Jaké koupit zimní pneu?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Petra.a
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 29.03.2012 11:02

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od Petra.a »

Já to beru podle toho, jak to mám předepsané - takže standard. Asi bych nedokázala odhadnout, kdy už je to nahuštěné moc.

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od SakoVerife »

V zimě by měly být pneumatiky trochu podhuštěné kvůli lepší přilnavosti. Já to ale hustím standart.

Razy1993
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.11.2014 17:42
Bydliště: Kopřivnice

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od Razy1993 »

Potřeboval bych, poradit se zimákama. Nevím jaké gumy koupit? Jsem takový na vážkách, že co je lepší. Jestli Michelin, Continetal nebo Barumka. Chtěl bych aby byly účinné a zároveň levné. Jak se říká za málo penež hodně muziky. Já bych se spíš přiklonil k té barumce. Ale nevím jestli dělám dobře. Jezdí tak půl na půl ( město, sníh). Potřeboval bych moc prosím poradit. Děkuji :)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od swenak »

Barumky jsou šunt, co více říct:)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Razy1993
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.11.2014 17:42
Bydliště: Kopřivnice

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od Razy1993 »

Proč pak? Tak nevím jaké gumy fakt bych potřeboval poradit. Jo a je to rozměr jak na Oktávce 195/65 R15. Děkuji

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od Shorty »

Levný a slušný jsou Semperit, v loňském testu docela obstály s atály lehce pře litr za kus...nicméně já jsem se přiklonil k těm Continental...za 1200 za kus neni co řešit. Hlavně mi přijdou celkem tiché a auto je celkově jak na bačkůrkách :blush:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Razy1993
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.11.2014 17:42
Bydliště: Kopřivnice

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od Razy1993 »

Ale tak co mi říkal známý, že ty Barumky jsou dobré jak cenově tak kvalitou, prej s tým všude vyjel a bez problému. Tak nevím uvažoval jsem i ty Savy a nebo Fuldy. Tak nevím zkusí mi poradit někdo ještě. Děkuji

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od swenak »

Razy1993 píše:Proč pak? Tak nevím jaké gumy fakt bych potřeboval poradit. Jo a je to rozměr jak na Oktávce 195/65 R15. Děkuji
Protože v testech se neumisťují a jejich hlavní výhoda je prostě nízká cena. Když si vybereš cokoliv z prémiových značek, tak uděláš dobře a nemusíš řešit, kterou konkrétní značku chceš. Na léto prosím, ač ani to bych osobně nedělal, ale pokud v zimě potkáš i sníh a další zimní projevy, tak opravdu nemá smysl šetřit.

No a pokuď Ti známý poradil, tak se není potřeba ptát zde a udělej, co radí. Asi jsi mu ale tolik nevěřil, když se zde ptáš. Ty další značky jsou taky nízkonákladovky. Ono nejde jen o to, co kam vyjedeš, ale jak bude reagovat při smyku, v zatáčce, kolik odvede bordelu a tak dále.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od Shorty »

Sava je taky v pohodě, dřív jsem jezdil na starý dobrý eskymáky S3, což je starší a letama proveřený dezén good year, ale už mi ztvrdly a nevyjel jsem na mísečky. Barumky jsem měl dřív na feldě a celkem ušly, ale jak tady říká kolega....jdi do prémiové značky. Jsou i eshopy, kde je polaris 3 drazší než ts850...takže i ta vyšší cena je relativní. Celkově je ten rozměr R15 dost levnej, tak proč si nedopřát něco solidního a mít pak aspon nákou jistotu. Kdybychom tady mluvili o rozdílu v tisících korun za sadu, ale je to spíš stovka na kus...
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od swenak »

Tak nějak, rozdíl v ceně je sice v % relativně velký, ale absolutní částka není tak strašná. To já bych třeba na sadě ušetřil i přes 8tis a stejně bych si nedovolil to riskovat. Hlavně, když už vím, co to je, mít špatné gumy (já tedy měl letní slicky na sněhu, ale i tak:-) ).
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od skacel99 »

U Sávy asi jak co.Měl jsem chvilku Eskimo HP a na sněhu dobrý,ale na mokru celkem hrůza,chovalo se to asi hůř,než sjetý Matadory.Pokud jde o cenu,jezdil jsem na GIII na Matadorech Nordica.Celkem slušná guma za rozumný peníze.Ve sněhu to bralo pěkně a i na mokru relativně držela.Akorát se dělá tuším 14" max.
Co máme v rodině vyzkoušeno a do čeho bych už nešel je: Barum Polaris,Kormorán,Vraník a podobně.Byly to pokusy na pracovním autě a jediný co stálo trochu za řeč je ten Vraník,ale za určitých předpokladů: 1.) musíš jezdit převážně ve sněhu a blátě,protože tam ta guma brala absolutně neskutečně,nic lepšího jsem asi nezažil.2.)hraniční rychlost je tak 80 km/h - auto na to šíleně plave.Ale na nějaký přibližovadlo kolem baráku,případně auto na chalupu,nebo vyloženě wintervágen je to dobrý. Konkrétně to bylo tohle http://www.pneubazar.cz/pneu-vranik-pro ... -13-hpl-ms

Uživatelský avatar
Pipa95
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 18.08.2012 22:35
Bydliště: Morava

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od Pipa95 »

Já mám zkušenost se Sava Eskymo a Barumky, ale v rozměru 205/55/16. Savy supr, dokud není mokrá silnice, pak se začnou chovat hrozně. A Barumky sou totální sračky, ty už bych si neobul ani na kočárek snad.
EX: GIV TDI Highline S764, 149ps, 315nm by TDIFUN ...
NOW: BMW E92 335i MT, M4 370mm brakes, KW V3 suspension, VRSF inlets, Wagner downpipes + IC ... 400+hp club

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od Woko_O »

Já mam Vraníky ted, měl sem i Barumky a víceméně to mám v prdeli.. řídit jde všechno.. :mrgreen:

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od tomasgti »

NOKIAN
Pirelli edition

mr.zizu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.05.2014 16:44

Re: Jaké koupit zimní pneu?

Příspěvek od mr.zizu »

Ahoj klubáci,

trochu oživim toto téma. Potřebuju obout nový zimáky na Jettu. Momentálně dojíždim Barum Polaris 2. Chtěl bych něco lepšího - už nebudu v autě jezdit sám, ale budu vozit rodinu. :)

Mám vyhlídnuté 2 kandidáty v rozměru 205/55 R16 91T a nemohu se rozhodnout.
Nokian WR D4
- novinka pro tuto sezonu
- měla by spojovat kladné stránky WR D3 a WR A3
- dle energetického štítku má mít přilnavost na mokru A (ale kdo ví jak se tyhle ukazatele určujou :D - možná podobně jako spotřeba aut :D )
- výroba sice může být v Rusku, ale je te těsně za hranicemi kvůli levnější pracovní síle. Jinak vývoj je ve Finsku, kde se zimou mají bohaté zkušenosti. :D
- zatím nebyla v tomto rozměru testovaná
- celou sadu mohu mít za cca 7600,-- Kč

Continental ContiWinterContact TS850
- již se nějakou dobu vyrábí
- stále se umisťuje na špičce hodnocení v testech (u rozměru pro 17" překonala novinku Nokian WR D4)
- pneu vyrobená v Rumunsku "prý" není tak kvalitní jako vyrobená v Německu
- celá sada vychází na 8500,-- Kč

Něco mi řiká, že bych moh ušetřit a vzít levnější Nokiany, ale na druhou stranu bych moh vzít osvědčený a otestovaný Contíky a Nokiany vzít kdyžtak při další výměně (rozdíl 900,--Kč zase není tak moc na jednu sadu gum).

Jakej máte názor vy?
VW Jetta '08, 1.6 MPI

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“