Vadná poloosa?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
pete.85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.05.2010 15:18

Vadná poloosa?

Příspěvek od pete.85 »

Zdar chlapi, mám problím s Golfem V 2,0 TDI DSG, při zrychlení mi auto táhne mírně doprava, jak uberu plyn tak se srovná a jede rovně, je tam udělaná geometrie vyměněné čepy atd. a vnitřní klouby obou poloos. A pořád to dělá bordel, už nevím čím to může být. Další problém je ten, že jak zrychluji a levá strana auta se zhoupne, tak v určitém bodě to začne hrčet, jak by tam něco dřelo (na levé straně v převodovce nebo poloose), hlavně když jedu nad 100 km/h do táhlé levé zatáčky pod plynem, tak to jsou fakt nepříjemné zvuky a mírné vibrace. Mám možnost koupit obě poloosy za 7.000,- najeto 45.000km, ale mám strach, jetli to není závada v diferenciálu! Díky za rady...

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Vadná poloosa?

Příspěvek od alean »

a co silentbloky motoru a převodovky?

pete.85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.05.2010 15:18

Re: Vadná poloosa?

Příspěvek od pete.85 »

Ty jsou právě ok

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Vadná poloosa?

Příspěvek od jettaTDi »

To táhnutí by mohla dělat i pneumatika. Ale pokud máš podezření na poloosu, tak to bude asi nejjednodušší varianta, jak ty problémy odstanit. Špatnou poloosu si myslím, že normálně běžně šikovnej automechanik by mohl odhalit. Už jsi zkoušel, co to dělá, když někde na parkovišti otevřeš okýnko a dáš plnej rejd a uděláš kolečko, jestli něco neskřípe?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“