Znizenie podvozku

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od Phob »

no nevím, příjde mi divné že tady s tím máte takové problémy, o tom by přece měl vědět výrobce... já měl TA a takový problém jsem něměl, nic jsem vzadu neřezal, jen jsem vytáhl vše, nechal jen pružinu a gumu a ok :) Nj, hold starý model TAčka byl starý model :D

Uživatelský avatar
mecca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 07.04.2011 14:59
Bydliště: Praha/Kutnohorsko

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od mecca »

Panove co tak sleduju scenu paty generace. Tak jediny jezditelny podvozky jsou H&R, KW a pak vzduchy HP drivetech nebo jiny origo vzduchy.

Uživatelský avatar
mbuyer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 17.03.2015 08:52

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od mbuyer »

Joo taky jsem se divil, že jsou s tím problémy. Všude kde jsem to řekl tak, že to není prej možný..
Podle mě by to mohlo být univerzálností podvozku zvlášt když TAčko má zatížení vzadu max 1200kg a Golf má jen 900kg.
A nebo špatně nabalený sady.. Ty zadní pružiny jsou v klidovym stavu skoro stejně vysoký jak origo..

Co se týče seříznutí tak popravdě klid jsem neměl, sem tam nějaký rány jak tam nedržela ta pružiny. Ted už jsem si oddychl s HRkama :-)
MK5gti

Uživatelský avatar
foxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.04.2014 20:53
Bydliště: Hodonín

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od foxa »

Mam tam ty stelovaci misky, vim ze kazdy cm k dobru, ale neni to tak moc snizeni abych to zase vezl borcovi a daval za to zase nejake prachy.Uz ted me to stalo batoh :-D ..kdyz uz to tam dam, tak at tam jdu s tim, ze to hezky sedne na pneu :-) a pokud rikate, ze s TAckem jste nemeli problem, tak sakra me to stve ! A tise Vam jen zavidim :-( :-(

Uživatelský avatar
foxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.04.2014 20:53
Bydliště: Hodonín

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od foxa »

mbuyer píše:Joo taky jsem se divil, že jsou s tím problémy. Všude kde jsem to řekl tak, že to není prej možný..
Podle mě by to mohlo být univerzálností podvozku zvlášt když TAčko má zatížení vzadu max 1200kg a Golf má jen 900kg.
A nebo špatně nabalený sady.. Ty zadní pružiny jsou v klidovym stavu skoro stejně vysoký jak origo..

Co se týče seříznutí tak popravdě klid jsem neměl, sem tam nějaký rány jak tam nedržela ta pružiny. Ted už jsem si oddychl s HRkama :-)
Jake si poridil ty pruziny? Konkretni prosim :-)
A celkem by me zajimalo, jak je dlouha pruzina TA a okolil mam koupit nizsi, nez je jeji rozmer.

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od Phob »

Kvůli vytažení zadních misek nemusíš přece jezdit do servisu, stačí sundat kolo, vzít si dva klíče tuším číslo 18 a vyšroubovat jeden šroub, svěsit rameno, vyndat štelovací misky, dát místo toho tu origo gumu a zase obráceným způsobem složit zpět, a hned bys viděl co to udělá ;) Každopádně po složení doporučuju projet, ono si to vždy sedne... Jestli ti náhodou v servise nedali dozadu štelovací misky i včetně té origo gumy, to ti pak třeba i ty 3cm udělá ;) Ještě mě napadá, nesedí ti to vzadu na dorazech? Já když dával TA tak jsem vzadu zkracoval dorazy

Já osobě tehdá s TA problém neměl, a když už, tak spíše vepředu než vzadu :) Vzadu jsem vše vytáhl a vepředu jsem musel uřezat jeden ten užší závit na přužině abych to dorovnal (ale to jsem měl ještě ten starší typ TAčka bez helpers pružin - VIZ foto) a vypadalo to ve výsledku takto ;)
Přílohy
zkrácení dorazu, na to se pak zpět nasunula prachovka
zkrácení dorazu, na to se pak zpět nasunula prachovka
takhle vypadala starší verze TA bez helpers (ještě před řezáním závitu pružiny)
takhle vypadala starší verze TA bez helpers (ještě před řezáním závitu pružiny)
výška auta na TA, vepředu na max. dole, vzadu taky a na autě byly ještě štelovací misky
výška auta na TA, vepředu na max. dole, vzadu taky a na autě byly ještě štelovací misky
tady už konečná fáze, vepředu užezaný závit a vzadu bez misek
tady už konečná fáze, vepředu užezaný závit a vzadu bez misek

Uživatelský avatar
foxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.04.2014 20:53
Bydliště: Hodonín

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od foxa »

Diky moc, moc si mi pomohl chlape :-) zkusim to sam nejak sfouknout ;-)

Uživatelský avatar
mbuyer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 17.03.2015 08:52

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od mbuyer »

Heled mám použitý (ale jako nový) z HR štelováku na Audi TT.

Jestli by jsi chtěl, tak ti mužu za nějakou symbolickou cenu prodat na zkoušku seřízlý zadní pružiny at nemusíš zkracovat ty svoje zvlášt když je to nevratnej způsob :-)
MK5gti

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od Phob »

Tento odkaz by se sem mohl hodit, je tam instalace celého podvozku včetně tlumičů, ale je tam i foto jaký přesně šroub povolit abys svěsil jen rameno s pružinou ;)
:arrow: http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... nstall-DIY" onclick="window.open(this.href);return false;
případně tady ještě jeden odkaz :arrow: http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=126937" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek

Uživatelský avatar
foxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.04.2014 20:53
Bydliště: Hodonín

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od foxa »

Super, dik moc !! ;-) o vikendu to zkusim predelat, pak napisu jak to dopadlo spolu s fotkou ;-)

Uživatelský avatar
foxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.04.2014 20:53
Bydliště: Hodonín

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od foxa »

Phob píše:Kvůli vytažení zadních misek nemusíš přece jezdit do servisu, stačí sundat kolo, vzít si dva klíče tuším číslo 18 a vyšroubovat jeden šroub, svěsit rameno, vyndat štelovací misky, dát místo toho tu origo gumu a zase obráceným způsobem složit zpět, a hned bys viděl co to udělá ;) Každopádně po složení doporučuju projet, ono si to vždy sedne... Jestli ti náhodou v servise nedali dozadu štelovací misky i včetně té origo gumy, to ti pak třeba i ty 3cm udělá ;) Ještě mě napadá, nesedí ti to vzadu na dorazech? Já když dával TA tak jsem vzadu zkracoval dorazy

Já osobě tehdá s TA problém neměl, a když už, tak spíše vepředu než vzadu :) Vzadu jsem vše vytáhl a vepředu jsem musel uřezat jeden ten užší závit na přužině abych to dorovnal (ale to jsem měl ještě ten starší typ TAčka bez helpers pružin - VIZ foto) a vypadalo to ve výsledku takto ;)
Jinak abych odpovedel na otazky.Origo gumu tam nenacpali spolu se stelovacima miskama. S tema dorazama si nejsem jisty, to jsem nevidel, ale tak snad nejsou chlapy v servise hloupy :-) ...a vsiml jsem si ze predek je TA a zadek Tuning art :-/ mozna v tom bude zakopany pes.

Uživatelský avatar
foxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.04.2014 20:53
Bydliště: Hodonín

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od foxa »

Co říkáte na tuto věc? Sponky pro snížení/zvýšení vozu ...
Ruce pryč či?

Uživatelský avatar
KoCZ1
Člen klubu
Příspěvky: 2082
Registrován: 07.09.2009 16:14
Bydliště: Velehrad

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od KoCZ1 »

Jestli to vypadá jako na obrázku, jak docílí toho že se to nebude za jízdy povolovat?. :D
Škoda Octavia II FL Combi 2008 1.9TDI 77kw, 250Nm BLS DSG
Dřív:
VW Touran 2004 1.9TDi 74kw, 250Nm AVQ
VW Golf V 2.0TDI 103kw, 320Nm, BKD DSG
VW Golf III 1.9GTD 75kw, 200Nm, EGR OFF

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od -Jakub- »

ono ta nejlevnější cesta není nejlepší :)

Uživatelský avatar
foxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.04.2014 20:53
Bydliště: Hodonín

Re: Znizenie podvozku

Příspěvek od foxa »

Začlo mi něco bouchat od spodu od předních kol, takový kovový buchot jakoby...Mám uplně nové TA TECHNIX tlumiče, všechny silentbloky na každém kole....Napadlo mě, že čep bude v haj*lu...Co řeknete?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“