Buchanie napravy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Buchanie napravy

Příspěvek od Benne »

Zdravim chlapi. Zda sa mi, ze na prednej naprave mi nieco bucha... Tlmice boli menene za zanovne pred troma mesiacmi, to som vylucil. Deje sa to hlavne vtedy, ked pomalsie, tak 30-40km/h prechadzam po nerovnostiach a nerobi to stale. Ked idem rychlejsie, tak skoro vobec. Pri uplne pomalej rychlosti pocuj od podvozku vpredu ako keby vrzganie, ako keby tam bola nejaka guma stuhnuta alebo nieco podobne. A neviem, ci to nieje aj ten zvuk pri vyssich rychlostiach... Niekedy mi pripomina prave aj take vrzganie a do toho trochu kovovy naraz, ako keby nejaky kov narazil na iny kov. Neviete na co sa treba sustredit, co treba menit ? Diky moc kazdemu za radu.

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od -Jakub- »

při té výměně došlo i na nové horní uložení předního tlumiče?

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od Benne »

jasne,aj to sa menilo

Uživatelský avatar
cada12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od cada12 »

A měnil jsi i silentbloky předních ramen? A zpozoroval jsi na které straně to dělá...? Jestli to cítíš pod nohama tak je to na tvý straně, ale raději udělej obě strany. jeden stoji cca 700,-a ten u spolujezdce je tusím o pár korun dražší. Je to taková hliníková trubka s packama a uvnitř je gumový výlisek a on byva vymackany nebo praskly a pak to klepe, jde to poznat hlavne v zime, kdyz je snih a ledove hrboly na ceste...
jinak pohledej na foru, urcite najdes v sekci touran

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od alean »

já bych to viděl na tyčky stabilizátoru popř. i jeho gumové uložení.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od Benne »

Silentbloky ani tycky stabilizatoru menene neboli. Robi to na pravej strane u spolujazdca. Vecer som chytil kolo prave, a ked ho cytim dvoma rukami zhora a snazim sa s nim hybat, tak malinko to klepe. Skusal som kolo dotiahnut a nic. Takze asi tie tycky. Po novom roku teda budem musiet zas navstivit servis nejaky :( za posledneho pol roka treti krat.

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od Phob »

Benne mam asi stejny problem jako ty, akorad na strane u ridice. jenze ja mel ohly tlumic a ten znicil i ulozeni, jenze ja ho tehdy nemel koupene nove, tak tam muselo zustat to znicene. tak typuju ze u me to bude snad zapricinene tim. jak budu davat stavitko tak to vymeni a uvidim. ale kdybys mel nejake info tak sem dej prosim vedet ;-)

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od Benne »

jasne,teraz to nemam vobec cas riesit, bohuzial... najskor po novom roku... tiez ti to tak vrzga ako keby ? Vidim to asi tka,ze budem musiet menit aj silentbloky aj tycky stabiku... predsa len ma uz 180 000 Golfik :) ale zas ta palka za robotu a material,ach jaj...

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od alean »

Benne píše:Silentbloky ani tycky stabilizatoru menene neboli. Robi to na pravej strane u spolujazdca. Vecer som chytil kolo prave, a ked ho cytim dvoma rukami zhora a snazim sa s nim hybat, tak malinko to klepe. Skusal som kolo dotiahnut a nic. Takze asi tie tycky. Po novom roku teda budem musiet zas navstivit servis nejaky :( za posledneho pol roka treti krat.
jestli ti chodí kolo tak si zkontroluj dotažení poloosy,popř.vůli ložiska.Ale tipnul bych to na ty tyčky.

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od inskeu »

To vŕzganie je bežná vlastnosť v zime. Prejavuje sa to hlavne pri prejazdne spomaľovacích retardérov. Tento zvuk na Golfe pozorujem od prvej zimy, a rovnaký problém som zažil aj na Fabii. Je tam nejaké gumové uloženie, ktoré chladom stvrdne a vŕzga. Niekedy pomohlo nastriekať ich WD-40.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od Benne »

aha, ty si to aj striekal ? Da sa to nejako blizsie popisat, co tam mam na podvozku striekat ? Zajtra by som to rovno strekol wdckom :) dik ;)

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od Phob »

no pokud se stříká to uložení tak to bys musel vytáhnou asi celý tlumič aby ses k němu dostal a to je dost otravná práce!!! :-)
ale nechce se mi věřit že je to tím smrštěním té gumy na uložení...

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od Benne »

na jednej strane, mne to vrzga uz dlhsie... ale to moze byt aj nasledne pricina toho buchania... ked sa inac takto oteplilo, tak to vrzganie som takmer vobec nepocul, buchanie tiez o dost menej, takze asi to bude mat nejaky suvis aj s teplotami... fakt neviem, som uz strateny :D

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od Phob »

tak jako mě to bouchá i v teple, ale já vím že mám zničené to jedno uložení, snad to bude jen tím. tyčky stabilizátoru vypadaly dobře...

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Buchanie napravy

Příspěvek od inskeu »

Na Golfe som to nestriekal, už som si na to zvykol, ale vo Fabii sme to striekali a pomohlo to. Stačí ak naplno vytočíš kolesá a mal by si sa tam bez problémov dostať, mal by si tam vidieť gumové púzdra niekde na zavesení nápravy. V servise s Fabiou mi vtedy povedali, že je to materiálom toho púzdra.

A po koľkých km si menil tlmiče aby som sa vedel pripraviť. :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“