Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od swenak »

Ahoj všem,

mám cca 15tis km na nových kotoučích i destičkách a mám pocit, že mi brzdy nedělají, co mají. Už od podzimu řeším, že musím více mačkat pedál, aby auto z větší rychlosti brzdilo, prostě jako by byl míň účinný brzdový posilovač. Pedál má větší vůli, předtím stačilo jen polechtat a už jsem cítil brždění v malé rychlosti, teď musím více. Poprvé se mi to stalo na horách, kdy úplně zvadly a radši jsem si dal pauzu na parkovišti, pak už se mi toto nestalo, ale brzdný účinek je "tatam". Nechal jsem si odvzdušnit brzdy, možná se něco málo zlepšilo, ale není to ono. Nemůže to být třeba tím, že jsou nižší teploty? Nebo prostě destičky v análu? Nebo brzdová kapalina? Kotouče jsou Zimmerman vrtané, destičky TRW. Jinak, kotouče nejsou hladké, jsou v nich různě vykroužené drážky, jakoby se špatně opotřebovávali?

Díky za rady.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od swenak »

Na dieselpower foru (http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 8d3fb86eb8" onclick="window.open(this.href);return false;) jsem se dočetl, že todle je snad normální? Divné je, že jsem tento problém neměl. Včera jsem byl zase v servisu, nechal jsem si vše zkontrolovat, kotouče, destičky, brzdovka se zá být OK. Jsem z toho docela nervní, ne, že bych se bál, že se něco pokašle, ale nemám v brždění jistotu, musím docela mačkat a prostě, nemůžu si dovolit ani jen normání jízdu plyn-brzda :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od -Jakub- »

Já mám něco podobného, od doby kdy jsem na dálnici díky Fabii co mi ve 190 vjela do rychlého pruhu brzdil i ušima. Kotouče nekopou, ale v servise mi bylo řečeno že jsem prostě "upekl" desky. Prý než budu kupovat nové, mám tyto ještě zkusit přebrousit na rovném povrchu a ubrat jim přiměřeně masa.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od swenak »

No, ja todle mam ale uz tak 2 mesice, je pravda, ze kdyz se mi to stalo, mel jsem docela sportovni jezdeni v horach. Jsem si prave rikal, ze zkusim nove desticky, mozna se nesnasi s kotoucema, ale dle mne tim to nebude, protoze prece todle neovlivni mekkost pedalu. Nevice mi to prijde, ze mi "zeslabnul" posilovac, nebo co. ABS a vse funguje.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od -Jakub- »

musíš najednou o hodně víc zatlačit do pedálu co? :)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od swenak »

jj, ale o hodně více a nějak tomu "nevěřím", že je to OK a že mně to někde nenechá :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od swenak »

tak jsem to dnes trošku ještě prověřoval a mám pocit, že po nastartování je to chvilku lepší...taky mám pocit, že když stojím na brzdě, postupně klesá níž....taky jsem zkoušel zadní brzdu ručkou a nic moc, nevím, co se to děje, možná se mně někdo pokouší zabít :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od Phob »

no abych pravdu řekl tak od doby co se oteplilo a začal jsem jezdit trošku razantněji tak mám taky pocit že musím ohodně více tlačit na brzdu než před zimou...
nechápu proč. jako desky nemám zrovna nové, ale počítám že s nima ještě tak 10tisíc km odbrzdím ale tohle se mi moc nelíbí...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od swenak »

je to divné, jediné, co mně napadá je, že je třeba poškozena hadice brzdové kapaliny, ne, přetržena, ale jen poškozen ten chránící plášť...když se pak trošku hadičky zahřejí, tak se více rozpíná a v tom místě se udělá menší "nádor" s kapalinou...takže je menší tlak...kapaline nauniká, takže na tom se to nepozná...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od swenak »

Tak jsem se dnes bavil s kámošem, co děla v servisu a mohla by to být podtlaková hadička k posilovači. Pak jsem hledal na netu a dle popisu by to odpovídalo. V sobotu se na to podívá a dám vědět.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od alean »

buď hadička a nebo ta gumička ve vstupu do posilovače.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od swenak »

tak jsem trošku zmaten, koukali na to další kluci a dle všeho hadičky údajně OK a doporučili mi vyměnit brzdovku komplet...odvzdušnění se prej nemuselo podařit dobře,nebo brzdovka mohla být už špatná...tak jsem to udělal, 480,-Kč...no a výsledek je takový, alespoň po chvilce jízdy, že je to teď dle mně "pořád špatné", tedy, že už mi to pořád zabírá níž, než předtím a účinek není tak silný, jako byl před časem pořád, nebo alespoň po "té poruše", když to zabíralo od vrchu...todle se mi prostě nezamlouvá :-( může někdo říct, které konkrétní hadičky mám kouknout? tedy, hlavně, kde jsou přesně umístěny. Zkoušel jsem i razantní brždění, to by snad pak něco poškozené uvolnilo více, nebo prasklo, ale nic...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
KaZa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 03.10.2007 17:25

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od KaZa »

Vidím to na hadici podtlakovou podtlak.posilovače brzd se zpětným ventilem.Nejspíš bude ten ventil už v pr. a jednoznačně ti utíká podtlak!Nebo hadice bude steřelá,nebo těsnění na hl.brzdovém válci.
Vypoj tuto hadici z podtlakového čerpadla a z brzdového válce-prohlídni vytáhni aji tesnění na válci a uvidíš.Potom objednáš hadici+těsnění do válce!
Rabbit MkV

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od swenak »

no jo, to bych rád, ale úpřimně, to už nevím, kám sáhnout a co vytáhnout :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Slabá účinnost posilovače, zvadnutní, nebo jiná závada?

Příspěvek od swenak »

Kluci, neumí někdo poradit, co s tím? Pořad mně to trápí a nevím, co s tím. Jestli je to posilovačem, nebo brzdovým válcem. Na válec jsem pořídil sadu těsnění, ale sám se do toho pouštět nechci, když ani nevím, že je to tím. Mám teď nějaký problém se vzduchem, který někde profukuje cestou do motoru a mám snížený tlak, nemůže to mít něco společné? Díky moc za rady.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“