ABS

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
cobra15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2009 22:43
Bydliště: Opava

ABS

Příspěvek od cobra15 »

Ahoj,


mám následující problém. Svítí mi kontrolka ABS. Když nastartuji tak svítí ABS. Když se rozjedu tak zhasne ale jak překročím cca 30Km/h tak se znovu rozsvítí spolu s ESP. Dělalo mi to sem tam, jednou za půl roku se to rozsvítilo a za dva dny zase zhaslo a vše bylo ok. Na diagnostice to hodilo občasnou závadu pravého zadního čidla ABS. Teď to dělá už dlouho tak jsem vyměnil to čidlo a je to pořád stejné. Je potřeba vymazat tu závadu přes VAG? Myslím že ne, protože když to dělalo předtím tak mi to přijde jako by se to samo diagnostikovalo při zapnutí klíčku.Proto taky ta kontrolka po pár metrech zhasne. Ale je to můj názor a myslet znamená houby vědět :-). Protikus toho čidla je v ložisku?? Mohla by být závada tam?

Děkuji za odpovědi...

jan83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 27.02.2008 19:33
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: ABS

Příspěvek od jan83 »

Skus precistit senzor, potom vymazat chybu. Ak sa chyba znova objavi, zistit ci je senzor a kablovacka k tomu ok, ak je, tak vymenit lozisko.
EDIT:
Ano, cidlo snima magneticky veniec na lozisku.

cobra15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2009 22:43
Bydliště: Opava

Re: ABS

Příspěvek od cobra15 »

Tak problém vyřešen. Chtěl jsem vyměnit to ložisko. Když jsem ho sundal a chtěl dát to nové tak jsem zjistil, že mi prodali nějaké jiné, protože bylo větší o 2mm. Ta jsem očistil ten magnetický věnec a čidlo, namontoval zpátky. A ABS je opraveno. Nevím, jak může trochu bláta narušit komunikaci mezi čidlem a magnetem. Ozubený kroužek bych pochopil :) . Kdyby to někdo řešil tak pro vyčištění je potřeba povolit dva šrouby, které drží třmen brzdy a ten malý šroubek který drží brzdový buben. Pak ten buben i s třmenem sundáte a vyčistíte zadní část toho unašeče. Namontovat zpět, nasadit kolo a hotovo.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“