Golf V GTI - lepší brzdy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

JJ, kotouče jsou slabinou i těch Porsche, pokud se budu nudit, tak si nechám udělat taky 2dílné a hlavně bez drážek a dírek. Jak jsem si myslel, že můj vibrační problém vyřeší jiné brzdy, tak to zjevně brzdama není, protože i Porsche mi někdy vibruje :-( Už nevím, co by, prostě něco na náprávě je blbě a někdy se to dostane do stavu, kdy to lehce zavibruje, což mně vytáčí do ruda :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od tomasgti »

hele drazky jsou super... vibrujou, huci, piskaji a brzdi :-D proste racing

mas jeste stock brzdy? zkusil bych je nasadit jestli to bude vibrovat taky...ja je nekde mozna najdu :D ono mozna vsechny velke brzdy na Golfu budou prenaset vibrace do karoserie, ten zvyseny brzdny ucinek se musi nekde projevit... a samozrejme muze byt uz neco nacnuteho i na podvozku, prave diky te vetsi sile.
Pirelli edition

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

Dle mého je to nesmysl, to, že brdí lépe je jenom o tom, že se později dostaví únava, ale proč by to mělo vibrovat. Stock nemám. Dle mého u mně bude něco někde povoleno, např. se pak při akceleraci něco díky tomu "přetočí" a pak to blbne. Kdyby to bylo alespoň stále, ale ono ne :-) Taky mám plné silentbloky, to tomu nepomáhá, ale zase, je to super, jak cítím asfalt :-)

Drážky, no, když nejsou velké, tak asi OK, odvádí plyn, destička se "škrábe", ale ... . Nevím, jsem z toho rozladěn, ale nějak to snad vyřeším :-))

Jinak Racing ano, ale já to mám i na denní ježdění, proto mám přece GT :-) A to I, no, to je na hraní někdy :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od tomasgti »

Ja uz jsem rezignoval na to GT s temi vsemi racing pazvuky :D jedu jenom I
Pirelli edition

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

No jo, no, taky jsem dost akceptoval, ale vibrace neeeeeeeeechciiiiii :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od tomasgti »

http://auto.bazos.cz/inzerat/58743954/B ... PRA-RS.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Pirelli edition

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od tomasgti »

Tady..
Přílohy
image.png
Pirelli edition

Uživatelský avatar
elektrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2016 01:02
Bydliště: Plzeň

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od elektrik »

To je strašný se na to koukat když jsem to nakoupil všecko nový předek a zadek se všim všudy:) Cena byla někde jinde:( Zase je to nový a nový je prostě nový. Přední se jakžtakž nechají koupit starší, zadní hodně těžko. Na auto to půjde až po velikonocích. Destičky jsem zvolil EBC žlutý :)
Taky jsem pořídil kola OZ ultralagera 18" kvůli vyrovnání neodpružených hmot kvůli těžšim brzdam:) dobře no tak se mi taky trochu líbí no :)

Co se týká těch vibrací tak ty budou taky se mnou putovat v každém autě. Někdy stačí jen lehce křivý disk, který se projeví při brždění, jindy jsou volnější ložiska v kolech a nejhorší případ volný silentbloky v ramenou. To je pak jak na třesavce :D
Na golfu IV se mi neustále kroutili kotouče. Všichni chytrý jak rádio mi radili že kupuju špatný atd a že mam špatný destičky a že neumim brzdit a já měl podezření na ložiska. Taky ano. Po výměně ložisek se kotouče záhadně přestali kroutit :D To je ale jiný případ:)
EDITION 30 ABT

Uživatelský avatar
elektrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2016 01:02
Bydliště: Plzeň

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od elektrik »

Zadní tepelný štíty z R32 nepasojou na GTI. Z čeho tam pasujou a zároveň aby pasovali na kotouč z R32?
EDITION 30 ABT

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

Pasují, ale snad jenom na 2 šrouby, další se musí navrtat. Nebo se pletu?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
elektrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2016 01:02
Bydliště: Plzeň

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od elektrik »

Jedu na dilnu se podivat co jim tam nepasuje a dam vedet:)
EDITION 30 ABT

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

Nebo možná SuperB, nebo R36 Passat, nevím teď jistě.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
elektrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2016 01:02
Bydliště: Plzeň

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od elektrik »

Pujde to tam. Jak nepasuju sroub na diru tak mechanik hned plasi:) Predek vypada moc pekne:)
Přílohy
20160331_141338.jpg
EDITION 30 ABT

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

To je nic, jednou mi volají ze servisu, že jsem dodal špatný díl výfuku, že nesedí do druhého. Říkám, že je to nesmysl, ale údajně je to tak. Tak letím do servisu a hle, prostě jenom díl, co byl na výfuku, byl díky sponám a teplotě lehce deformován o oválu, stačilo zmáčknout a bylo to :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
elektrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2016 01:02
Bydliště: Plzeň

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od elektrik »

Tohle je podobný případ :D Jinak pasuje tam jen jedna díra ze tří a ostatní jsou úplně mimo a vychází do blbejch záhybů. Tak jsem pánovi domluvil že si musí poradit a poradil si:) Nejlepší je si to udělat všechno sám, jenže já na to nemam vůbec čas tak občas svěřim takové jednoduché práce někomu jinému:)
Pak taky i ty moc složité:)
EDITION 30 ABT

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“