Golf V GTI - lepší brzdy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
elektrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2016 01:02
Bydliště: Plzeň

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od elektrik »

Trošičku to tu oživim jestli se někdo přidáte:) Jak je to teda s těma brzdama z golfa R32? Co se musí všechno kromě kotoučů a třmenů sehnat? Mění se i těhlice nebo to pasuje rovnou? Shánim teď něco lepšího než je to origo:) Případně koupim komplet předek zadek:)
EDITION 30 ABT

Uživatelský avatar
mynick
Pilot
Pilot
Příspěvky: 866
Registrován: 14.04.2013 13:49

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od mynick »

Urcite zalezi aku mas motorizaciu teraz

Uživatelský avatar
elektrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2016 01:02
Bydliště: Plzeň

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od elektrik »

GTI 169 kw
EDITION 30 ABT

Uživatelský avatar
mynick
Pilot
Pilot
Příspěvky: 866
Registrován: 14.04.2013 13:49

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od mynick »

tehlice menit nemusis

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

Stačí kotouče, desky, brzdiče, brzdové hadice. Pokud budeš náročný, tak štíty. Dle kol ještě podložky a delší šrouby.

Pro některé (18Z) středící kroužky, jiné šrouby na brzdiče.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
elektrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2016 01:02
Bydliště: Plzeň

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od elektrik »

Takze od majitele co prodava dily koupim brzdove trmeny nejlepe i s hadicema a srouby kterymy byly prisroubovany a stity. Kotouce a desky si koupim nove co budu chtit a melo by to pasovat. Jen nevim proc podlozky pod kola. Rozchod kol by se preci nemel zmenit. Mozna proto ze ty trmeny by se do kol nemuseli vejit kvuli jinymu etcku jez ma R32.... aso zacnu shanet. Co mam na aute nestoji uz za rec a kdyz uz budu kupovat tak at to stoji za to:)
EDITION 30 ABT

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

Ano, kvůli velikosti třmenů. Prodávám teď 370mm TTRS, pokud chceš:) Předtím jsem jezdil na 345mm z Rka. A teď asi 2 týdny na 18z 350mm z Porsche.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
elektrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2016 01:02
Bydliště: Plzeň

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od elektrik »

Swenak ty brzdy z audi jsou fajn jen pak je drahej repas a navíc máš jen zadní. Já chci celej set.... takový ty 345mm z rka + zadek by bylo pro mě ideal. 370 mm se mi zdá už přehnaně moc. Něco takový kotouče už váží a to není nejlepší i když to pak pořádně brzdí...je to něco za něco. Každopádně je nesmysl osazovat předek a zadek nechat obyč. Co jsi udělal s těma brzdama z erka?
Mam toho golfa na každodenní ježdění a na víkendy mam něco silnějšího. Chci přívětivou cenu destiček a kotoučů. Golfa jsem kupoval jako ekonomicky přívětivý vozítko a najezdim opravdu hodně kilometrů. Jestli tohle čtou teď TDIčkáři tak se jim obrací výfuky vzhůru nohama :D
EDITION 30 ABT

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

Já mám i zadní 310mm, ale rozdíl proti 286mm je pouze v průmeru a že je větraný, píst a třmen je stejný (jen širší), destičky taky. Váha? Rkové jsou myslím na tom hůř jako celek, proti TTRS:) Kotouče a destičky, no, to je tak 15tis sada, ale nekupuješ to každý den.

Najedu tak 25-30tis ročně, taky to mám na denní jízdu.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
elektrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2016 01:02
Bydliště: Plzeň

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od elektrik »

Jo pardon máš jen přední tam mělo být, ale pochopil jsi správně. Ty zadní 310mm co je to zač? Ty nejsou z audi TTRS? Jsou taky plovoucí? Jinak ty přední jsem viděl na foto a to je teda celej ten set co jsem viděl s podložkama, štítama, šroubama atd. pouze bez hadiček a ty snad půjdou normálně koupit? Potřebuju teda ještě nějak dovysvětlit ty zadky z jakýho jsou auta, pak cenu, pak odkud jsi a v jakym jsou stavu kotouče, protože vim, že i plovoucí se nechají skroutit:) Jinak na ten zadek by možná těch 310 stačilo, když budou větraný.
Vejde se to pod 18" kola?
EDITION 30 ABT

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

Zadní jsou na TTRS taky 310, nebo na Golf R32, R20. Ale sehnat je není lehké, spíše se štěstím. Ale dle mého to není až tak potřeba, takže když se nepoštěstí, tak se nezblázníš:) Nejsou ani 2 dílné. Ty mé brzdy chce vyčistit a zkontrolovat. Kotouče jsou OK, ale je fakt, že někdy to lehce bylo cítit, když jsem lehce brzdil, ale to je u těchto běžné.

18" Detroit pouze s podložkami.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
elektrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2016 01:02
Bydliště: Plzeň

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od elektrik »

Kolik za to? Ty přední i zadní a jak je to s těma kolama? Vejde se to do 18" kol nebo nevejde? Na 17" se ani neptam:)
Odkud jsi?
EDITION 30 ABT

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od -Jakub- »

http://auto.bazos.cz/inzerat/57996046/P ... i-TTRS.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od swenak »

JJ, to jsem já :-) V sadě s jedněmi z kotoučů a destiček (nebo klidně s oběma sadami :-) ), co mám k prodeji, bych to dal ale levněji, ono to, co je s brzdiči, je fakt na dojezd, nebo jako nouzovka, než si koupíš jiné, nebo než si necháš udělat (já čekal na udělaní myslím 2, nebo 3 měsíce). 17" kola 100% nepůjdou a jak jsem psal, 18" pouze s podložkami, minimálně 10mm. Průměrove jsou OK, ale prostě brdziče jsou už moc široké. K těm podložkám bude potřeba i středící kroužky, pokud to budou třeba HR (doporučuju, mají TUV, takže by to mělo jít i zapsat, nebo když tak okecat), protože střed TTRS kotouče je o kousek širší a podložky nejsou už přesně na náboji.

Někde jsem to již asi psal, ale pro jistotu. Další "problém" TTRS brzdy je, že pokud budou podložky 10mm (dle mého až tak kolem 20 by to nevadilo), musíš při vyvažování na to myslet a říct, že závažíčka musí lepit úplně ke kraji a podélně, jinak budou dřít o brzdiče a urvou se (95% pneuservisů to stejně na první pokus zvoře, protože pánové přece vědí, jak to dělat a nemáš jim co radit a to ani když tam jezdíš opakovaně). Brzdí to dobře, to bez debat, ale někdy to prostě zavibruje, nebo jak to napsat, není to nic tragické, ale pokud máš tvrdý podvozek, tak to je trošku cítit. Když jsem neměl plné zadní silentbloky na předních ramenou, bylo to dle mého lepší. Není potřeba řešit posilovač, nebo brzdový válec, ač proti originál brzdám je pedál trošku volnější, není to tak jedovaté, je lepší dávkování, brzdy nevadnou. Teď mám 6ti písty a tam už uvažuju, jestli nebudu měnit i brzdovy válec (a možná posilovač, nevím, jestli je stejný, ještě jsem to moc neřešil).

Další problém obecně je rezerva. Tu tam nedáš, takže pokud píchneš předek, musel bys prohodit zadní kolo do předu (takže i zadní musí mít závažíčka podélně) a rezervu dát na zadek, nebo rezervu nahradit plným 18" kolem , nebo třeba sadou na lepení/doufoukání z legislativních důvodů a buď ji použít (dle všeho posereš gumu), nebo volat odtah. Já vozím sadu a když jedu mimo republiku, vemu plné 18" kolo.

Zadek neprodávám, ten si nechávám tak, jak je.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
elektrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2016 01:02
Bydliště: Plzeň

Re: Golf V GTI - lepší brzdy

Příspěvek od elektrik »

Děkuji za rozsáhlou odpověď. Dneska jsem zrovna viděl u kamaráda na dílně stejně velký kotouč a byl opravdu těžký. Byl z audi RS6. Přijde mi to děsně přehnaný tohle dávat na golfa. Pořád je to jen golf. Brzdy z audi S3 by mně tam pasovali? předek je 345, zadek 310. Jde o třmeny a jejich uchycení.
EDITION 30 ABT

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“