Lupání a praskání od přední nápravy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

No, to jsem taky zvědav. Jen by mě zajímalo, jestli pak tato závada může poškodit řízení, třeba jak to tam "lítá", jestli se nemůže něco stát s hřebenem?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od Phob »

je to jen problém GTI? protože mi příjde, že taky při otočení volantu do leva mi v tom lupne podobně jako ve videu...

Uživatelský avatar
keeper7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 12.11.2010 11:52

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od keeper7 »

Co som pozeral do etky tak tieto podlozky sa pouzivaju aj na octavia facelift takze to asi nebude problem iba GTI.

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od -Jakub- »

včera jsem byl s technikem VW a ten mi potvrdil, že to funguje a instaluje se to běžně

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

V pondělí si to jdu vyzvednout a možná se urvu a zajedu to nasadit, nebo někam do servisu, protože mám garáž daleko a cenově to vyjde nastejno. Dle toho dokumentu zde přiloženého to nebude jen na Golfa.

EDIT: Jakube, kde todle je běžně k dispozici, podobné hromadné problémy a podobně? Mně ten VW sere, v servisech ví h***o, běžně se k ničemu nedostaneš a vše abych si ověřoval až když na něco narazím. Už jsem jednou do VW psal, jak to mají zde vše na .... a asi jím napíšu znovu a rovnou do Německa (no, ono i předtím jsem psal k nim a reakce přišla z CZ), ale jsem fakt nasranej. Je to dle popisu přesně, co jsem řešil, chjo. Nesere mě, že mám kvůli tomu vše nové, pokud servisáci nelhali, že už je to potřeba, ale nejvíce mě sere to řízení, pokud to odešlo pak díky tomudle (ranám do něj), tak ...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od -Jakub- »

podívej se na to z druhé stránky, pokud to bude vážně tím, konečně po všech peripetiích budeš mít zasloužený klid

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Ale to joooo, už se neumím dočkat, budu se moct vrhnout na další problémy :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od Phob »

takže se jen vyšroubujou ty dva šrouby, vloží se podložka, pak se tam dá jiný šroub a hotovo? a proč tam tedy ukazuje ještě i na šrouby na rameních v tom videu?

Uživatelský avatar
keeper7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 12.11.2010 11:52

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od keeper7 »

swenak píše: EDIT: Jakube, kde todle je běžně k dispozici, podobné hromadné problémy a podobně?
Ked mas nainstalovanu ElsaWin tak sa pozri do zlozky ElsaWin\docs\hs2 je tam toho dost co sa da popozerat. A pre kazdy jazyk je to ine asi podla toho kde to zakaznik reklamoval.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Tak to tam mám vloženo a uvidíme, jak se to bude chovat.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Tak jsem včera kolem půlnoci jel místem, kde to vždy udělalo, je to taková ta šikana (kruhový objezd) a zdálo se to být zticha. Ještě radši nebudu dělat závěry, ono to někdy pár dnů neudělalo, ale... :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Po delší době oznamuju, že je to pryč, díky!
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
PeterPeto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od PeterPeto »

Dakujem chalani, pravdepodobne ste vyriesili aj moj problem na GTI :)

Zajdem do servisu a dohodnem sa na montazi tych skrutiek.
Raz som rychlejsie nabehol na spomalovaci retarder a odvtedy som mal pocit, ze to zacalo.
Pri prudkej zmene smeru, vacsinou pri rychlom prejazde kruhovym objazdom som obcas pocul prasknutie niekde pod podlahou medzi vodicovou sedackou a pedalmi.
Ako keby tam nieco chruplo a trochu sa posunulo.

V zime som jemne suchol na pravej strane ten hlinikovy odliatok napravy o okraj cesty, ked som sa vyhol b....vi co dostal smyk a mieril rovno na moj predok :\
Nastasie si to odniesol iba plastovy kryt motora a skrabanec na tom hlinikovom diely napravy.
Odvtedy som mal pocit, ze auto ide mierne do prava a musim obcas jemne korigovat smer.
Dal som spravit geometriu na letnych 17" a skontrolovat napravu v origo servise VW, volant som mal potom trochu do lava pri jazde rovno.
Technik mi povedal, ze by to chcelo vymenit zaklony a stabilizatory. Ten zaklon mi nevedeli dobre nastavit pri geometrii. Vraj tam ta hodnota stale lieta.
Ked som bol potom v dvoch servisoch na kontrole, aj STK, vsetci vraveli, ze je vsetko pevne, OK, v super stave.

Co su to zaklony a ktory diel napravy to ma na svedomi?

Ten volant nakryvo ma stval, tak som spravil GEO v inom servise VW, kde v sprave je nastavenie volantu do 0 polohy a aj tak ho mam nakryvo. Auto slo ale rovno.
Teraz som skusal 18" kola origo z GTI. Tie boli strasne tvrde a mam pocit, ze auto mi zase zacina utekat trochu do prava.

Moze to hybanie napravy po par narazoch rozstelovat geometriu? Asi aj hej ze, ked sa to na voli hybe\kryzi o kusok.

Musim skusit vymenit tie skrutky a uvidim, ci sa to stabilizuje. To by som bol HAPPY :) mam nabehanych 117 000 km


A este pre GTI majitelov. Pri prejazde vacsich hrbolov na ceste pocujem tlmeny naraz z prednej napravy. Pri malych nerovnostiach nic, ale napr. ked idem po ceste, kde je napriec
prudky hrb cca 2cm, tak mi to spravi. Mam pocit, ze ked prejdu cez hrb obe kolesa naraz. Je to proste šupa. Aj pri zle spravenych dilatacnych sparach na mostoch.
Mohli by to robit stabilizatory, alebo co? V tych zadnych hlinikovych drziahoch ramien su tie gumy uz trosku popraskane. Ina ked mykam kolesom, alebo tyckami, vyzera to byt pevne.

Dakujem za odpovede

A tiez za super tip na moj problem :yahoo:

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od Kutil001 »

Zdravím všechny, pročetl jsem tuhle diskuzi a myslím že mám naprosto stejný problém, praskání při vytáčení volantu na místě, a při pomalém rozjezdu a rovnání volantu, byl jsem ve VW a tam mi řekli že je problém v řízení, i když řízení nemá vůbec žádnou vůli, má tedy někdo 100% zkoušenost že tohle funguje a kde se to dá v CZ sehnat?

Předem díky za typy, tohle by mi fakt udělalo neuvěřitelnou radost :D protože jsem jsem z toho rupání, praskání na prášky, už jsem šetřil na nový řízení na doporučení VW :baseball:
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Uživatelský avatar
Lovec19PD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.05.2014 21:49

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od Lovec19PD »

Čágo chlapci, mám do posledního písmene ten samí problém! :D rány jak z děla, bouchání do podlahy... Kde se ty podložky daj sehnat a kolik stojí ? Ve škodovce podle těch čísel co jsou u toho odkazu by to našli ? :sorry: Už mě to fakt mrd*...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“