Lupání a praskání od přední nápravy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
homer64
Člen klubu
Příspěvky: 483
Registrován: 30.11.2011 12:13
Bydliště: Znojmo

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od homer64 »

Spidee píše:Jeste se mi podivne klepe radicka kdyz zrychluju nebo podradim a brzdim motorem ... to by mohl byt asi ten vnitrni kloub nebo nejakej silenblok prevodovce? .. kazdopadne na to krupani prej tam nic nema vuli cepy v poho :-/ asi vymenim vse a bude to :baseball:
silentblok prevodovky ,motoru

Uživatelský avatar
homer64
Člen klubu
Příspěvky: 483
Registrován: 30.11.2011 12:13
Bydliště: Znojmo

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od homer64 »

maverick1 píše:horní uložení, pokud je na výměnu, tak povrzává když vytáčíš na místě kola....
neni zas tak pravda ja mel total prdli ulozeni lozisko skoro prolezlo ven a lozisko kaput a pri toceni volantem to neslo slyset akorat pri prejeti nerovnosti hlavne kocici hlavy a mestsky cesty proste to vrzalo jak rozvrzana postel

Uživatelský avatar
maverick1
Profík
Profík
Příspěvky: 1113
Registrován: 12.11.2010 09:14
Bydliště: Kladno

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od maverick1 »

homer64 píše:
maverick1 píše:horní uložení, pokud je na výměnu, tak povrzává když vytáčíš na místě kola....
neni zas tak pravda ja mel total prdli ulozeni lozisko skoro prolezlo ven a lozisko kaput a pri toceni volantem to neslo slyset akorat pri prejeti nerovnosti hlavne kocici hlavy a mestsky cesty proste to vrzalo jak rozvrzana postel
hm, tak mně zas jen při otáčení volantem...asi jak který auto
VW Passat Alltrack B8 BiTdi

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

mně na starším GTI lupalo pri zatáčení v uložení, ale permanentně a tak nějak "klidně"...na tomdle mi to pár krát vydávalo zvuk, jako když do ložiska dáte písek...když to rozdělali, ložisko bylo rozpadlé...ale praskání, které mně sere více zatím není odstraněno, za chvilku jedu do servisu, bude vyměněno řízení, tak uvidím...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Tak snad hotovo. Po výměně řízení jsem najel cca 200km a zatím klid. Ještě nechám udělat geometrii, s tím jsem chtěl počkat, ať ji nedělám zbytečně. By mě zajímalo, co je s řízením, protiže se jeví být v pořádku, bez vůle. Je možné, že je něco na ozubení?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od Benne »

to je tak s tymi servismi... Mne tie buchalo nieco v pravom prednom kole na nerovnostiach, mal som cca 75tis km. Hovoril som im, ze je to tlmic, vsetci mi ale hovorili, ze to nieje urcite tlmic, ze su to najprv tycky riadenia, potom silentbloky, potom koleso potom hento a tamto. Nakoniec to bol tlmic co som vravel... Takze mozu hovorit, ze su tie tycky ok, a nakoniec zistis ze nebudu... Ale zistovat to takto je dost nakladne :/

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

No jo, chápu, že to není jednoduché, ale prostě mi schází u nich schopnost a hlavně chuť zjišťovat. Oni jso si vždy jisti a bez analýzy začnou konat. Přitom by stačilo trošku snahy. Neumím si představit, že bych já svoji práci dělal jako zvíře, jen dle pudů a bez rozmyslu.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Spidee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 15.09.2009 14:59
Bydliště: Mělník - Neratovice

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od Spidee »

Porad nemam opraveno :baseball: nikdo nevi cim to muze byt ale ted sem vystopoval kdy to dela ... jedu cca 40 dam brzdu prudkou a pak se rozjedu a krupne(loupne,bouchne) mi nekde u pedalu (nebo aspon to cejtim tam v podlaze) ... nenapada nekoho co to muze bejt?

Uživatelský avatar
Spidee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 15.09.2009 14:59
Bydliště: Mělník - Neratovice

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od Spidee »

Tak a mam opraveno :-) neveřil bych tomu čim to bylo .. takovy rany :baseball: ! a stačilo pouze vyndat všechny šrouby na napravě, namazat je zase utahnout! Jeden šroub sem měl o něco kratší tak se tam dal stejně dlouhej jak má bejt a už oka! takže to kdyžtak zkuste kdyby vám něco bouchalo do podlahy a tak :D :yahoo:

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

někdy se člověk nestačí divit :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Jinak, u mně pokračuje to lupání pořád :-( Už jsem na prášky, sice to není tak často, ale prostě....:-( Asi opravdu zkusím co psal spidee, nebo fakt nevím :-( Ještě mně napadlo, jestli to třeba nebude blatník, ale nevypadá to. Ani brzdy to nebudou, už mám vepředu jiné.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Spidee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 15.09.2009 14:59
Bydliště: Mělník - Neratovice

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od Spidee »

swenak píše:Jinak, u mně pokračuje to lupání pořád :-( Už jsem na prášky, sice to není tak často, ale prostě....:-( Asi opravdu zkusím co psal spidee, nebo fakt nevím :-( Ještě mně napadlo, jestli to třeba nebude blatník, ale nevypadá to. Ani brzdy to nebudou, už mám vepředu jiné.
Za zkousku nic nedas :-) ale fakt sem tomu neveril kdyz mi to kamos rekl ze se stim setkal i na OII... a hlavne ten kratsi sroub delal i bordel asi se v tom nekdo hrabal :-)

Uživatelský avatar
keeper7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 12.11.2010 11:52

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od keeper7 »

A co toto?

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Jet ... /ES421475/

7M3499349A - 2 ks
N90823501 - 2ks

Upravene cislo skrutky. Je to skrutka z Audi.
Naposledy upravil(a) keeper7 dne 13.10.2012 11:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Ha, to jsou věci! Jdu objednat, díky!
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od -Jakub- »

no to mi říkej, taková blbá podložka a nadělá tolik parády

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“