Lupání a praskání od přední nápravy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Nikoho tedy nenapadá nic dalšího? Já myslel, jestli by to nemohla být třeba pružina, ale při výměně uložení ji koukali a údajně OK. Zkoušel jsem to teď i bez klíčku, měl jsem kola rovně, zatočil naplno doleva a prásk. Pak už se mi to ale nepovedlo. Ještě jsem se na to koukal i sám, páč se jen ukazuje, že servisy jsou k hovnu asi všude, ale neviděl jsem tam nic, co by se nějak odíralo, nebo tak něco. Žel, nemám zvedák a tak tam stejně prd poznám. Už mi z toho hrabe, pomoooc :-) Nebo, nevíte o nějakém šikovném servisu? Ten můj by z těch všech, co jsem našel nejlepší, ale asi jsem se spletl :-(

EDIT: Ještě jsem hledal a nemohl by to být čep ramena, táhlo řízení, čep řízení, nebo ložisko? Ono tam snad už pak ani nic jiné není :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Tak jsem dnes ještě objednal vnitřní homokloub. Taky jsem byl upozorněn, že mi tam schází na pravém vnitřním homokloubu tepelný štít a odcházela manžeta teplem, tak nechám vyměnit i manžetu a namontovat ten štít. Chjo, já už fakt nechci :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Spidee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 15.09.2009 14:59
Bydliště: Mělník - Neratovice

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od Spidee »

Takze po kontrole je spatnej:
silentblok uložení převodovky
silentblok zavěšení motoru
a posledni nacatej vnitrni kloub :-/
takze az toto vymenim nejak behem pristiho tydne tak pak dam vedet :D

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

to jsi na tom jako ja:))))
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Tak dostávám pomalu záchvat. Včera jsem to měl zase v serivus, nechal jsem tam vrátit původní vnějši kloub, jelikož výměna nepomohla, nechal jsem zkontrolovat pravou stranu, měl jsem pro ně i vnitřní kloub, ale řekli, že by to bylo zbytečné, protože je vše OK a jen se vyměnila vadná manžeta.

Řekli, že se jim zdá, že to můžou být destičky, ale to je dle mého nesmysl, protože to dělá i když nebrzdím :-( Co dál? Nemůže to být něco na řízení? Neví o někom šikovném v Praze a okolí? Protože servis, kde to řeším mně už pořádně sere a chci jinam.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Tak dnes ráno mělo auto zase "svůj den", po zastavení jsem točil volantem a dělalo to. Jenže po třeba 10 zapraskáních to přestalo a už nedělalo. Zmáčknul jsem brzdu a světe div se, zase to začalo praskat a čím jsem více zmáčknul, tím to bylo horší. Když jsem brzdu pustil, zase to chvilku praskalo a pak přestalo. Napadá mně, že pod tlakem se někde něco přesunulo, napnulo a při točení volantem to někde dře. Po uvolnění pedálo to přestane, protože se sníží tlak. Že by nějaká hadice? Přikládám i audio, ač z toho nikdo nic nepozná :-)

http://www.uloz.to/xkvLqxh/vcsample-cf4a7338-m4a" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Tak sága pokračuje :-) Jelikož jsem už byl na dosavadní servis nasraný, zkusil jsem to v jiném servisu, kde už jsem jednou byl. Strávil jsem 10 minut na zvedáku, točil jsem volantem, popojížděl vpřed/vzad, abych to vyvolal. Pár krát se povedlo. Maník mi "zrušil" geometrii, tedy povolil nápravu, aby si sedla a přitáhnul a boha jeho, asi to bude ONO! Pokud jo, tak se picnu. Jde o to, že vůz měl od začátku volant doprava při rovné jízdě. Dle toho, co jsem zjistil už dávno, je to docela možné, že už z linky to takto sjede (zde něco ke geometrii - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=149&t=218513. To samé jsem měl i na předešlém GTI, kde jsem to řešil jen posunutím volantu o 2 zuby, u tohoto jsem si řekl, že to udělám "správně". Jenže zdá se, pokud se to srovnalo geometrií, tak to někde nesedelo dobře a to pnutí se projevovalo praskáním. Dokonce jsem ani nic neplatil, vzali mně jen tak na rychlovku, protože jsem nebyl objednán. Zítra tam jedu znovu a dořešíme to.

Edit: No, tak praská to pořád, ale častěji a jakoby míň intenzivně, chjo.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od -Jakub- »

mě začalo po výměně pružin povrzávat a sem tam prasknutí, pružiny kde je ve styku s miskou tlumiče jsem namazal vazelínou abych prubnul závada a už je klid, do budoucna to vyřeším trvalým řešením

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

U mně to taky koukali a tím to nebude, u mně je to teď už výhradně uprostřed. Dnes jsem byl zase v servisu. Udělali geometrii a zase to dělá více, než předtím. Už mně napadá, jestli na to nemá pravdu vliv teplota, čím více teplo, tím více lupání. Jsem dohodnut opět na pátek, zkusí se na to podívat, jestli to není třeba skříň řízení, nebo tak něco. Brzo si asi budu muset pořídit http://www.polymedshop.cz/z4964-defibrilator-ipad" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od -Jakub- »

můj kamarád mechanik by ti poradil: Přidej si rádio :D

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

neboj, podobné rady mi dávají všichni:)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Tak dnes další návštěva servisu, kontrola a nic, nepovedlo se jim ani dosáhnout, aby to praskalo. Tak jsem se to doho pustil a předvedl jim to, dle všeho to nakonec asi bude v řízení :-( Buď tyče řízení, nebo spíše přímo v řízení :-(

EDIT: Tak po dohodě v servisu zase nechám prověřit řízení, sice už ho dodathovali xx krát, ale teď chci, aby ho povolili, ověřili, jestli neschází někde nějaký šroub (jsem našel nedávno nějaký šteft a matici v motoru jen tak navolno) a pokud to nepomůže, tak se vymění řízení.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Já se fakt asi poseru, to jsou v těch servisech všichni tak neschopní? Rozdělaná náprava, sundáno řízení, vše se jeví OK, nikde nic není vadného. Našli tam sice na nápravnici 2 matky, ale ty s tím dle všeho nic neměli. Po složení to dělá zase, sice to nemám ještě moc odzkoušeno, ale dělá to zase. Nikdo nic neví, nikoho nic nenapadá. To opravdu všude umí tak leda měnit olej a dolévat vodu do ostřikovače? Práce trvala 5h, což taky nechápu, co trvá 5h na rozdělání, podívání se a smontování nápravy a to ještě není geometrie. Kurwa.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
burkos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 28.02.2011 22:47

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od burkos »

mal si vymenene tycky riadenia?
VW Jetta, 2.0 TDI kód: BKD, rok: 2007

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Lupání a praskání od přední nápravy

Příspěvek od swenak »

Ne, ani klouby, protože prej není důvod, vše je dle všeho OK. Dnes jsem z vrakáče vzal řízení, pak už opravdu nevím :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“