Co má největší vliv na komfort jízdy ?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Bomberrman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 21.12.2011 14:52

Co má největší vliv na komfort jízdy ?

Příspěvek od Bomberrman »

Čau chlapy ,
mám technický dotaz . Když jedu po kostkách nebo hodně hrboláté cestě drnčí mi docela dost plasty na palubovce.
Může to být příznak že mi odchází něco na nápravách nebo tím trpí všechny Golf V ? Mám najeto 168 000. Motor: 1,9 Tdi 77KW.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Co má největší vliv na komfort jízdy ?

Příspěvek od sapik88 »

Odcházet ti něco na podvozku, tak ti bude bouchat podvozek, ne palubka, to bych viděl na neslučitelnost naších silnic a hezkejch kol

Bomberrman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 21.12.2011 14:52

Re: Co má největší vliv na komfort jízdy ?

Příspěvek od Bomberrman »

Kola nevim dělají to 16 i 17 ky . Takže to budou ty naše "silnice". Ale docela mě to štve že si stim WV neumí poradit líp :)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Co má největší vliv na komfort jízdy ?

Příspěvek od swenak »

Na to je jediný lék, rozdělat a utlumit. Prostě ty tvrdé plasty a neupevněné kabeláže, konektory a podobně si po čase prostě dělají, co chtějí :-( Já třeba svého času přešel kvůli tomu z 18tek na 17tky.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Bomberrman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 21.12.2011 14:52

Re: Co má největší vliv na komfort jízdy ?

Příspěvek od Bomberrman »

Já tam právě teď 17 mám a už tak je to tvrdý 225/45 gumy . A sundat celou přístrojovku když nemám etku nebo servisní manuál v češtine nebo anglině je beznadějný . No uvidim třeba bude v létě nuda přes víkend :D

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Co má největší vliv na komfort jízdy ?

Příspěvek od swenak »

Nejvíce hluku jde od středu, výdechy ventilace, kolem rádia. Jde to hezky rozdělat a utlumit. Za rádiem pořádně svázat a upevnit kabeláž o rám kolem rádia. Ono je toho více, i ta blná tlačítka klimatizace svakají, to samé tlačítka na ESP/ASR/reset poloměru kol. Hluk dělá i vrchní přihrádka, stejné tak přihrádka před řidičem. No, vše dělá hluk :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Bomberrman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 21.12.2011 14:52

Re: Co má největší vliv na komfort jízdy ?

Příspěvek od Bomberrman »

Díky za rady . Máš nějakou vyzkoušenou "hmotu" čím to utlumit ? Byl bych nerad kbyby mi kvuli tomu shořelo auto :D. Do kabelu se pustim až za měsíc až mi sundají sádru :D

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co má největší vliv na komfort jízdy ?

Příspěvek od -Jakub- »

a to by ses koukal co všechno může začít rachotit, když dáš podvozek na max a kola z traktoru místo 15" plechů :D

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Co má největší vliv na komfort jízdy ?

Příspěvek od swenak »

Bomberrman píše:Díky za rady . Máš nějakou vyzkoušenou "hmotu" čím to utlumit ? Byl bych nerad kbyby mi kvuli tomu shořelo auto :D. Do kabelu se pustim až za měsíc až mi sundají sádru :D
Tak nejsou tam velké teploty, já používám takovou tu filcovou samolepící pásku (Tesa myslím), resp. já mám ještě takové speciální "kousky" 10x20mm ze stejného materiálu. Někdo používá molitan, nebo podobnou hmotu.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Dawe.k
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.03.2011 09:08
Bydliště: Mimoň

Re: Co má největší vliv na komfort jízdy ?

Příspěvek od Dawe.k »

Čus mě tohle dělali přední ložiska :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“