Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od HONEY »

A nemůžou to dělat ty přední odklony ??? Koukám, že je každej uplně jinej. Jsou daný výrobcem, tak mě to překvapuje. Když jsem byl na geometrii s jettou, tak jsem měl obě strany 1,06°, a to jsem dával sportovní podvozek, ale s nim jsem měnil i horní uložení. Nic jinýho mě nenapadá.

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od HONEY »

Tak to jsem špatně koukal. Beru zpět. Ten protokol byl phobův :oops: :oops: :oops:

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

No, já byl mezi tím ještě 2x na geometrii, tu jsem tu nedával, zítra oscanuju. Dnes jsem se stavil na STK, kontrolovali to, údajně jen menší vůle na uložení ramen přední nápravy (což popravdě teď nevím, co přesně), ale že to nemůže dělat tyto projevy, jinak vše OK. Jedině opravdu asi blbá geometrie. Nevíte, kde bych si ji mohl nechat udělat v Praze, kde to umí?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od HONEY »

Já to teda nechal dělat ve Varech, ale max spokojenost. Klučina si s tim vyhrál,že mi to fakt srovnal na setinky uplně přesně. Taky dostal kilčo do kapsy jak jsem byl spokojenej. Když jsem tam jel znovu, tak jsem natrefil na toho samýho, a jak se snažil. Nastavil mi to podle přání, a zase super. Jinak je to EUROMASTER. V Praze mají taky pobočku http://www.kalt.cz/pneuservisy/pneuservis-strasnice/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

Jo, tak tam jsem byl už taky několik krát, tam mi dokonce rozdělávali řízení, když se hledal problém. Geometrii udělali, ale nepomohlo.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

Tak zde je poslední geometrie, kdyby náhodou někdo něco...:-)
Přílohy
geo.PNG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

No ták, kucí, pomooooc :-) V úterý jsem se svezl GTIčkem, které jsem měl předtím a je to tam OK, takže to není jen pocit. Už nevím, co bych. Nemůže to být třeba ten posilovač? Ač jak jsem psal, dělalo to snad ještě před výměnou, ale už si nejsem jist ani sám sebou. Království za řešení :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

Náhodou jsem v jednom ze starších čísel časopisu TopGear narazil na komiksovou verzi popisu geometrie, kde James May popisuje, jak to vlastně funguje a proč. V servisu jsem na základě toho řekl, že chci, aby mi lehce rozeběhli sbíhavost a bylo vymalováno, už se zase v zatáčkách cítím bezpečně :-)

Když jsme u toho, nemá někdo hodnoty, na které by se měla geometrie nastavit? Resp. jaké jsou nejvhodnější? Jak jsem byl u několika firem, všude jen zadají typ vozu a prostě se strefují do tolerance, ale mám pocit, že to je tak vše, co od nich lze čekat a když jim řeknu, jak to cítím, nebo se s tím i svezou a cítí to samé, tak nemají páru, co s tím dělat. Tak bych možná radši šel cestou, že jim příště hodím hodnoty, které tam chci a nazdar.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od kimik »

tady...

KiMiK.
Přílohy
Podvozek.pdf
(126.46 KiB) Staženo 79 x
korekce.pdf
(158.17 KiB) Staženo 61 x

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

Děkuji!!!
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“