Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

OK, dík, podívám se, jestli tam něco neuvidím.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od Phob »

no u mě to byl opravdu ohlý tlumič, ale to mi poradil i technich co mi tu geometrii dělal ;) jak jsme to s Jakubem vyměnili, tak to na tom tlumiči bylo opravdu vidět jak je ohlý. Jenže pokud máš nové tlumiče tak by tam problém být neměl. Přikládám foto mého protokolu ;) taky všechno šlo, jen ten jeden odklon se nehnul. Jinak teď když mám sníženo, tak mám na obou předních kolech odklon -1,5°, ale to mi bylo řečeno že to je při takhle sníženém autě normální, že jinak bych musel mít i stavitelné horní uložení aby to vyrovnali do zelených hodnot. ale když vemu že norma je do -1,11° tak to nemám tak moc mimo...
Přílohy
IMAG0217.jpg

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

No, ať je to jak chce, toto není ten primární problém, možná jen v BestDrive toto neumí/nedělají/jsou líní, to nevím. Spíše bych rád nějak vyřešil to nestabilitu, přemýšlím, že bych koupil zadní pružiny, nebo komplet, protože o je asi to poslední, co by to mohlo být. Je jen otázka, jestli originál, nebo něco tužší a případně co.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

Tak jsem byl na geometrii i jinde a nepomohlo (a budu muset zase, protože podobně, jako v Bestdrive mi po první geometrii zase rozhodili volant). Mezi tím jsem nechal nasadit KW pružiny, pořád stejné. Trošku jsem to zase testoval a fakt nevím. Možná je opradu problém v předku, přijde mi, jakoby to zatáčelo nějak nepřirozeně, i v opravdu malé rychlosti mám z toho divný pocit. Ale možná se mi jen motá hlava, nevím. Jelikož mi ale s tou přední nápravou dostě dělali kvůli řízení (které je teď taky vyměněno), tak to možná bude problém vepředu. Už si nejsem 100%, ale chovalo se to tak i před to výměnou řízení, takže to bude asi OK.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

Tak jsem byl dnes rano zase v servisu a nechal opravit geošku, samozřejmě blbě. Opravili to (ještě nevím, jeslti volant rovně, to zkusím až cestou domů), ale projeli to a říkal, že opravdu ve předu něco není OK, že to jde moc rychle smyku a že ho nic nenapadá, ale že gemetrie je v pořádku. Tak fakt nevím. Gumy jsou nové, ale i když jsem dal na předek starší, bylo to stejné, takže to musí být něco na tom předku.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od Phob »

hele jen k té rovné poloze volantu, nemusí to byt zjevně problém jen v geometrii, taky jsem měl geometrii udělanou pořádně a volant pořád zešikma. pak jsem jednou vytahoval budíky a jak je nandáš zpět tak musíš udělat takové to základní nastavení volantu, ESP, atd atd. no a když jsem si to nastavení udělal (je tam myslím i něco z přímou jízdou) tak už mám volant rovně. prostě někdo kdo to nastavoval předemnou to nenastavil dobře, a při přímé poloze měl nastavený volant jemně zešikma a auto si to zadefinovalo jako polohu přímou, netušil jsem že je to možné, ale asi no... díky tomu špatnému nastavení jsem vlastně na jednu stranu dokázal točit více stupňů než na druhou, což se mi taky zobrazovalo ve stupních v diagnostice. teď je to ok ;-)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

Ale s tím já problém nemá, jestli je rovně, nebo ne, pořád to jde nějak do "smyku". Možná to neumím popsat, ale alespoň, že to v servisu taky cítil. mně to přijde, jako by při zatočení jelo kolo na vnějši hraně a pak to "ulítlo" v směru točení. Jako, kdyby jsi kráčel do zatáčky a najednou se Ti podlomilo koleno a Ty se otočíš více, než jsi čekal :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od dream7000 »

co ulozenie ramien? niekde musis mat vôlu, zrejme gumove silentbloky v haji, daj to pretriast napr. na STK a hladaj kde je vôla

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

Na predku bolo už menené všetko, aj silenbloky ramien, motoru, kosti :-( a hlavne, v servise tvrdia, že všetko je OK...myslíš, že na STK odhalia niečo také?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od -Jakub- »

na testu podvozkových částí ano. dej jim kilčo do kapsy a projeď linkou

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

OK, dík, zkusím.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od dream7000 »

ale može to robiť kľudne aj zadok, daj to pretriast ako pise Jakub a hladaj vôlu

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

zítra se pokusím ráno stavit na STK a uvidíme, co řeknou...už mi je z těch servisáků nanic, mi přijde, že dnes už se jen mění olej a když auto zakašle, tak se kupuje nové...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od -Jakub- »

bohužel dnes běžná praxe, kdy šikovný "garažmajster" ví víc jak technik z autorizovaného servisu s několikaletou praxí, viz třeba elektro věci a uživatel tornado1

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Nestabilní podvozek / zadek je opožděn

Příspěvek od swenak »

No, ale já nejezdím do autorizáku, na to jsem rezignoval dávno, jedu tam jen když je to věc, co můźou jen oni (posledně jsem nechval ověřovat verzi SW motoru a převodovky). Ale ani ty garážnící nejsou nic moc :-( Vše je dle nich jednoduché a jasné, práci udělají a výsledek žádný a jim to není divné. Prostě měnit, měnit, měnit, ne zjišťovat předem.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“