přední náboj - ložisko

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Dawe.k
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.03.2011 09:08
Bydliště: Mimoň

přední náboj - ložisko

Příspěvek od Dawe.k »

Čus nezkoušel někdo vylisovat ložisko z náboje? Zajímalo by mě proč nejde koupit jenom ložisko a proč se musí kupovat celý náboj. Díky

lud
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.07.2012 20:53

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od lud »

Ahoj začalo mi hučet ppod levé přední kolo, myslel jsem že je to guma ale je to čím dál horší dost nepříjemný občas to přestane pak to znova začne.Neví někdo co to je ? Jestli nejaký ložisko? Když vyřadím na neutral tak to dělá stejně když příbrzdím tak taky.Myslel jsem že třeba brzdový kotouč ale na ten to nevypadá na brzdy to nereaguje.Díky Ludva

unnamedno.21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.03.2012 20:31

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od unnamedno.21 »

skus ist po rovnej ceste, na rychlosti v podstate nezalezi, vypni radio a pocuvaj zvuk co bude auto vydavat......hucanie pri kolese je najcastejsie porucha loziska, ale samozrejme moze to byt aj nieco ine.... spat k jazde, hucanie laveho predneho loziska ( s pohladu vodica) budes pocuj aj ked pojdes rovno, ale hucanie sa znasobi, resp. bude to este hlucnejsie pri zatacani vpravo na ceste, zakrute... je to preto ze ked zatocis vpravo, odstrediva sila a vaha tlaci na vonkajsiu stranu a teda na lave koleso -> lozisko je zatacene viac a tak aj viac huci, naopak pri zatoceni vlavo sa hucanie zmensi, lebo vaha sa presunie na prave koleso, lave zostane odlahcene.

lud
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.07.2012 20:53

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od lud »

Díky bylo to ložisko na pravým kole, takže výměna celého náboje a je po závadě! mooooc díky za info

hadros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 02.02.2013 17:18

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od hadros »

Jeste dotaz. Me taky neco huci od predku. Dela to i kdyz jedu po rovine nad 50km/h a kdyz zatacim doprava tak je to silnejsi. Jde me o to, jak zjistit co to dela. Nechci vymenit pul auta a pak zjistit ze to bude prevodovka. 1.6 , 2005. :? Diky za pripadne rady.

unnamedno.21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.03.2012 20:31

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od unnamedno.21 »

skus si precitat co som pisal kolegovy vyssie - poskusaj co to robi, kedy to huci / nehuci..kedy to huci viac, menej, ci nieco klepe, bucha...
ak si nebudea isty dojmami z jazdy, daj auto na zdvihak a skus potocit kolesom (jednym potom daj zdvihak na druhu stranu a druhym) - roztoc koleso - pocuvaj, ako je brzdene, ci huci a podobne - porovnaj ktore koleso ide hladsie atd.
mozno tak odhalis to lozisko alebo nieco ine. v inom pripade zajdi do servisu nech ti pozru napravy a podvozok...

Uživatelský avatar
FALC0N
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 25.09.2014 13:06

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od FALC0N »

Ahoj, potřebuji obnovit vlákno. Taky budu muset vyměnit ložisko. Ale nikdo tu nenapsal zda se tedy musí měnit celý náboj?


Uživatelský avatar
FALC0N
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 25.09.2014 13:06

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od FALC0N »

Tak to je trapný :smoke:

Uživatelský avatar
JohnnyCV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 29.01.2013 20:14

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od JohnnyCV »

Je, a jaký super šrouby tam sou :D... Zase někdo ve VW přemýšlel no... :)

Uživatelský avatar
FALC0N
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 25.09.2014 13:06

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od FALC0N »

Budu muset vyměnit stěrače, musím i s táhlama? :laugh:

Uživatelský avatar
JohnnyCV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 29.01.2013 20:14

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od JohnnyCV »

Nemusíš, prodávají se gumičky samostatně :). Myslel si spíš ramínko ne? :D

http://ecat.elit.cz/sterace-Aerotwin-BO ... AwNyA0NjI=" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
FALC0N
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 25.09.2014 13:06

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od FALC0N »

Joo super ale já radši bez gumičky :good:

furioz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 16.06.2014 23:51

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od furioz »

Čauky, začalo mi též hucet auto nevím zda to jsou ložiska nebo gumy.....mám gt 1,4tsi 125kw nemate Prosím odkaz kde koupit?

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od pitukes »

Loziska hucia hlavne pri vyssich rychlostiach 70+ a hluk sa zvysuje hlavne pri jazde do zakrut, kde spravidla huci lozisko na tej strane, kde je presunuta vaha.
Cinu nekupovat. Osvedcene su FAG, SNR, SKF.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“