přední náboj - ložisko

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
ran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 03.04.2008 09:30
Bydliště: Bítov
Kontaktovat uživatele:

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od ran »

Dawe.k píše:Čus nezkoušel někdo vylisovat ložisko z náboje? Zajímalo by mě proč nejde koupit jenom ložisko a proč se musí kupovat celý náboj. Díky

:!:
Je to jednodušší pro servisy. Jinak ložisko samozřejmě samostatně koupit lze, ale cena je jen cca 300 rozdíl oproti celému náboji.
Na cc-autodíl.cz mrkni. Podle vin ti pošlou nabídku....náboje od 1100-4000,- stačí si vybrat. Já šel středem za 1500,- a OK.

Domácí výměna cca 2h.
Přílohy
http://www.cc-autodily.cz/naboj-pr-kola-s-lozis
http://www.cc-autodily.cz/naboj-pr-kola-s-lozis
WV_GOLF7 1,6TDI 77KW

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od -Jakub- »

Já měnil z důvodu změny brzd FAG - 4k za 2ks

KarelB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.04.2016 23:14

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od KarelB »

Zdravím klubáci, dneska mi zničeho nic na rovince při cca 90-100km/h, začalo divně bouchat (zvuk bych popsal jako takové slabé drhnutí plus nepravidelné tupé klepání - vibrovalo mi i zpětné zrcátko ale to až cca kolem 90-100km/h) od přední části vozu, spíše jakoby od pravé přední strany, možná od kola. Nejdříve jsem si myslel, že je to defekt ale to by asi znělo jinak. Začalo to, když jsem pustil před zatáčkou nohu z plynového pedálu. Při rychlosti zhruba do 30km/h na 1 nebo 2 po parkovišti nebo při rozjíždění se nic neděje ale při vyšší rychlosti se to začíná ozývat a s rychlostí se to stupňuje. Dělá to i při vyřazení na neutrál ale nejvíce to jde slyšet, když při zařazené rychlosti pustím nohu z plynu. Když stojím na místě tak nic. Nevíte, čím by to mohlo být? Teď při pátku už žádný servis neseženu a ráno musím nutně s autem vyjet (cca 100km), tak bych byl moc rád za radu, jestli tu cestu risknout nebo raději ne.
Předem díky za jakékoliv reakce.
Auto : VW Golf V 2005 1.4 16V - najeto 198t

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od SakoVerife »

A koukal jsi se na gumy? Jsou ok? Myslím třeba prasknutej kordík v pneumatice.
Je to jen tip...

KarelB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.04.2016 23:14

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od KarelB »

SakoVerife píše:A koukal jsi se na gumy? Jsou ok? Myslím třeba prasknutej kordík v pneumatice.
Je to jen tip...
Neuvěříte co to bylo... někdo mi na parkovišti povolil všechny šrouby na předním levém kole. Proto ten bouchavý zvuk. Jenže, koho to napadne, že bude mít povolené šrouby, že jo?.. Po cestě do servisu mi kolo upadlo a zůstalo viset na brzdovém kotouči.. Posbíral jsem šrouby po cestě, našrouboval kolo a všechno v pohodě.. Nicméně, mi to kolo začalo ucházet.. Zajel jsem do pneuservisu, že mám asi defekt kvůli té "nehodě" a světe div se.. guma naprosto v pořádku ale v disku několik malinkých dírek.. zřejmě od toho jak disk chvíli jel po kotouči, než jsem stihl zastavit... Takže to jen tak málo ze života.. :D

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od SakoVerife »

Docela pech, ale to ti i házelo volantem, ne?

KarelB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.04.2016 23:14

Re: přední náboj - ložisko

Příspěvek od KarelB »

SakoVerife píše:Docela pech, ale to ti i házelo volantem, ne?
Volantem to jen mírně vibrovalo, jinak nic právě, proto jsem si spíše myslel, že to bude něco s motorem než s kolama..

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“