Změna kol Golf V (R16 ->R17)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stiky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 28.09.2012 11:53

Změna kol Golf V (R16 ->R17)

Příspěvek od Stiky »

Zdravim golfáci :-)

Mám takovej dotaz, chci změnit mojí golfíně kola a to z R16 na R17. A chtěl bych se zeptat, zda někdo z Vás nemá na pětkovim golfu 17tky kola a s jakým ET. V techničáku mám ET54, 225/45 R17 91T. Ale bojím se aby nebyl při naších kvalitních silnicích problém s lemem, aby mi neškrtal když už vezmu nějakou tu ďouru. Ne že bych nevěřil technickým údajům od VW ale praxe jiných lidí je pro mě cenější. Dále bych poprosil pokud by někdo měl přímo na svém golfu ty 17tky kola aby poslal foto :-) chtěl bych vidět jak vypadají a jaká je mezera mezi blatníkem a pneu.

Za každý Váš názor budu rád, nechci jít do něčeho čeho bych pak litoval (ještě pro upřesnění rád bych se držel údajů v techničáku "ET 54 225/45 R17" a to kvůli pojistce na auto, kdybych měl špatné rozměry jako teď :D tak mi nic nezaplatěj pokud to někde opřu :-)

Zde foto mojí Golfíný na mích dosavadních 16tkach :)
Přílohy
2.jpg
VW Golf 1,4 59kw 80hp <--> ♫ JBL ♫

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna kol Golf V (R16 ->R17)

Příspěvek od Phob »

no v techničáku musí být napsaný celý rozměr kola tedy velikost což je 17", pak šířka, což je u 17tek většinou 7J (určitě to v tom techničáku máš, ale nenapsal jsi to sem), pak ET, což uvádíš ET54. No a pak samozřejmě rozměr pneu. Při použití rozměrů co máš v techničáku nebude nikde nic škrtat atd, to se nemusíš bát, kola budou dost hodně utopená ;-) jinak mezera mezi pneu a blatníkem bude úplně stejná jako jí máš teď na 16"... kola s rozměrem pneu uvedeným v techničáku mají skoro stejný průměr, je to logické, jinak by ti přeměřoval tachometr... kdybych měl být detailnější, tak kolo 16" s pneu 205/55 má průměr 631,9mm, kolo 17" s pneu 225/45 má průměr 634,3mm, takže rozdíl je 2,4mm, což znamená, že mezera mezi blatníkem a pneu se zmenší o 1,2mm (což v reálu vůbec nepoznáš) ;-) :-D

(mimochodem, založil jsi to téma ve špatné sekci, sekce "Podvozek a kola" je tady taky, a kdyby ses tam koukl, našel bys tam určitě dost potřebných informací... viz. http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=148" onclick="window.open(this.href);return false; )

Uživatelský avatar
Stiky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 28.09.2012 11:53

Re: Změna kol Golf V (R16 ->R17)

Příspěvek od Stiky »

Tak za špatnou sekci se omlouvám, co se týče kol tak mnohokrát děkuji za info. Rozhodně máš pravdu s informací co se týče šířka, mám v techničáku 7J.
Tak pokud se mi podaří udat moje stará kola, tak do toho určitě půjdu :-)

Jen se ještě zeptám, jestli neznáš nějakou dobrou stránku na litá kola, kde by se dali sehnat nějaký pěkny :-)
VW Golf 1,4 59kw 80hp <--> ♫ JBL ♫

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“