Geometrie - problémy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

mentol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko,Levoca

Geometrie - problémy

Příspěvek od mentol »

dobry den, viete mi niekto pomoct z geometriou???mam obycajne tmice a auto je znizene pruzinami, ale o kolko neviem, auto som uz tak kupil...mam problem ze mi derie vnutorne strany pneu az do drotu, na geometrii mi povedali ze mam dat obycajny podvozok ze sa neda nastavit uz ODKLON a budem mat pokoj..to mi je jasne, ale ja to nechcem menit za obycajne pruziny ..uz som bol asi na 2 -dvoch geometrich 3D..mal som aj hodnoty na sport podvozok, ktory by mal byt nizsi ale aj tak to dralo, teraz som bol aby mi dal obycajne zavesenie ale hned povedal ze odklon sa neda nastavit ze treba mensie gumy a obyc. podvozok..pneu mam 225x40 r18...viete mi niekto poradit????dakujem
Přílohy
20140522_094750.jpg
20140522_095655.jpg

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od -Jakub- »

o kolik to máš dole? předpokládám, že když jen pružinama, tak to nebude o moc. POkud máš totiž příliš sníženo, nastavení odklonu se pak dostane na maximální mez a je to stejně málo. 1,16° mi nepřipadá zase tak moc aby ti to zrušilo gumy příloiš rychle.

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od Phob »

Souhlasím s Jakubem. Na pružinách by to nemělo být snížené tak moc, aby to nešlo vyladit. A hlavně mi příjde divná ta mez co tam máš udávanou pro přední odklon. Protože jestli si dobře pamatuju, pro přední kola je odklon od 0° do -1°. Takže tvé hodnoty jsou jen minimálně mimo. Kupříkladu já jezdím cca o 8cm níže a odklony mám na přední nápravě více méně stejné jako ty. Ale takového snížení na pružinách mít určitě nebudeš. Každopádně jak píše Jakub, tahle miniální odchylka nebude ničit pneu nějak závratně rychle.

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od -Jakub- »

tady moje geometrie :)

předek -1,2°
zadek -2,10°
Přílohy
CIMG9601.JPG

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od Phob »

Nj, ale zadek tak máš schválně kvůli snížení a kol, ten by poštelovat šlo (to jen aby byl mentol v obraze) :) Bohužel předek máš díky snížení jako já. Ale trefil jsem to, že mez odklonu na předku pro golfa5 je 0 až -1°. ale na tom obrázku od mentola je mez daná 0 až -0,6°

mentol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko,Levoca

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od mentol »

takze podla vas s tym uz nic neurobim???

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od Phob »

Podle mě bys to musel mít hodně snížené aby to hodilo odklon, který nejde nastavit. Jezdil jsem nějakou dobu na pružinách -30/-30mm a geometrie úplně vpořádku. Pokud je to jen na pružinách a není to nijak extra na zemi, tak by se to mělo dát seřídit. Pak musí být chyba někde jinde, nebo to v tom servise neumí, nebo nevím... Však sem pošli fotku, kde jde vidět celé auto, třeba z boku, ať jde vidět jak moc je to snížené.

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od -Jakub- »

jelikož G5 s 18" koly a gumou 225/40/18 vyjíždí už z továrny se sportovním podvozkem, nevidím problém v geometrii

mentol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko,Levoca

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od mentol »

ok urobim foto a poslem vam to

mentol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko,Levoca

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od mentol »

a v com teda vydis problem???kebz som pouzil uzsie gumy pomohlo by mi to??

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od yessmen »

Asi jedině.. pač odklon je ještě celkem v pořádku a nemůže to nijak výrazně sežrat gumy spíš už požraný byly když to snížil a geo nesrovnával.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

mentol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko,Levoca

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od mentol »

takze tu su tie fotky...takto zozralo pneu za sezonu
Přílohy
20140524_095521.jpg
20140523_193228.jpg

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od Phob »

No jo, ale to je prodřená pneu na zadní nápravě. Tady ale řešíme přece seřízení odklonu na přední nápravě (protože na zadní nápravě se seřídit odklon dá vždy vpohodě!). Podle výpisu tam dokonce seřízené odklony máš, tak přece kdyby geo byla udělaná podle výpisu tak není možné aby zadní pneu dopadla takto. tento výpis je z té první geometrie co jsi absolvoval, nebo až z té druhé? tipuju že z té druhé na které jsi byl, a na té první před seřízením byly vzadu odklony taky v červených číslech že? to by pak vysvětlovalo tu pneu a odpovídalo by to tomu co píše yessmen.

Vepředu to na fotce vypadá níže než vzadu, moc tam teda ta mezera mezi blatníkem a kolem vidět nejde (černá pneu a černé auto), ale vypadá to dost nízko. Je možné, že už to překročilo tu mez snížení a vepředu už ty odklony díky tomu snížení nepůjdou seřídit. Užšími pneu si podle mého názoru nepomůžeš. Však 225/40 R18 je standartní rozměr a je uveden i v techničáku ;) No ale každopádně vzadu odklon seřídit jde vždy, a podle výpisu ho seřízený máš, tak nerozumím tomu, proč by se pneu prodřela z vnitřní strany na drát... Taky bych to spíše tipoval na to, že se na auto nahodily snížené pružiny ale už se neudělala geometrie a dakto to dopadlo...

mentol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko,Levoca

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od mentol »

takze, tieto pneu boli vpredu, ale dal som ich dozadu....takze zo zadnou napravou to nema nic....auto so snizenim mam uz 5 rokov, tak som to kupil,geometria bola robena hned ako som spozoroval ze derie pneu, tak mi nastavil hodnoty na sport zavesenie a dralo to aj tak, teraz som bol aby mi dal zakladne hodnoty a dal som aj ten graf tu a bolo mi povedane co som pisal ze tie odklony sa uz nedaju nastavit, aj ked teraz uvazujem ze kedysi som mal 18 " disky a nedralo to skoro vobec, moze to byt aj to ze teraz je asi ina ET???

mentol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko,Levoca

Re: geometria 18"disky

Příspěvek od mentol »

no a ak som prekrocil uz tu povolenu hranicu v odklonu neda sa to niejak nastavit na ulozeni tlmica alebo na ramene???

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“