Lehké vibrace (podvozku)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Chasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 22.10.2010 19:59

Lehké vibrace (podvozku)

Příspěvek od Chasi »

Ahoj,
vlastním VW Golf Variant V 1.9 TDi (cca 150 tkm).
Na jaře se mi podařilo na pravé zadní pneu znicit poklici. Jelikož jsem se domníval, že to nebylo nic vážného nezkontroloval jsem disk.
Poněkud jsem na to zapomněl a letos jsem zimní plecháč zase nasadil, že dojezdím pneu a pak koupím nové.
Cca týden před plánovanou výměnou pneu jsem registroval výrazné vibrace a zvuk jako bych měl defekt.
Jelikož zadní penu ještě nebyly tak sjeté, rozhodl jsem se nejdříve vyměnit pneu na přední nápravě a zadní pouze převážit.
V pneuservise jsem upozornil na vibrace. Při převážení mi bylo řečeno že pravý zadní disk je na odpis - následovala výměna, ale nasazení staré pneu.
Odjel jsem ze servisu, ale problém s hučením a vibracemi zůstal. Zajel jsem ke známému do servisu. Po krátké projížďce sáhl na pneu a zjistil, že je taky na odpis (degradace pneu za poslední týden byla asi výrazná).
Tudíž po dvou dnech se jsem se vrátil do pneu servisu, koupil i komplet na zadní nápravu nové pneu a nechal přezout. Ještě jsem konzultoval geometrii. Načež mechanik zjistil mikropraskliny na předních silent blocích (dohoda, že půjdou na jaře na výměnu a bude následovat geometrie).
Aktuálně mám komplet nové pneu (btw Michlelin Alpin 5). Problém se zvukem defektu i výrazné vibrace ihned zmizely.

A teď problém. Nevím zda jsem již pouze "paranoidní" problém, kdy jsem posledních 14 dní pořád přemýšlel nad každým zhoupnutím/vibrací vozu, ale zejména v malé rychlosti 30-50 km nejlépe když vyřadím se mi zdá, že auto tzv. "nežehlí" cestu, ale vykazuje stále drobné vibrace.
Snažím se toto pozorovat na úsecích, které jsou v co nejlepším stavu bez zvlnění.
Nerad bych nové pneu také zničil. Přemýšlím o proměření tlumičů, ale dle subjektivního posouzení známeného mechanika jsou tlumiče OK.
Nevíte čím by to mohlo být?

Díky za přečtení příspěvku a případné postřehy/rady
VW Passat Variant 2017, 2.0 TDI (140 kw) DSG

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“