Alu kola, prosím o radu :)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Adushka :)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2014 12:39

Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od Adushka :) »

Ahojky, předem se omlouvám, že budu mít možná tisící dotaz na toto téma, ale jsem hold ženská a vůbec kolům nerozumím :) Mám možnost koupit alu kola na léto, nádherný, ale nevím si rady, jestli mi budou sedět na autě s tímto ET a vůbec nevím, zda s takovýto rozměry budou pěkná na mího Golfa V :) 5x112 R16 s novými letními pneu s rozměrem 215X55 ET38..prohlídla jsem si tu témata a někdě jsem se dočetla, že ET pod 40 nesedí na Golfa V, tak se chci ujistit, zda tomu tak je, protože o tyhle krásný kola bych nechtěla přijít :) Jsou se zesíleným lemem na disk, což taky vůbec nevím co to znamená. Koukala jsem se do techničáku a takovýto rozměr tak není daný. Mám rok výroby 2005 55 kw. Prosím Vás kluci o radu, moc mi pomůžete, nevím na koho se mám obrátit než na Vás šikovný :) Děkuju moc o Vaše názory.

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od laco laslo »

Asi by bylo dobré napsat ještě šířku disku.
A šestnáctky jsou malý :D
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
mynick
Pilot
Pilot
Příspěvky: 866
Registrován: 14.04.2013 13:49

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od mynick »

Kočka, napis este sirku disku a co sa tyka pneu, 215 sa davali na passata.., na golfika sli 205/55, radsej si este raz kukni TP ake tam mas pneu, aby si sa zbytocne neoklamala :)

Adushka :)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2014 12:39

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od Adushka :) »

16 jsou malý? No je fakt, že v techničáku mám napsáno, že můžu mít i 17-ctky. No já to posoudit nemůžu, protože jsem donedávka měla feldu a na tom 14-ctky :) Nejradši bych Vám kluci poslala odkazy na kola, co se nemůžu rozhodnout, ale nesmíte mi je koupit :) o šířku disku jsem ti už napsala, tak pak dám vědít..Tak posílám odkazy a schválně, který by se Vám na golfíka nejvíc líbili :)

1) http://auto.bazos.cz/inzerat/43580834/A ... m-pneu.php" onclick="window.open(this.href);return false;
to jsou ty krásný, o kterých básním, mám červenýho golfíka a zatmavený okna, tak tyhle by se mi tam moc líbily :)

2) http://auto.bazos.cz/inzerat/44076405/N ... -7990-.php" onclick="window.open(this.href);return false;
tyhle jsou na druhým místě u mě

3) http://auto.bazos.cz/inzerat/43811867/A ... 6-ET45.php" onclick="window.open(this.href);return false;
to už jsou takový moc "obyčejný", ale umím si je na golfíku taky představit :)

4) http://auto.bazos.cz/inzerat/43809282/A ... 12-R16.php" onclick="window.open(this.href);return false;
a poslední místo zaujímají tyto kola :)

Tak kluci poraďte, budu moc vděčná za Vaši radu. Mám kamarády samí neználky, co se týče aut :) Děkuju moc

Uživatelský avatar
mynick
Pilot
Pilot
Příspěvky: 866
Registrován: 14.04.2013 13:49

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od mynick »

body 3 (vw austin) a 4 (vw detroit) su repliky origo kolies co sa davali na GTI 5, 6 a 7. Kazdopadne na aute vyzeraju super.., na nete najdes velmi vela fotiek pre inspiraciu, resp. posudenie :wink:
Naposledy upravil(a) mynick dne 07.02.2015 22:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od laco laslo »

Já osobně bych šel do nějakých origo 17". Ty co jsi dala odkaz jsou navíc černé, takže jakoby zaniknou. Ale zase je tam ta červená linka, tak nevím. I tady na bazaru určitě něco bude.
Jestli se ti líbí ty první z inzerátu tak uvidíš jakou budou mít šířku.
Hlavní je aby se to tobě líbilo.
Jinak jak psal mynick jsou to repliky a pokud je koupíš v 16" budou o dva palce menší než na fotkách.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Adushka :)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2014 12:39

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od Adushka :) »

Tak šíře kol tich prvních (ty černé s červenými linkami) jsou šíře 7J? to je dobré? :) samozřejmě chci mít hezký kola na golfíku, ale zároveň najezdím docela dost kilometrů, tak aby mi to nepapalo moc a neubíralo mi to na rychlosti s tima 17-ctkama. Nebo to není takový rozdíl když budu mít 16 a 17?

Uživatelský avatar
mynick
Pilot
Pilot
Příspěvky: 866
Registrován: 14.04.2013 13:49

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od mynick »

ako pisal laco vyzsie.. lepsie budu origo kola koli kvalite. Mozno 17 GTI - vw denver :)

Co sa tyka tej tvojej "rychlosti", zalezi aku siroku pneu tam das. Hmotnost tych diskov je myslim zenadbatelna...

Adushka :)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2014 12:39

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od Adushka :) »

koukala jsem na ty original 17GTI vw denver, jsou pěkný to jo, ale radši bych nějaký no prostě krásný :)..když se vrátím k tomu mímu výběru tich odkazů, tak to druhé místo? Už jsem asi přehodnotila svůj výběr, protože mi poslal pán komplet foto (toho prvního odkazu) a už se mi přestali líbit :) Co říkáte na ten druhý odkaz? Kdybych zvolila možnost tich "17" 7J 5x112 ET 40..ty by mi tam pasovali že jo? Ty jsou taky pěknoučný a s tim červeným proužkem k mímu dokonalýmu nepoškrábanýmu laku, no jej, se mi nebude chtít vylejzat z auta :)

http://auto.bazos.cz/inzerat/44076405/N ... -7990-.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od laco laslo »

S tímto rozměrem by to mělo být v pohodě. Zadek určitě a vepředu snad taky.
Jak psal mynick šířka pneu je důležitá kvůli valivému odporu.
Jestli se ti líbí tak do nich jdi, ale když si prolezeš tady témata kdo na jakých kolech jezdí tak většina má buď origo vw kola, nebo origo kola jiných automobilek ( třeba audi, mercedes)
Tady ty co máš vybrané mi spíš pasují na nějakého japončíka než k designu pětky golfa.
Ale sto lidí sto chutí a pokud jsi už rozhodnutá tak asi nemá cenu tě přemlouvat :)
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od skacel99 »

V rámci zachování dynamiky auta bych do 17 nešel a šířku gumy pokud možno co nejmejší. 55 kw bude v autě velikosti Golfu dost líný,tak proč to ještě brzdit velkej ma kolama :wink:
A jenom tak bokem,můj výběr kol pro moje auto by byl v opačným pořadí - Denvery z GVI,pak Austiny z GVII,pak dlooohu nic a pak ty ostatní :lol: Samozřejmě za předpokladu,že jsou to originály a v 18" Ale každej má jinej vkus

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od -Jakub- »

1) na první pohled FEJKY kvalitních japonských kol ADVAN RS - v holčičí řeči asi jako být cool s šátkem louis vuitton z tržnice

2) podobný případ možnosti 1

3+4 myslím nejmenší zlo, ale proč kupovat toto, když při troše snahy a dávky štěstí je možné koupit to v originále?

dá se pořídit hromada kvalitních koncernových kol (audi, seat, škoda atd.) a jiné za stejné ceny v super stavu včetně pneu. Stačí se řídit et40+ pak se zeptat tady kde ti rádi poradíme ;)

Adushka :)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2014 12:39

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od Adushka :) »

Tak jsem si nakoneec pořídila "16", už jen kvůli tomu, že jsou pneumatiky na to levnější a já najezdím za rok hromadu kilometrů..pořídila jsem si ty druhé v odkazu a třeba i kdybych měla špatný vkus, tak až přezuji tak Vám sem pošlu foto :) ale děkuji Vám za rady, pomohli jste mi (i když ve výběru kol jsem měla svoji hlavu) :)

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od skacel99 »

Tak přeju,ať to nejsou žádný měkký mrchy a nekopneš je na první díře :wink:

Adushka :)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2014 12:39

Re: Alu kola, prosím o radu :)

Příspěvek od Adushka :) »

Nestraš :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“