kontrolka brzdového obložení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
edolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 28.05.2011 14:16

kontrolka brzdového obložení

Příspěvek od edolin »

Zdravím,

Golf V, 1.9 TDI PD 77 Kw BKC

O víkendu jsem měnil vinué pružiny. Trochu jsem se s tím namordoval, ale nakonec jsem to zvládl.
Jediné co mě štve je, že mi vyskočila kontrolka ZKONTROLUJTE BRZDOVÉ OBLOŽENÍ viz obrázek.
kontrolka.PNG
kontrolka.PNG (20.79 KiB) Zobrazeno 2919 x


Už když jsem Golfa koupil byl rozpadlej konektor u levé brzdové destičky.
Vyřešil jsem to tak že jsem konektor ustřihl o spojil dráty. Od té doby byl klid. Obložení jsem kontroloval vizuálně při přezouvání.

Myslel jsem si, že jsem při výměně pružin asi nějak pohejbal drátama tak jsem to odizoloval ustřihl o kousek dál a znovu spojil, ale kontrolka svítí pořád.
Dokonce jsem vyndal baterku odmontoval vzduchovej filtr atd. a koukal jsem kam mabel od brzd vede.
Bohužel je svedenej do hodně tlustého vedení všech možnejch drátů takže nejde jen tak vyměnit.

Nakonec jsem ze zoufalství koukal i na hladinu brzdové kapaliny a do nádržky není absolutně vidět. Tak jsem zkusil trochu dolít a kontrolka zhasla.
Nevím jestli je to tím. Přišlo mi, že pokud mám auto na heveru tak kontrolka nesvítí a jakmile jsem auto spustil na kola tak se zase rozsvítila.
To by sedělo na málo brzdové kapaliny (když je auto nahnuté tak je hladina výš). Ale kontrolka nedostatku brzdové kapaliny je přece červená ne?

Už nevím čím by to mohlo být. Napadá někoho něco? Nevíte jestli je na opotřebení brzdových destiček samostatná pojistka?

Pročetl jsem česká i anglická fóra. Hledal jsem i v sešitu rady a činy. Všude píšou že hladina brzdové kapaliny nemá s touto kontrolkou nic společného. Je to tak skutečně?

Díky za každou radu nebo nápad

Uživatelský avatar
ran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 03.04.2008 09:30
Bydliště: Bítov
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka brzdového obložení

Příspěvek od ran »

Mně to svítilo taky furt po výměně desek. Zkusil jsi kontrolovat pólování na všech senzorech? Čínské destičky jej mají opačně a některé vyrobené v EU taky. Stačí pak dát správně + a - a ona zhasne. Na mém autě byl dokonce přerušený drát úplně u spoje kabelů, takže jsem musel vyměnit celé vedení kabeláže. Mnoho zdaru při hledání. JInak se toho neděs, nestopne ti to auto, jen to protivně svítí.
WV_GOLF7 1,6TDI 77KW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“