Poraďte podvozek pro Golf 5

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Poraďte podvozek pro Golf 5

Příspěvek od Shiba »

Ahoj všem.
Defektil jsem a přitom zlomil pružinu. Musím to řešit a tak vás prosím o radu. Koupit seriové díly či rovnou koupit nějaký set? Přiznám se, že mi léta podvozek Comfortline na mém Golfu 1,9tdi 5 vyhovoval. Ale nyní jsem nadšený z podvozku v GTD 7. I na 17" ALU je naprosto fantastický. Žehlí, žádný rázy a přitom se auto nekymácí jako můj comfortline na 15", který po 153000km daleko hůř bere díry (alu i zimáky stejně hlučně).
Je možné dát podvozek z GTI, GT či sportline, které mají seriové snížení 15mm? Nebo koupit pevný AP nebo TA tech? V Gti a v GT 1,4 170k jsem kdysi jel a podvozek se mi zdál skvělý. Jen nevím, zda bude pasovat.
Děkuji.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Poraďte podvozek pro Golf 5

Příspěvek od swenak »

Mám Bilstein b6, kw pružiny a jsem spokojen. Je ale fakt, že mi nedávno mechanik říkal, že to mám jako motokáru (s Eichbach stabilizátory a plnými silentbloky).
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Poraďte podvozek pro Golf 5

Příspěvek od Shiba »

Díky. To jsi o kolik níž?
Edice 30 byla o dalších 15mm níž než seriové GTI. To už bych nedojel na pozemek :-)
Mně by stačilo těch -15mm oproti seriovému comfortlinu. Někde jsem četl, že ten GTI podvozek v 1,9tdi lidi jezdí. Ale nevím, zda pasuje a jestli se musí psát do TP. Tak mě napadá, musí se psát i ty sportovní podvozky do TP?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Poraďte podvozek pro Golf 5

Příspěvek od swenak »

Myslím, že to šlo ještě o 10mm dolu, možná 12mm. Ale není to nic strašné, ač na obrubníky při parkování, nebo na některé retardéry, či nájezd v servisu na zvedák, musím dávat bacha:) Ale to je i lízátkem a celkově nárazníkem. Můžu změřit a nafotit, pokud je třeba.

Zápis nevím, to jsem neřešil.

TDI má těžký motor, tak aby to moc nešlo dolu, ale někde je tady na to téma a kluci tam mají i fotky.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Poraďte podvozek pro Golf 5

Příspěvek od Shiba »

Děkuji. To už by bylo moc :-). Těch -15mm maximálně.
To vlákno o gti podvozku nemohu najít.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Poraďte podvozek pro Golf 5

Příspěvek od swenak »

Obecně o podvozku, např. téma o snížení.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Poraďte podvozek pro Golf 5

Příspěvek od Shiba »

Děkuji :good:

Kouknul jsem na tvý B6 a začínám si myslet, že s novýma seriovýma předníma pružinama budou pro mě to pravé. Případně rovnou vzít sadu pružin Eibach pro kit..(-30mm). To by zase bylo lépe kombinovat s B8 8)
No a jsme u B12 pro-kit :D

Prosím tě, kde a za kolik jsi kupoval své B6? Děkuji!

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Poraďte podvozek pro Golf 5

Příspěvek od Shiba »

8)
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Poraďte podvozek pro Golf 5

Příspěvek od Shiba »

Podvozek Eibach B12 (tlumiče Bilstein B8 a kratší pružiny Eibach -30mm) je již nějakou dobu nahozen. Jsem moc spokojený. Je pevnější než na GTD 7.řady. Auto se tak nekolíbe a nenaklání. Přitom je jízda slušně komfortní. Z výjimkou příčných nerovností. Ohromné je auto v sérii zatáček. Auto nenaklekává na vnější přední kolo. Ani při brždění se auto nepředklání. Auto je na origo 15"
Přílohy
IMG_0535.JPG
IMG_0533.JPG
IMG_0539.JPG

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Poraďte podvozek pro Golf 5

Příspěvek od skacel99 »

Jak jsi psal,příčný nerovnosti jsou u nižších pružin největší problém. Chování v zatáčkách to ale vynahradí. Mám Pro-kit + Bilstein B4 a v zatáčkách super. Ty b4ky ale hůř fungujou na rozbitých okreskách,tam je to dost tvrdý. Jezdím na 18" 225/40

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Poraďte podvozek pro Golf 5

Příspěvek od Shiba »

Jj. Ale pominu-li ty krátký příčný nerovnosti, tak ten podvozek je naprosto perfektní. A právě na rozbitý a zamotaný okresky skvělý. To je až k nevíře, jak jemně si ty tlumiče B8 kola podiktují. Asi také proto, že jedu 15" kola. Časem možná seženu 17" kola z Golf GT nebo GTI a to již budu mluvit jinak ;-)
Ten podvozek je tím lepší, čím rychleji se jede. Zcela zazdí podvozek z GTD. Ten je měkký, komfortní a auto víc v zatáčce naklekává na vnější kolo. A i rychlé změny směru, přesuny hmot, jsou cítit. GTD je bomba auto, ale zatáčkama se protáhnu se svým lépe.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“