Jaké kola a pneu na zimu?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od Dejvidos »

dvader píše:Já tam mám Dunlop Winter Sport 3D 205/55 R16 a zatím (mám to auto teprve týden) vypadají taky dobře...
mam na nich dve zimy a spokojenost

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od inskeu »

Good Year Ultra Grip 7+ v rozmere 195/65 R15 T majú za sebou prvú zimu a 32.500 km. Z pôvodnej hĺbky dezénu 8,5 mm sa dostali na cca. 6,5 mm. Za tie peniaze max. spokojnosť :)

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od Benne »

inskeu píše:Good Year Ultra Grip 7+ v rozmere 195/65 R15 T majú za sebou prvú zimu a 32.500 km. Z pôvodnej hĺbky dezénu 8,5 mm sa dostali na cca. 6,5 mm. Za tie peniaze max. spokojnosť :)
u mna tiez super,najazdil som menej,asi 15-20 000km a vyzeraju jak nove,fakt som cumel :) A na snehu bola sranda,vyborne gumy za tu cenu :)

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od inskeu »

Benne píše:
inskeu píše:Good Year Ultra Grip 7+ v rozmere 195/65 R15 T majú za sebou prvú zimu a 32.500 km. Z pôvodnej hĺbky dezénu 8,5 mm sa dostali na cca. 6,5 mm. Za tie peniaze max. spokojnosť :)
u mna tiez super,najazdil som menej,asi 15-20 000km a vyzeraju jak nove,fakt som cumel :) A na snehu bola sranda,vyborne gumy za tu cenu :)
V snehu som zapadol len raz, ale to bola moja vina, lebo som nevedel, že v hlbokom snehu treba vypnúť ASR :).

roman-roman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.11.2008 13:07

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od roman-roman »

Ahojte páni, mám na vás všetkých otázočku. Chystám na golfa 1,9TDI zakúpiť zimné pneumatiky 225/45/R17 a zaujíma ma správanie na snehu pri tejto šírke pneumatik. Ide hlavne o jazdu na horách.
Ďakujem a teším sa na vaše rady a skúsenpsti.

oblacik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.05.2009 23:41

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od oblacik »

Mám motor TDi 1,9 je tam dáky rozdiel v gumách ? Hmotnostný index je rovnaký ale predsa diesel je ťažší a náchylnejší na preseknutia,
ja som volil Continetal Wintercontact

Hookyboy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 12.10.2009 14:15

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od Hookyboy »

Mám na VW Golf V GTI, Michelin Pilot Alpin 2, 205/55/16, 94V XL. Naprosto super guma, jak na sněhu tak na ledu. Na suché vozovce není hlučná a má malej valivej odpor. Dříve jsem měl v tomto rozměru Continental TS 810, nebyla to špatná guma, ale Michelin je o 50 % lepší.

sickboy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 22.03.2009 17:16

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od sickboy »

Ahoj, rad bych vas poprosil o radu. Od znameho jsem dostal ALU ronaly 6,5JxR15 ET38 a rad bych je obul zimacema 195/65 R15 91T - bud Dunlop Winter Sport 3D nebo GoodYear UltraGrip 7+ na Golfika V Varianta 1.6. Nevite, jestli to bude v pohode do blatniku s timhle ET a rozmerem pneu? Budou to opravdu jen disky na zimu, na leto mam origo 16". Ronaly delaji i ET45, ale ty jsem nedostal ;-) Na webu ronalu pisou v nejakym certifikacnim listu, ze muzou byt na G5 Variant jak ET 38, tak ET46.. v TP je ET50... Nevite ze zkusenosti, jak to tam padne, nebude to nekde prekazet, drit..? Moc diky za odpovedi..

Uživatelský avatar
M.E.N.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 16.10.2009 09:08
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od M.E.N. »

Já myslím, že by to mělo být v poho...akorát nevím co na to policie a pojišťovna při případném problému...

Jinak bych měl upozornění a zároveň dotaz. Na adrese: http://www.chara.cz/popup.php?img=7be90 ... jpg&title=" onclick="window.open(this.href);return false; je akce, že pro majitele IKEA karty je akce 45% sleva na Bridgestounky... Uvažuju že bych do nich šel... Má s touhle značkou na zimu někdo zkušenosti? Hlavně bych chtěl, aby ta guma dlouho vydržela (jezdím 70% město a hory málo)...

Moc díkes za postřehy Vláďa 8)

Uživatelský avatar
jasp3r
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.10.2007 11:43
Bydliště: Praha

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od jasp3r »

To vypadá docela dobře. Jen cena od Chara pneu je dost krutá ;o) Zjistit tak kde ještě tako akce běží.. na ikea.cz jsem se nic nedozveděl.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od Benne »

M.E.N. píše:Já myslím, že by to mělo být v poho...akorát nevím co na to policie a pojišťovna při případném problému...

Jinak bych měl upozornění a zároveň dotaz. Na adrese: http://www.chara.cz/popup.php?img=7be90 ... jpg&title=" onclick="window.open(this.href);return false; je akce, že pro majitele IKEA karty je akce 45% sleva na Bridgestounky... Uvažuju že bych do nich šel... Má s touhle značkou na zimu někdo zkušenosti? Hlavně bych chtěl, aby ta guma dlouho vydržela (jezdím 70% město a hory málo)...

Moc díkes za postřehy Vláďa 8)
ak jazdis mesto,tak ti mozem odporucit GY ultragrip 7+,po sezone vyzeraju stale rovnako,bol som sa aj teraz pozriet na ne v garazi a fakt jak nove ;) a to maju za sebou cca 15-20tis km...
Naposledy upravil(a) Benne dne 29.10.2009 09:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
M.E.N.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 16.10.2009 09:08
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od M.E.N. »

Ahoj... no tak jsem do Chary volal a cena po slevě pro (R15, 195, 65) pneu Bridgestone lm 30 je 1360Kč/ks...

Jinak asi pujdu do Michelin Alpin - nej cena s dovozem na netu je 1450,- a to je za tyhle pneu slušné (podle testů jsou dost dobrý v nájezdu km).

A jen tak pro info...co říkáte na Barumky Polaris 2? Jsou o 1500,- levnější... Jsou to šmejdy?

O Good yearkách jsem taky uvažoval, ale po předchozích zkušenostech s GOOD YEAR Excellence už nikdy...

Tak nevím, asi ještě chvilku počkám a pak pujdu do Michelinu... :)

Uživatelský avatar
1Ital1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 26.01.2009 04:25
Bydliště: RakoVWník
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od 1Ital1 »

Jezdim Michelin Alpin PA3 205/55/16 a velká spokojenost. Doporučuji

Uživatelský avatar
M.E.N.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 16.10.2009 09:08
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké kola a pneu na zimu?

Příspěvek od M.E.N. »

Taky to na ně vidím... 8)

Uživatelský avatar
M.E.N.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 16.10.2009 09:08
Bydliště: Ostrava

SLEVA 45% NA PNEU PRO ČLENY IKEA CLUBU

Příspěvek od M.E.N. »

http://www.bridgestone.cz/filelibrary/C ... u-akce.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


SEZNAM PRODEJCŮ, KDE AKCEPTUJÍ 45% SLEVU NA ZIMNÍ PNEU BRIDGESTONE (PRO ČLENY IKEA FAMILY)!!!
8) :lol: 8)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“