Řízení - klepání

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Řízení - klepání

Příspěvek od jettaTDi »

Zdravím vás, nedávno sem si všiml, že když na místě na volnoběh rychleji zakmitám volantem doprava a doleva a tak pořád dokola, že slyším od předu takový klepání. Kámoš mi říkal, že to je servo, jak přepíná. Všiml si toho někdo nebo mohl by to někdo vyzkoušet? děkuju.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řízení - klepání

Příspěvek od šimek »

Právě dneska jsem to vyzkoušel jak jsem slíbil, sice se spožděním, ale přece. Máš pravdu v tom, že když rychle kmitáš volantem sem a tam, tak tam je něco slyšet, ovšem až při rychlém klepání a je to slyšet jen uvnitř vozu, rozhodně to není žádná vůle, mrkni na kola a když volantem hnež opravdu jen o chlup, tak se kola hned hnou, takže to bude prostě jen při tom rychlém kmitání, ale toho bych si vůbec nevšímal, takže, vůle ani omylem.

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Řízení - klepání

Příspěvek od jettaTDi »

Přesně jak říkáš, až při silným kmitání a razantnějším, když se to dělá jemně, tak to není nijak zjevný. Je pravda, že když se pohne volantem, hned je to vidět na kolech. Ano je to slyšet jen v autě, venku snad ani ne. Takže to asi bude normální. Díky moc. Ahoj

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Řízení - klepání

Příspěvek od jettaTDi »

Včera jsem mluvil se známým a on tvrdí, že je to nějaká vymlácená manžeta v řízení, že je tam nějaký píst co vyjíždí při zatáčení a v té manžetě je vůle a on klepe do stěn v tý pistnici. Takže prý normální to není. Tak už teda nevím. Ještě sem to zkoušel při vypnutým motoru, kmitat volantem, musí se trochu zabrat, když není nastartováno. A je slyšet jak to pěkně klepe zepředu. Ale jak koukám, nikdo tady kromě Šimka nejspíš vůbec Volkswagena nemá, že by to vyzkoušel.

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Řízení - klepání

Příspěvek od jettaTDi »

Nikdo, opravdu nikdo další nebyl schopen za těch 14 dnů vzít za ten blbej volant a zakymácet s ním? Kde to sem vlastně, toto asi není forum. Šimek je jedinej slušnej člověk, co tady pomáhá. Ostatní asi nikdy neměli žádný problém tak proč by někomu pomáhali. Díky Šimku.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řízení - klepání

Příspěvek od šimek »

Prosím tě, zase mně nede do hlavy, že by tam fakt bylo něco vymláceného, co zkusit zajet do VW a vyzkoušet to na úplně novém autě? Já ´když jsem to zkoušel, tak jsem měl na tachometru nějakých 11tis km. Myslím si, že to je asi normální, navíc to je absolutně bez vůle a reakce kol na pootočení volantem už o 1mm je okamžitá a přesná.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Řízení - klepání

Příspěvek od dream7000 »

NOO tak pani, naozaj to klepanie ide z riadenia, dnes som na to kukol zhodil som tu manžetu a ta tyč vnutri klepe jedna radosť, myslel som že to tyčky stabilizatora alebo čapy, nič take.....problem je v riadeni.....nasiel som v etke nejake opravarenské sady 1K0498147A a 1K0498148A, nema niekto blizsie info k tomuto problemu? sa mi to nechce rozoberať......kua to je roboty....................no ale asi budem musieť, lebo neznašam keď mi v aute niečo klepe......

Uživatelský avatar
PeterPeto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Řízení - klepání

Příspěvek od PeterPeto »

Ahoj.

Mne to vobec neklepalo.
V sobotu rano udrel -16°C mraz, rano sadnem do auta, ledva som nastartoval a ked pri stojatom aute a jazde krokom mi pri mikani volantu zo strany na stranu tam a spat vychadza z priestoru pod nohami vodica silne klepanie. Ked sa roybehnem na 20km/h a viac, nepocut nic. Kolesa sa normalne hybu a reaguju ihned na volant. Dnes dam do auta nabitu baterku a som zvedavy co to povie.

Obavam sa ze to bude servo, ale pri tom teplotnom soku by mohla byt aj prasknuta pruzina alebo ina podobna blbost.
Nedavno som dal spravit repas napravy a teraz toto. Ktovie co s tym ty chuji v servise VW robili.

Nemal som moznost dvihnut auto na zdvihak, ale zvuk sa javi ze ide z motoroveho priestoru pri tyci riadenia.

Jaromír Kaleta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.02.2015 18:13

Re: Řízení - klepání

Příspěvek od Jaromír Kaleta »

Zdravím mám uplně stejný problém akorát si nejsem jistý odkud ten zvuk jde. Jak tady popisujete klepaní při kmitaní volantem slysim taky. při pomalé jízě (krokem) po malých nerovnostech jde slyšet klepaní od předu (nevim jestli od napravy nebo od řízení) při vyžší rychlosti vše OK. Stabilizační tyčky to nejsou nechal jsem je kontrolovat a muj mechanik si taky nevi rady co by to mohlo delat. Řikal ze by chtelo vyměnit řízení ale neni to 100% a davat za nove řizeni kolem 15tis. se mi moc nechce. zkusim nahrat video a hodit ho tady nebo zajedu za jinym mechanikem. :/

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“