Kola PEGASUS

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...
Uživatelský avatar
paty11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.08.2008 17:15
Bydliště: VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od paty11 »

Jo to není málo, ale za co si ve VW nenechaj pořádně zaplatit, že? :D Koukal sem na bazary, tak se daj sehnat pěkný Pegasusy i s pneu za 14k, což myslím docela jde :wink: S pokličkama teda 15, nooo :D Ještě jednou dík :wink:

Miki06
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 06.12.2008 15:05
Bydliště: Havířov

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od Miki06 »

tak info jen k pokličkám,ptal jsem se různě a prý specifický průměr škody který nedělají.Takže asi origo vw a nebo nálepky :cry: ale to se mi zdá divné :wink:

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od šimek »

Miki06 píše:tak info jen k pokličkám,ptal jsem se různě a prý specifický průměr škody který nedělají.Takže asi origo vw a nebo nálepky :cry: ale to se mi zdá divné :wink:
Je to tak, pokličky tam půjdou z pola, přijde mně to velikostně stejné jako to mám na těch Superbáckejch.

Miki06
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 06.12.2008 15:05
Bydliště: Havířov

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od Miki06 »

šimek píše:
Miki06 píše:tak info jen k pokličkám,ptal jsem se různě a prý specifický průměr škody který nedělají.Takže asi origo vw a nebo nálepky :cry: ale to se mi zdá divné :wink:
Je to tak, pokličky tam půjdou z pola, přijde mně to velikostně stejné jako to mám na těch Superbáckejch.
Ale je to ranec :roll:

Uživatelský avatar
paty11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.08.2008 17:15
Bydliště: VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od paty11 »

Miki06 píše:Tak kola jsou dnes doma :wink: a začalo další dilema jaké pneu :wink:
Můžu se tě zeptat, na kolik sada kol vyšla? A v jakým jsou stavu?

Miki06
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 06.12.2008 15:05
Bydliště: Havířov

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od Miki06 »

paty11 píše:
Miki06 píše:Tak kola jsou dnes doma :wink: a začalo další dilema jaké pneu :wink:
Můžu se tě zeptat, na kolik sada kol vyšla? A v jakým jsou stavu?
Kupoval jsem přes inzerát.Jsou nové a za kolo 2,5 tis.Měl jsem nabídky i na jeté,ale pokaždé něco co by mě na kole štvalo.Když si je podřu sám mám na koho nadávat :) a většinou pneu nic moc

jan83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 27.02.2008 19:33
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od jan83 »

Chalani, sorry za OT, ale naozaj v tomto nemam vobec prehlad. Moze mi niekto vysvetlit, aky je rozdiel medzi znackovymi a neznackovymi kolesami? Preco investovat do znackovych? O co je to ine?
Tiez ma zaujima, ci vie niekto popisat, ci ten komfort ide velmi vyrazne dole s vacsimi kolesami? Aka velkost je idealna?
Taktiez spotreba... da sa odhadnut, o kolko pojde hore pri zmene velkosti?

...v sucasnosti mam neznackove 15tky, tak zvazujem...

Dik

PS: nechcem byt netaktny, ale ak by niekto odpovedal do 17.00, bolo by to super :)

Uživatelský avatar
paty11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.08.2008 17:15
Bydliště: VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od paty11 »

jan83 píše:Chalani, sorry za OT, ale naozaj v tomto nemam vobec prehlad. Moze mi niekto vysvetlit, aky je rozdiel medzi znackovymi a neznackovymi kolesami? Preco investovat do znackovych? O co je to ine?
Tiez ma zaujima, ci vie niekto popisat, ci ten komfort ide velmi vyrazne dole s vacsimi kolesami? Aka velkost je idealna?
Taktiez spotreba... da sa odhadnut, o kolko pojde hore pri zmene velkosti?

...v sucasnosti mam neznackove 15tky, tak zvazujem...

Dik

PS: nechcem byt netaktny, ale ak by niekto odpovedal do 17.00, bolo by to super :)
Tak stíhám odpovědět, je 16:32 :D Rozdíl mezi značkovými koly (OZ atd..) a neznačkovými je hlavně v použité slitině, a tedy ve výsledné pevnosti a odolnosti celého kola, aspoň myslím. Proto se vyplatí koupit značková kola, popř. originály od VW. To co bys ušetřil na ceně kol, to zaplatíš za případné rovnání po projetí první díry, kterejch po letošní zimě nebude málo :) A s tím komfortem ti moc neporadím, na zimu mám 15" plecháče, a léto zatím 16" alu VW, mezi nimi není rozdíl v komfortu ale v tom jak auto celkově sedí, tam to poznat je. Jinak mám v plánu na léto 17", tak pak napíšu jestli je to nějaký výrazný rozdíl.

jan83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 27.02.2008 19:33
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od jan83 »

paty11 píše: Tak stíhám odpovědět, je 16:32 :D Rozdíl mezi značkovými koly (OZ atd..) a neznačkovými je hlavně v použité slitině, a tedy ve výsledné pevnosti a odolnosti celého kola, aspoň myslím. Proto se vyplatí koupit značková kola, popř. originály od VW. To co bys ušetřil na ceně kol, to zaplatíš za případné rovnání po projetí první díry, kterejch po letošní zimě nebude málo :) A s tím komfortem ti moc neporadím, na zimu mám 15" plecháče, a léto zatím 16" alu VW, mezi nimi není rozdíl v komfortu ale v tom jak auto celkově sedí, tam to poznat je. Jinak mám v plánu na léto 17", tak pak napíšu jestli je to nějaký výrazný rozdíl.
Dik.. Stihol si :)
Ale cas sa posuva do zajtra. Tak stale vaham. Vzdy sa mi pacili take tie 5lucove elektrony, ake sa davali na GTI ( ..tusim Monza? ) . Akurat sa torsku bojim.. Pohodlie je mna dolezitesie ako vyzor. Tiez sa trosku bojim spotreby, uz teraz mi to zerie cez 6,5...

Miki06
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 06.12.2008 15:05
Bydliště: Havířov

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od Miki06 »

Každopádně vím že bych už na kolech nešetřil.Měl jsem na oplu vectra "15" allesia a několikrát za sezonu jsem je musel přehazovat ze předu do zadu a když už nebylo co přehazovat tak jsem je musel nechat rovnat :( pak jsem měl na meganu "15" titany a držely perfektně.Nebyly ani jednou kopnuté.Tak jsem zvědav na tyto originaly škoda pegasus.A co se týče komfortu,je to určitě v pneu.Určitě záleží na výšce pneu.Čím nižší,tím tvrdší :wink

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od -Jakub- »

u kvalitních kol nesmíte opomínat menší váhu kola :wink: Jinak si myslím že nejlepší je na 5ku 18" kola pokud máš jiný motor než 1,6 konfort naprosto normální, ale svezení neporovnatelně lepší. Pokaždé co nahodím zimáky 15" tak se v první zatáčce málem vykokotím jak to nesedí

Uživatelský avatar
simlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 11.02.2009 16:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od simlik »

Zdravím.
Aktuálně řeším taky situaci s pokličkami...Stojí 206Kč/ks origo VW. Průměr je 5,5cm a číslo dílu :
6N0601171 BXF - černé
6N0601171 Z31 - stříbrné

Jsou normované pro celý koncern rozměrově

Uživatelský avatar
paty11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.08.2008 17:15
Bydliště: VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od paty11 »

simlik píše:Zdravím.
Aktuálně řeším taky situaci s pokličkami...Stojí 206Kč/ks origo VW. Průměr je 5,5cm a číslo dílu :
6N0601171 BXF - černé
6N0601171 Z31 - stříbrné

Jsou normované pro celý koncern rozměrově

A to jsi dával na jaká kola? Hoď nějaký info popř. foto pokliček :wink: Ať máme inspiraci :P

Uživatelský avatar
simlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 11.02.2009 16:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od simlik »

paty11 píše:
simlik píše:Zdravím.
Aktuálně řeším taky situaci s pokličkami...Stojí 206Kč/ks origo VW. Průměr je 5,5cm a číslo dílu :
6N0601171 BXF - černé
6N0601171 Z31 - stříbrné

Jsou normované pro celý koncern rozměrově

A to jsi dával na jaká kola? Hoď nějaký info popř. foto pokliček :wink: Ať máme inspiraci :P
No ještě je doma nemám ty pokličky..
takhle vypadají škodovácký, který doma mám. mělo by to být to samé...

Obrázek
Obrázek

Nemá někdo slevu na díly VW ??? Aspoň 30% :)

Uživatelský avatar
paty11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.08.2008 17:15
Bydliště: VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola PEGASUS

Příspěvek od paty11 »

simlik píše:
paty11 píše:
A to jsi dával na jaká kola? Hoď nějaký info popř. foto pokliček :wink: Ať máme inspiraci :P
No ještě je doma nemám ty pokličky..
takhle vypadají škodovácký, který doma mám. mělo by to být to samé...

Obrázek
Obrázek

Nemá někdo slevu na díly VW ??? Aspoň 30% :)
Slevu na díly má myslím klubák Zviratko, ale těch 30% je jen tvůj sen, to ti nikdo nedá :P A na jaký kola to plánuješ dávat ty pokličky? Já bych si měl v sobotu taky snad dovezt ty Pegasusy, tak abych věděl :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“