Jaké pružiny

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
danielsan1978
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 25.02.2009 15:20

Jaké pružiny

Příspěvek od danielsan1978 »

Omlouvám se,jestli toto téma tady je,ale potřeboval bych poradit.
mám Golfa V 1,4 55kw a chci ho snížit o 30mm
našel jsem pružiny Weitec,ale nevím zda budou pasovat,píše se něco o průměru klamp 54,6 mm na PN.předpokládám,že průměr tlumiče,ale nevím jestli mám takový průměr tlumičů.
jedná se o tyto pružiny:WEITEC sportovní snížené pružiny VW Golf V typ (1K) motor 1,4i - 1,6i -- od roku výroby 9/03- ( snížení přední nápravy 30mm, zadní nápravy 30mm )
můžete někdo poradit?
předem díky

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pružiny

Příspěvek od zviratko »

Jen u pružin ti průměr tlumiče může být jedno :-)
Pouze kdyby jsi dával celý podvozek , tak je potřeba vědet průměr tlumiče.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

danielsan1978
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 25.02.2009 15:20

Re: Jaké pružiny

Příspěvek od danielsan1978 »

:) dik,tak co to teda je ten prumer klamp??

"WEITEC sportovní snížené pružiny VW Golf V typ (1K) motor 1,4i - 1,6i -- od roku výroby 9/03- ( snížení přední nápravy 30mm, zadní nápravy 30mm )
SlevaDoprava zdarma
Pouze pro vozy s průměrem klamp 54,6 mm na PN. Snížení uvedené v tomto katalogu bude sníženo pro modely s původním sportovním podvozkem."

cituju e-shop,cely me to prijde nejak divny,snizeni bude pro modely s puvodnim sport.podvozkem

jinde ty samy pruziny,ale tahle omacka tam neni,celkem me to zmatlo 8O 8O

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pružiny

Příspěvek od zviratko »

nevím co je to za web , ale u pružin se tohle nepíše , koukal jsem i na H&R , KW a nic napsáno tam není. Tak že to je jen u podvozků.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
KaZa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 03.10.2007 17:25

Re: Jaké pružiny

Příspěvek od KaZa »

Ahoj,můžu ti nabídnout originál pružiny přímo z GTi!Ty jsou o jeden závit nižší než u Trendline,Comfortline a samozřejmě nesrovnatelná charakteristika pružení!!!
Mají najeto jen kolem 5-ti tisíc Km a jsou za 3000Kč.Fotky sem přidám,jak budu mít více času.
Rabbit MkV

danielsan1978
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 25.02.2009 15:20

Re: Jaké pružiny

Příspěvek od danielsan1978 »

díky,ale nejsem si jistej,ze to padne o tech 30mm
preci jen gti bude asi o par kilo tezsi

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pružiny

Příspěvek od -Jakub- »

Chtěl jsem tady na bazaru kupovat jetý KW.var.1 ale nevyšlo. Tak teď nevím jestli koupit jen pružiny Jom -36mm za 3000,- nebo rouvnou celý set od Jomu -40mm za 5000,- http://www.autofashion.cz/zbozi/produkt ... 1k-40.html" onclick="window.open(this.href);return false; jelikož i na 18" vypadá golf jak koza :(

(Vím že Jom je hnůj, nedal jsem si ho ani na Opla, ale za ty peníze se mi to zdá dobré)

jfrlbc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.04.2009 13:59
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pružiny

Příspěvek od jfrlbc »

-Jakub- píše:Chtěl jsem tady na bazaru kupovat jetý KW.var.1 ale nevyšlo. Tak teď nevím jestli koupit jen pružiny Jom -36mm za 3000,- nebo rouvnou celý set od Jomu -40mm za 5000,- http://www.autofashion.cz/zbozi/produkt ... 1k-40.html" onclick="window.open(this.href);return false; jelikož i na 18" vypadá golf jak koza :(

(Vím že Jom je hnůj, nedal jsem si ho ani na Opla, ale za ty peníze se mi to zdá dobré)
neotestoval uz nekdo podvozek uvedeny v odkazu?
VW GOLF 1,9TDI 77kW BKC

AlesKl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.02.2012 12:24

Re: Jaké pružiny

Příspěvek od AlesKl »

Nevíte co je tohle za pružiny podle barevnýho značení? (růžová, žlutá, modrá) Je to na Golfu V Variant Trendline 1,9TDI a zdá se mi, že to poskakuje i na malých nerovnostech jako koza. Přitom to má obyč kola 195/65 R15 nahuštěný na 2,2 bar. To auto jsem teď dostal takže nevím jestli tam nebyly daný tvrdší pružiny. Díky
Přílohy
pružiny golfV AlesKl.jpg

AlesKl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.02.2012 12:24

Re: Jaké pružiny

Příspěvek od AlesKl »

Tady jsem našel nějaký přehled barevného značení, ale moc moudrý z toho nejsem: http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=308471" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
VW-All-Spring-Rates.jpg

AlesKl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.02.2012 12:24

Re: Jaké pružiny

Příspěvek od AlesKl »

Tak jsem zajel do VW a mrknul na pružinu Golfu Variant VI s motorem 1,6TDI a barevné značení měl stejné. Takže to jsou nejspíš standartní sériové pružiny :-)
Podle kódů na štítku tam mám:
L07 = Okruh pérování 07
G67 = Tlumení přední

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“