Kontrolka Airbagu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Petr1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.03.2009 19:35

Kontrolka Airbagu

Příspěvek od Petr1985 »

Zdravím všechny,

chci kupovat ojetého Golfa V, koupen v ČR, prokazatelně nehavarován a přesto svítí kontrolka airbagu, majitel to vysvětlil tím, že auto dlouho stálo v komisním prodeji a tudíž je vybitá baterie. Myslíte si, že to tak může být??

Jinak, když jsem sháněl Golfa, tak u jednoho se stalo to samé a po dobití baterky ok, takže nevím, nezdá se mi to jako podvod, ale raději bych se ujistil.

Děkuji

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Asi by nebylo od věci si vzít sebou někoho s VAGem,třeba bay to něco osvětlilo
Obrázek

sovo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 19.05.2008 18:06
Bydliště: Martin - Slovensko

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od sovo »

Petr1985 píše:Zdravím všechny,

chci kupovat ojetého Golfa V, koupen v ČR, prokazatelně nehavarován a přesto svítí kontrolka airbagu, majitel to vysvětlil tím, že auto dlouho stálo v komisním prodeji a tudíž je vybitá baterie. Myslíte si, že to tak může být??

Jinak, když jsem sháněl Golfa, tak u jednoho se stalo to samé a po dobití baterky ok, takže nevím, nezdá se mi to jako podvod, ale raději bych se ujistil.

Děkuji
Možné je vsetko ale toto som este nepocul.Aj mne sa to zdá dost podozrivé,ale zobral by som si VIN-ko a zasiel do VW predajne a tam by mi mohli o tom aute povedat viac!Rovnako ako sa tu už písalo,treba to dat na VAG a uvidíš.

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od jozef.79 »

Suhlasim s vyššie uvedenými prispevkami, VAG - vypis zavad..

Airbag ti bude svietit po aktivacii airbagu, resp. po odpojení bagu počas vloženého kľuča , samozrejme da sa resetovat zavada..

Uživatelský avatar
1Ital1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 26.01.2009 04:25
Bydliště: RakoVWník
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od 1Ital1 »

a nemůže být jenom vypnutý bag u spolujezdce a proto ta kontrolka svítí?

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1448
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od dream7000 »

to by ti svietila kontrolka nad rádiom pri vystražných smerovkách....

tomas10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.04.2009 19:00

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od tomas10 »

Zdravím,
mám petkového golfa a svítí mi konrolka airbagu,známy mi v servisu zjisti ze je špatný čidlo bočního nárazu airbagu levé přední a nevím kde mam to čidlo hledat.
Poradí mi nekdo? Dík. :cry:

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od jozef.79 »

niesom si teraz isty, ale v B stlpiku v spodnej časti ak si dobre pamätam, pozri etku napr.

Uživatelský avatar
utajeny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.05.2008 22:58
Bydliště: Žilina

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od utajeny »

tomas10 píše:Zdravím,
mám petkového golfa a svítí mi konrolka airbagu,známy mi v servisu zjisti ze je špatný čidlo bočního nárazu airbagu levé přední a nevím kde mam to čidlo hledat.
Poradí mi nekdo? Dík. :cry:
no aj ja mam ten isty problem a tiez som to mal napojene na pc a tiez mi povedali ze to je cidlo bocneho airbagu ale nevedel povedat ci je zle alebo len nejaky zly kontakt zistoval som v servise nove cidlo stoji okolo 45€ a robota 150€ tak ma to odradilo a jazdim s tym.a nachadza sa vo vodicovych dverach ale pozor nemusis zhadzovat calunenie tam nieje ja som ho uz mal dole.nachadza sa medzi vonkajsim a vnutornym plechom dvery.tak som to vzdal a mozno si to dam predsa len spravit v servise

Katovac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 19.12.2007 10:19
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od Katovac »

Caute,
mne sa stalo nieco podobne a tiez si stym neviem rady, z nicoho nic my vybehla kontrolka ze " Zavada na Airbegu" nic som neodpojoval ani nemenil a po vlastnej diagnostike som to skusal vymazat ale neda sa to.
A tu je vypis:

Adresa 15: Airbagy Labely: 1K0-909-605.lbl
Øídící jednotka SW: 1K0 909 605 C HW: 1K0 909 605 C
Díl: 07 AIRBAG VW8 013 2100
Revize: 02013000 Seriové èíslo: 0033HD07MCYP
Kódování: 0012343
Dílna #: WSC 00028 028 00001

Nalezena 1 chyba:
01218 - aktivacni clen stranoveho airbagu (N200): strana spolujezdce
001 - horni mezni hodnota prekrocena - Sporadická - Kontrolka závad ZAP

Auto ma 3 roky je to 1.9 TDI a v pripade dalsich potrebnych info rak dodam, lebo riadne ma to stve a rad by som to co najskor vyriesil.
Diki borci za pomoc :(

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1448
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od dream7000 »

čislo chyby 01218 - aktivačný člen stranoveho airbagu /N200/ - strana spolujazdca skrat na plus/kostru

Príčina:poškodene vedenie, alebo konektor, roznetka bočného airbagu vadná

Doporučený postup:kontrola vedenia a konektoru,čítať merané hodnoty kontrola odporu,modul bočného airbagu spolujazdca výmena

Dejv212
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 11.08.2009 21:34
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od Dejv212 »

Pokud vam to pise zavadu roznetka bocniho airbagu strana spolujezdce ci ridice tak se meni kabelaz pod sedackou.Airbag je propojen dvema svorkovnicema,vetsinou to dela ta prvni co je pripevnena na podlaze vozu proto se tahne nova kabelaz a pomoci nteto kabelaze vlastne 1 spoj uplne vyrusite.Da se to najit i v Etce.Stejny problemy maji i OCTII a ta ma stejnou elektriku.

erne100cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.05.2014 12:10
Bydliště: Karvina

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od erne100cz »

zdravim dnes se mi objevilo z niceho nic to same

01218 - bocni airbag zapalovac : strana spolujezdce (N200)
001 - horni mezni hodnota prekrocena

a po vymazani ve VAGu opet chyba naskoci , napadlo me protoze sem mel podobny problem s kontrolkou kdyz jsem vytahoval radio a zapojil ho bez ramecku ve kterem je passger airbag of off tak sem to dnes odpojil a chyba 01218 ...... tam nebyla byly tam dve jine ale kdyz jsem to zapojil na zpatek opet naskocila ta 01218 dale pozoruju ze lidi co vozim maji pres 100 kg a neumi vysedavat ze sedacky u spolujezdsce a pri vystupu si pomahaji zatlacenim bocniho sedadla kde jak jsem videl je N200 takze doufam ze mi to ti kkt nepromackli nebo tak a je to jen ta oxidace pod mym sedadlem je vse oka i tam sem pro jisttou konektory odpojil ale nejak sem neresil spolujezdcovo sedadlo a zameril se na tu signalizaci a sedadlo kdyby mel nekdo jakou koliv radu budu vdecny . Diky Erne100

passat 3c alcantra highline
9275
PASSAT 2006 3C 2.0 TDI 125kW FULL

Andrew86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 05.07.2015 20:18

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od Andrew86 »

Zdravím. Včera jsem měnil rádio, chtěl jsem si i polepit folii rámečky okolo, tak jsem odpojil trojúhelník i konektor ke kontrolce o vypnutí airbagu spolujezdce, pak jsem nikam nejel, dneska při cestě mi celou dobu svítila kontrolka airbagu na budících. Diagnostiku doma nemám, musím někam zajet, ale myslíte že bude stačit jen vyresetování chyby? airbag u spolujezdce jsem zkusil vypnout, varování o vypnutí se rozsvítilo, při zapnutí airbagu opět zhaslo, ale kontrolka svítí dál

vasasasapopleta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 09.02.2015 23:46

Re: Kontrolka Airbagu

Příspěvek od vasasasapopleta »

Andrew86 píše:Zdravím. Včera jsem měnil rádio, chtěl jsem si i polepit folii rámečky okolo, tak jsem odpojil trojúhelník i konektor ke kontrolce o vypnutí airbagu spolujezdce, pak jsem nikam nejel, dneska při cestě mi celou dobu svítila kontrolka airbagu na budících. Diagnostiku doma nemám, musím někam zajet, ale myslíte že bude stačit jen vyresetování chyby? airbag u spolujezdce jsem zkusil vypnout, varování o vypnutí se rozsvítilo, při zapnutí airbagu opět zhaslo, ale kontrolka svítí dál
Bude svítít, dokud nevymažeš.
B6 2006 2.0 tdi 103 kW 4 motion
Tiguan 2012 103kw 4motion dsg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“