Cvakanie pri dverach sofera

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...
Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakanie pri dverach sofera

Příspěvek od šimek »

Tak přesbě tento díl vyměnili i mně a mám taky po problému, takže potvrzuji to, co napsal Meni.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Cvakanie pri dverach sofera

Příspěvek od swenak »

tak jsem to pred par dny rozebral a testoval a u mne, zda se, to delalo zadrhavani vycnelku plastoveho prstence z samotnej pas...tak jsem ho sundal (z neznalosti pri tom nalomil) a jeste jsem pro jistotu podlozil gumovou podlozkou jistici sroub...zda se, ze ja jsem uz v klidu a nic mi tam necvaka :-)

prikladam foto toho dilu, sklada se ze dvou casti...myslim, ze nema zadny extremni vyznam, snad jen zadrzoval nataceni pasu v urcitem rozmezi (aby se nepretacel mimo diru ve sloupku) a da se bez nej zit...samotne koupit nejde, co jsem tak v ETKA koukal...

jinak, cena celeho toho dilu 1T0857819 je dle mne prehnanych 1192,-Kč
Přílohy
venec_pas.JPG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakanie pri dverach sofera

Příspěvek od Phob »

Lidi, když tady řešíte ty pásy, tak toho využiju a zeptám se. Má golf nejaký senzor jako třeba do kopce a tak na pás? Protože mě už to docela dost otravuje. Totiž vyjíždím třeba do mírného kopečka a potřebuju se nahnout do výhledu, ale pás mě zasekne a nepustí ani náhodou, prostě nijak za něho neškubu ani nic, ale nepustí, se vždycky musím odepnout abych vůbec viděl. Nevíte co s tím?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Cvakanie pri dverach sofera

Příspěvek od swenak »

dle mne tam nic takove neni, pokud to dela jen pri kopci, tak asi bude neco s blokovacim mechanismem, nejaka zapadka se vice nakloni, nebo tak neco...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakanie pri dverach sofera

Příspěvek od Phob »

no dokopce a zkopce, taky si myslím že tam nic takového není, no budu to muset nějak vyřešit :-) ale díky za reakci :-)
kdyby k tomu ještě někdo něco měl tak určitě písněte...

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakanie pri dverach sofera

Příspěvek od šimek »

Je tam kulička a ta to dělá, to dělá téměř u každého nového vozu, jen záleží jak to je moc citlivé, většinou třeba při dojíždění ke křižovatce a natáhnutí se kvůli výhledu není skoro možné, pás je zasekn utý, musíš se v sedačce vrátit a pak už je odjištěň.

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakanie pri dverach sofera

Příspěvek od Phob »

a nevíš jestli je možné nějak tu citlivost nastavit? no mě nepomůže když se zpět opřu a pak že by mě to pustilo, pokud se opřu tak mě to pak nepustí ani kousek a jsem jak napevno připoutany a nemůžu se vůbec hnout, vyřeší to jen odepnutí pásu...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Cvakanie pri dverach sofera

Příspěvek od swenak »

tak ja jsem snad konecne poradne odstranil ten zvuk jeste to budu testovat, nejak jsem se k tomu dlouho nemel, ale hotovo..cele jsem to rozebral a sanky s tim drzakem jsem polepil teknou filcovinou, taky kousek dal na plast, ktery talaj perko, dalsi kousek na plst, kde je natlacena prizunka a tak dale, proste, aby to sice melo vuli, ale mensi a zda se, ze to pomohlo...mam to i nafoceno, kdyz tak to sem hodim, fotak jsem nechal doma...doufam, ze uz tam nic nebude, jinak se nas.... :-)))

EDIT: pridavam fotografie
Přílohy
P1050349.JPG
P1050350.JPG
P1050351.JPG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Cvakanie pri dverach sofera

Příspěvek od swenak »

po delší době přidávam ještě info, že podobné cvakání může někdy jít od hlavové opěrky
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Cvakanie pri dverach sofera

Příspěvek od swenak »

Tak jsem včera koupil další GTI a i tam to cvaká, rok 2008. Takže zase mám co dělat :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Cvakanie pri dverach sofera

Příspěvek od swenak »

Dnes jsem vyměnil ten mechanismus za nový a zdá se to být OK. Cena cca 800,-Kč na Jarově. Je to jiná kontrukce, přikládám foto, nový je vespod.
Přílohy
IMG_0007_small.JPG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“