Vytlmenie interiéru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Vytlmenie interiéru

Příspěvek od inskeu »

Ahojte,

nemá niekto skúsenosť s vytlmením interiéru, resp. dverí v 5. dverovom Golfe? Nechcem to kvôli lepšej aparatúre, ale hlavne pre eliminovanie rôznych pazvukov, ktoré sa ozývajú z jednotlivých dverí pri jazde po horších cestách. Ak by vedel niekto poradiť serióznu profesionálnu firmu ktorá sa tomuto venuje.

Vďaka

Uživatelský avatar
JonCofee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava - SR

Re: Vytlmenie interiéru

Příspěvek od JonCofee »

8) tak toto by aj mna zaujímalo

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Vytlmenie interiéru

Příspěvek od inskeu »

Našiel som firmu v BA, ktorá sa týmto zaoberá. Poslali mi cenovú ponuku, vrátane montáže 4 dvere pri použití tlmiacej hmoty Sikadamp, to bolo do 330 EUR. Firma sa volá FAST FORWARD.

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Vytlmenie interiéru

Příspěvek od Shiba »

Někdo v Brně a okolí se nenajde? Po této stránce mě G 5 zklamal. I oplastování B sloupků rezonuje. A to poslouchám pink floyd, žádný techno...

petricak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.09.2008 13:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmenie interiéru

Příspěvek od petricak »

kua a nemel by to VW opravit? koupil jsem si 8repraku a kdyz si pustim muziku tak u spolujezdce to drnci jak prase az si clovek mysli ze to tam patri, mam jeste golfika v zaruce, ma to smysl resit primo u VW?

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Vytlmenie interiéru

Příspěvek od Shiba »

petricak píše:kua a nemel by to VW opravit? koupil jsem si 8repraku a kdyz si pustim muziku tak u spolujezdce to drnci jak prase az si clovek mysli ze to tam patri, mam jeste golfika v zaruce, ma to smysl resit primo u VW?
Určitě na to upozorni. Ale oni nic neslyší! Já si pořídil testovací CD s nahranýma frekvencema (tóny stoupající od cca 20Hz do 20000Hz). To spolehlivě ukáže, co v autě při konkrétní frekvenci rezonuje (daná součást chytne rezonanční frekvenci právě vysílaného tónu a ty ji tak najdeš). V mém případě mně v cca 80Hz rezonoval zámek dveří řidiče. Dali mně tam záslepku a zámek vyjmuli a je to. Bez CD by mě nic nevyměnili, protože by na to nikdy nepřišli...
Je jasný, že spousta drnčení zůstala, ale to vytlumením dveří jistě zmizí. Zkus položit prst na plech dveří při puštěném rádiu a uvidíš jak se chvěje. Nevím ale jak utlumit plasty v interiéru Edit.: teda asi vím. Sundat a podlepit tlumící fólií. Alespoň kousek a tím daný díl "přeladit"

Pozn. Je blbost reklamovat drnčení nad 50% volume a pod 60Hz. To už je problém aparatury. Jistě i výměnou roproduktorů lze mnoho vylepšit.

petricak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.09.2008 13:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytlmenie interiéru

Příspěvek od petricak »

kdyz se zapru do drzatka na spolujezdcovych dverich vse uplne zmizi, rapraky to nejsou
btw kde se da sehnat to cd?

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Vytlmenie interiéru

Příspěvek od Shiba »

petricak píše:kdyz se zapru do drzatka na spolujezdcovych dverich vse uplne zmizi, rapraky to nejsou
btw kde se da sehnat to cd?
Určitě to reklamuj.
CD je neprodejný. Byla to kdysi příloha časopisu Stereo-video. Já ti to mohu vypálit. Napiš mně do pošty adresu.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“