automaticke sklapovani zrcatek

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od jozef.79 »

Pozerám ze pisete tu navzajom o 2 odlišných veciach

1 - automaticke natočenie spätných SKIEL zrkadiel smerom dole aby ste videli pri cuvani na "obrubniky" a pod. - toto funguje ak máte el.sedačku (pamäť) a samozrejme nakodovanu tuto funkciu

2- automaticke sklopenie CELYCH SPETAKOV pri opustení vozidla - tu treba mat zrkadla ktore to dokazu - za prípatok to bolo, malo by to fungovat pri presunuti joysticku do polohy sklapanie, pri zamknutí vozidla...

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od čapik »

jozef.79 píše:Pozerám ze pisete tu navzajom o 2 odlišných veciach

1 - automaticke natočenie spätných SKIEL zrkadiel smerom dole aby ste videli pri cuvani na "obrubniky" a pod. - toto funguje ak máte el.sedačku (pamäť) a samozrejme nakodovanu tuto funkciu

2- automaticke sklopenie CELYCH SPETAKOV pri opustení vozidla - tu treba mat zrkadla ktore to dokazu - za prípatok to bolo, malo by to fungovat pri presunuti joysticku do polohy sklapanie, pri zamknutí vozidla...

ad 1, přečti si příspěvek od erreho z minulé stránky, nemá el. sedačky, ale při couvání se mu sklopí pravé zrcátko

ad 2, no elektrický sklopná zrcátka mám, ale je to při přesunutí joysticku, sami se nesklopí při zamčení auta jako je to třeba u Peugeotu
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od SakoVerife »

čapik píše:
jozef.79 píše:Pozerám ze pisete tu navzajom o 2 odlišných veciach

1 - automaticke natočenie spätných SKIEL zrkadiel smerom dole aby ste videli pri cuvani na "obrubniky" a pod. - toto funguje ak máte el.sedačku (pamäť) a samozrejme nakodovanu tuto funkciu

2- automaticke sklopenie CELYCH SPETAKOV pri opustení vozidla - tu treba mat zrkadla ktore to dokazu - za prípatok to bolo, malo by to fungovat pri presunuti joysticku do polohy sklapanie, pri zamknutí vozidla...

ad 1, přečti si příspěvek od erreho z minulé stránky, nemá el. sedačky, ale při couvání se mu sklopí pravé zrcátko

ad 2, no elektrický sklopná zrcátka mám, ale je to při přesunutí joysticku, sami se nesklopí při zamčení auta jako je to třeba u Peugeotu
ad 2, to jsem netusil, ze je to tak blbe vymysleny. :| dalsi vec kterou mit nemusim to radsi budu premyslet o variante 1)

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od čapik »

SakoVerife píše:
čapik píše:
ad 1, přečti si příspěvek od erreho z minulé stránky, nemá el. sedačky, ale při couvání se mu sklopí pravé zrcátko

ad 2, no elektrický sklopná zrcátka mám, ale je to při přesunutí joysticku, sami se nesklopí při zamčení auta jako je to třeba u Peugeotu
ad 2, to jsem netusil, ze je to tak blbe vymysleny. :| dalsi vec kterou mit nemusim to radsi budu premyslet o variante 1)
jj, je to tak, aby se sklopily ,, musíš pootočit joystickem. Já to mám hlavně při nájezdu do garáže. Jinak nevyužívám.
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1448
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od dream7000 »

na G VI nemam el. sedačky a natočenie na obrubník P zrkadla pri zaradení spiatočky funguje.....tak predpokladám že táto fc nemá s tým nič spoločné.....a V momentálne nemám doma lieta po svete.....ale malo by sa to dat nastavit v RJ komfortu 46 byte 7 bajt 9.....ale neviem ktorá RJ komfortu to podporuje a ktorá nie....

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od swenak »

taky by me zajimalo, ktera RJ to podporuje, zkouseli jsme to udelat na te, co mam ja (1K0959433BL), ale nic se nezmenilo...taky by me zajimalo, proc jen P zrcatko se natoci pri parkovani, co L, dyt nekdy zajizdim i na levou stranu a hodilo by se to :-) diky...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od SakoVerife »

me by zase zajimalo v jaky fazi se nastavi, do jaky polohy se maji pri couvani ty zrcatka nastavovat. Mozna pres maxidot, nastavi si clovek zrcatka do poloy na couvani, potvrdi to v maxidotu. A nastavi si je pro normalni jizdu. Kdyz se zaradi zpatecka tak se zrcatka nastavi do ulozene pozice, ktera je v maxidotu.

Nebo se pletu? Nekdo kdo tuhle funkci mate, to prosim vysvetlete. Dik

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od swenak »

mne by stacilo, baych to treba nastavil pri zarazene spatecce :-) maxidot nemam a sice ho chci, mam pocit, ze to neni nezbytna investice, nastaveni, ktere potrebuju jsou jednorazova a proveditelna pres SuperVAG, coz uz se stalo a neco se jeste dodela a pak uz neni duvod...ale zase, vypada to lepe, to jo :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
KaZa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 03.10.2007 17:25

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od KaZa »

Pánové funkci sklopení spolujezdcova zpětného zrcátka podporují jen "poslední" jednotky,tj.1K0 959 792H,nebo K a nebo posl.dostupná E!
Vy co máte Mk5 od r.v.2006,zkuste nastavit v ŘJ(Komfortce)-46 Byte 9 Bit 7 a uvidíte,zda to půjde :wink:
Ti co si to chtějí dodělat,tak nedoporučuji,páč je nutné vyměnit motorek zrcátka(na typ,co má paměť) a novou ŘJ dveří viz.nahoře(H/K/E).
Rabbit MkV

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od SakoVerife »

konecne informace ktera spoustu veci vysvetluje :ura1:
alespon v tom trosku bude jasno.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od swenak »

ja mam ted v novem GTI jak elektricke sedacky, tak i moznost sklopeni zrcatek, ale pri parkovani se mi taky spolujezdcovo zrcatko nenatoci :-( ale co by mne taky zajimalo je, jestli jde a kde nastavit, aby se mi pri zamceni auta, nebo pri vytazeni klicku sklopila zrcatka...rucne to jde, ale automaticky nevim, kde to nastavit...diky
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od SakoVerife »

swenak píše:ja mam ted v novem GTI jak elektricke sedacky, tak i moznost sklopeni zrcatek, ale pri parkovani se mi taky spolujezdcovo zrcatko nenatoci :-( ale co by mne taky zajimalo je, jestli jde a kde nastavit, aby se mi pri zamceni auta, nebo pri vytazeni klicku sklopila zrcatka...rucne to jde, ale automaticky nevim, kde to nastavit...diky

nevim to na 100% ale automaticky to ani nema jit. To jde spise u jinych znacek, ale u vw ne :cry: proto jsem se na sklapeni zrcatek vyprdnul, zbytecna investice, ktera by nesplnila moje ocekavani.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od swenak »

skoda, hodilo by se to...kouknu, jestli neco nenajdu v VAG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
2Far
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 14.07.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od 2Far »

SakoVerife píše:me by zase zajimalo v jaky fazi se nastavi, do jaky polohy se maji pri couvani ty zrcatka nastavovat. Mozna pres maxidot, nastavi si clovek zrcatka do poloy na couvani, potvrdi to v maxidotu. A nastavi si je pro normalni jizdu. Kdyz se zaradi zpatecka tak se zrcatka nastavi do ulozene pozice, ktera je v maxidotu.

Nebo se pletu? Nekdo kdo tuhle funkci mate, to prosim vysvetlete. Dik
KaZa píše:Pánové funkci sklopení spolujezdcova zpětného zrcátka podporují jen "poslední" jednotky,tj.1K0 959 792H,nebo K a nebo posl.dostupná E!
Vy co máte Mk5 od r.v.2006,zkuste nastavit v ŘJ(Komfortce)-46 Byte 9 Bit 7 a uvidíte,zda to půjde :wink:
Ti co si to chtějí dodělat,tak nedoporučuji,páč je nutné vyměnit motorek zrcátka(na typ,co má paměť) a novou ŘJ dveří viz.nahoře(H/K/E).
:!: Jen upřesním jak to funguje:
:arrow: Sklon se nastavuje při zařazené zpátečce, stejně jako při běžném nastavení. Pamatuje si to samo.
:arrow: Funkce automatického sklopení se dá jednoduš vypnout otočením ovladače na ovládání jiného než pravého zrcátka. Naklápění funguje pouze při otočení na ovládání pravého.
Sedačky v el. nemám.

EDIT: ještě doplním:
po zařazení zpátečky s ovladačem vpravo se zrcátko skloní do nastavené polohy, zvedne se samo po dosažení 10 km/h, nebo přepnutím ovladače na jinou polohu (to i při zařazené zpátečce).
Hlavně to neštelujte ručně, to se potom trochu zblázní, když ho přenastavíte dřív než se samo zvedne :mrgreen: je to takovej vtípek od VW
Naposledy upravil(a) 2Far dne 26.04.2012 23:12, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Passat B7 a B8

Basinga
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 14.07.2011 18:48
Bydliště: Teplice

Re: automaticke sklapovani zrcatek

Příspěvek od Basinga »

Potvrzuji 2FAR, sklon se nastaví manuálně při zařazené zpátečce a řj si to pamatuje - mám polodot.
ex Golf Sportsvan 2016, 1,4 TSI/92kW
Touran 2019, 1,5 TSI 110kW, DSG7

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“