palubny pocitac...dalsia otazka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od erik_1 »

Zdravim,
Mam taky dotaz,dnes rano bolo dost chaldno...palubny ukazoval 2,5 stupna celzia,ked som nastartoval tak sa palubny pocitac podsvietil na dost vyraznu cervenu farbu ze pomaly som ani nevidel co ukazuje..lebo text na nom je tiez cerveny...a druha vec...dost pomaly prekresloval infomacie...ked som chcel napr. priemernu,celkovu spotrebu ...dojazd...

Viete mi niekto poradit cim to moze byt sposobene...resp.ako sa to da napravit? je tam nejaky zly kontakt

DALSIA OTAZKA ..podla ETKY moj GOLF nema hlasenie stavu kvapaliny v ostrekovaci...ale ked dam do prvej polohy startovaci kluc tak sa mi na chvilku na palubnom objavi symbol ostrekovaca...OTAZKA...chyba mi v aute komplet snimac kvapaliny alebo je to len zakazane niekde v riadiacej jednotke??? Dakujem

Dakujem
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od jozef.79 »

jednoducho sa pozri na nadrzku ci mas tam snimač (vytiahni spodny kryt kde ma byt hmlovka na pasažierovej strane a mal by si to vidiet, ak ti to ukazuje tak mas tu funkciu aktivovanu, uz len ako to maš zapojene. (dorabal som to a ide to celkom jednoducho, len to je trosku pracnejšie)

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od erik_1 »

Jozi, dakujem pekne...urcite ceknem...je ten snimac vidno aj ked by som mal auto na zdvihaku?? ci je nejako umiestneny z predu ako je ten kryt hmlovky???
no keby tam bol tak sa urcite ozvem ako dalej postupovat:)

Dakujem
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od dream7000 »

zo spodu je kryt tam neuvidis nic, ale cez mriezku okolo hmlovky to uvidiš, resp. zhod pravu mriežku
Přílohy
ostrek.JPG

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od erik_1 »

Dakujem...takze auto nebudem zbytocne pozorovat zo spodu :) ...kuknem teda cez tu mriezku.

Dik
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Katovac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 19.12.2007 10:19
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od Katovac »

Ahoj,
ja som to dorabal, ale ak ti to pomoze tak ked pretocis klucikom do prvej polohy ako si spomynal a nieco take sa ti tam objavy tak by si to mal mat. Ja som podla toho zystil ze ten snimac nemam a tak so si ho dorobil.
Přílohy
kontrolka.JPG

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od erik_1 »

Katovac píše:Ahoj,
ja som to dorabal, ale ak ti to pomoze tak ked pretocis klucikom do prvej polohy ako si spomynal a nieco take sa ti tam objavy tak by si to mal mat. Ja som podla toho zystil ze ten snimac nemam a tak so si ho dorobil.
No Ahoj, Katovac...
Prosim ta a bolo s tym vela roboty??? Na jar by som sa do toho chcel pustit...nemam garaz a teraz cez zimu sa pred blokom nebudem s tym babrat.
Co vsetko si k tomu potreboval...len snimac...alebo komplet celu nadrzku?? Je s tym vela babracky?? Ako to vyslo cenovo?

Dakujem
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od jozef.79 »

na SK fore Katovač umiestnil návod, neviem možno aj tu, skus pozriet sekciu návody,

Ak si pozeral cez tu mriežku, tak by si mal v pohode vidiet to miesto kde je snimač umiestnený,resp. uvidiš miesto snímača čiernu zaslepku. V prvých verziach to bolo miesto bez výrezu, ale aj ak by si mal to bez otvoru tak stromčekovým vrtákom by si to dokázal odvrtať.

Ohladom práce, potrebuješ pripojiť na snímač 2 vodiče, jeden kostra snímačov, napr. od chladiacej nádržky, a druhy vodič priamo potiahnuť do budikov, bud si vodiče kupiš už nakrimpované, alebo ak maš krimpovačky tak stači zohnať konektory a nakripovať kabel. Najzlozitejsou "prácou" bude asi vyber vhodnej trasy pre umiestnenie kablu.

Ja som dorábal spoločne hmlovky, 2.klakson, tu nadržku, a parkovačky, tak som to potiahol v ochrannej plastovej krytke ponad chladič klimy

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od erik_1 »

Serus Jozo...tha neviem kukam,hladam jak puk...som si dal vypisat vsetky prispevky od Katovac na SR fore ale navod som nenasiel...nemas nahodou priamo link na to ???

Nasiel som to....http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=3 ... ny+#p73380" onclick="window.open(this.href);return false; je to od uzivatela vlado45.

Dakujem
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od dream7000 »

erik_1 slabo si hladal :D http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=34&t=29&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;


SIKOVNY....... :D

Katovac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 19.12.2007 10:19
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od Katovac »

Ahoj,
ak by si ten navod este potreboval tak tu je link : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=34&t=11375" onclick="window.open(this.href);return false; uplne dole ;-)

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od erik_1 »

No serus...ked som dobre pochopil tvoj navod....tak palubnu dosku ste nemuseli rozobera kedze ste sa ku svorkovnicke dostali od miesta od motora???

Dik
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od dream7000 »

erik to si pochopil zle, budiky musis vybrat, do konektoru za nimi musis vlozit kablik s PINom a zase nazad poskladat....od motora sa tam nedá dostať....

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od erik_1 »

Dream neviem, neviem lebo ked si stiahnes z odkazu co tu predomnou dalval Katovac...a si to pdfko precitas...tak pise ze tam videl svorkovnicu z motorovej casti....ked samozrejme nezabudol nieco dolezite dopisat do tohto navodu.

Uryvok z toho pdfka:
"Potom vymontovat motorcek stieracov a dostaly sme sa do miesta, kde bol utesneny otvor z
motorovej casti do interieru. Ten kryt sa vyskrutkoval a mali sme pred sebou hlavny uzol
konectorov. Tam sme pripojili kabel do pinu vid.: el. schema zapojenia."

No tak ako vlastne?
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: palubny pocitac...dalsia otazka

Příspěvek od jozef.79 »

Ja som to tahal cez priestor tahania vodicov od Eboxu k poistkovej skrinke vnutri vozidla, zbytocne by ste rozoberali polovicu auta, ked tamadial to ide najlahsie, staci iba zhodit baterku a jej kryt.. a uvidíte miesto tahania vodičov..

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“