predni ostrikovace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

predni ostrikovace

Příspěvek od swenak »

Ahoj, mam problem s prednim ostrikovanim, kdyz pritahnu packu, tak sice slysim, ze se neco deje, ale voda pritece tak za cca 2-3 vteriny, jako by nebyl dostatecny tlak..ze by cerpadlo? u zadnich to jde hned...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

jan83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 27.02.2008 19:33
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od jan83 »

Ahoj,
mne to robi tiez, akurat ze voda dotecie tak do 1 a pol sek. Podla mna je to tym, ze ta kvapalina proste spadne do nadrzky a cerpadlo ju musi tlacit spat do hadiciek. Existuje taky maly spatny ventil na to.. pusti kvapalinu len hore, a nedovoli jej spadnut spat. Stoji to par drobnych a das to proste niekde na hadicku. Podla mna by to mohlo pomoct.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od swenak »

divne je, ze na jinem voze jsem to nepozoroval a taky na zadnim ostrikovaci je to taky OK...takze mozna tam neco takove ma byt a je to poskozeno, tedy klapka nefunkcni?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od lecram »

swenak píše:Ahoj, mam problem s prednim ostrikovanim, kdyz pritahnu packu, tak sice slysim, ze se neco deje, ale voda pritece tak za cca 2-3 vteriny, jako by nebyl dostatecny tlak..ze by cerpadlo? u zadnich to jde hned...
mam taky pocit, ze v riadiacej jednotke sa da nastavit cas aky ma cerpadlo tlacit ked to drzis, ja som zvyknuty ostrekovat malymi davkami, stlacam to aj 100x pokial nemam ciste okno, dokonca aj ked su xenony, tak sa da nastavit oneskorenie reakcie na ostrek a dlzku vystreku svetiel aby sa setrila kvapalina, takmer skoro ako robert rosenberg v akcii :)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od swenak »

ja taky strikam davkove, ono je problem jen u toho prvniho prostriku, dalsi uz jsou lepsi, takze to bude asi vazne jen tim, ze se to vraci zpet, kdyz nestrikam dele :-(
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od lecram »

swenak píše:ja taky strikam davkove, ono je problem jen u toho prvniho prostriku, dalsi uz jsou lepsi, takze to bude asi vazne jen tim, ze se to vraci zpet, kdyz nestrikam dele :-(
to je ale zle, ked nestriekas dlhsie, mal by si castejsie :)))))))

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od swenak »

pokud by nekoho zajimalo, tak prej je to standardni chovani, i na nove OII combi a OII combi RS to dela stejne
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od jozef.79 »

je to tým ze spadne kvapalina späť do nádržky.. vieš dať nejaké bližšie info o tom mini spätnom ventile (obr? označenie? alebo kde to kúpim.. tiež mi to vadí, aj ked je to zasa ochrana v zime voči "zničeniu hadičky")

jan83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 27.02.2008 19:33
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od jan83 »

jozef.79 píše:je to tým ze spadne kvapalina späť do nádržky.. vieš dať nejaké bližšie info o tom mini spätnom ventile (obr? označenie? alebo kde to kúpim.. tiež mi to vadí, aj ked je to zasa ochrana v zime voči "zničeniu hadičky")
vies co... to som mi kedysi poradili na favorita v neautorizovanej predajni nahradnych dielov (popravde, ani si nespomeniem kde to bolo). Je to uplne jednoduche primitivne.. stalo to hadam desat korun.. skus sa na to spytat v nejakej predajni neznackovej..

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od jozef.79 »

Dik za radu, skúsim.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od swenak »

no, tak nevim, jestli se nepletu, ale zda se, ze to neni tim, ze se vrati tekutina do nadrzky...dnes jsem neco kodoval kolegovi a nahodnou jsem si vsimnul, ze je tam nastaveni zpozdeni ostrikovace, vychozi je 1250milisekund...a zda se, ze je to ono...jeste to zitra proverim na dalsim aute...bylo by to ale logicke, je to ochrana proti nahodnemu ostrikovani
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od SakoVerife »

swenak píše:no, tak nevim, jestli se nepletu, ale zda se, ze to neni tim, ze se vrati tekutina do nadrzky...dnes jsem neco kodoval kolegovi a nahodnou jsem si vsimnul, ze je tam nastaveni zpozdeni ostrikovace, vychozi je 1250milisekund...a zda se, ze je to ono...jeste to zitra proverim na dalsim aute...bylo by to ale logicke, je to ochrana proti nahodnemu ostrikovani

urcite pak dej vedet, samotnyho me to zajima a docela me to i stve.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od swenak »

no, uz jsem to zlousel, ale nejsem schopen subjektivne to overit...dnes snad bude vice casu a zkusim tam nastavit alespon velky cas a co se stane...je tam pak jeste jedna hodnota, asi delka ostriku, to taky zkusim...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od erik_1 »

Hoja,
nechcel som zaklada dalsi thread tak pisem tu...hadam ma autor nezastreli.

Mam problem so zadnym ostrekovacom...stlacim packu pocujem ze motorcek bezi...stierac sa kruti...ale vody nikde.
Tha idem do zadu kuknut a kukam ze troska vody vyslo vonku ale kokeby okolo matice alebo co tam je na plechu zadnych dveri. Ako keby bola upchata ta tryska. Da sa to nejako vycistit tak dyza,alebo to treba cele rozoberat? Bo fungovalo vsetko a odrazu nejde. Motorcek je spolocny pre zadny aj predny ostrekovac? kde sa to deli kedy ma ist voda do predu a kedy do zadu?

DAkujem
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: predni ostrikovace

Příspěvek od alean »

sundej ten plast ze sterače a pak opatrně vydloubej tu trysku ,asi je ucpaná

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“