Polepení oken foliemi

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od -Jakub- »

jednoduchá odpověď, všechno se to z důvodu bezpečnosti. Sám mám doma na jednom golfu folie a jet s tím večer, když hustě prší není nic příjemného. Na křižovatkách je prd vidět a o couvání nemluvě. To že ti to tady proleze technickou po známosti neznamená že to je v pořádku, schválně zajeď si s tím do Rakouska a uvidíš při první kontrole :D

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od alean »

baví mě jak si furt někdo zdůvodňuje že ty folie můžou být i tam kde být nesmí a že to nikdo nepozná :roll: :D Tak si je tam dejte a neřešte to,vyřeší to za vás schopný technik na STK nebo policajt u nás nebo v cizině :lol:

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 29.10.2010 11:40
Bydliště: Přibyslav, Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od Miro_CZ »

Tak jsem se dneska koukal a na oknech žádnej nápis TINTED nemám ;) Koukal jsem na starý Polo kterým jezdí přítelkyně a ta to tam má... Já to nemám ani na jednom skle, takže si myslím, že bych si mohl nechat nalepit fólie i na přední :) Aspoň ty který mají 30% zatmavení (70% prostupnost).

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od alean »

No klidně si je tam dej :wink: akorát jsem neviděl ani jednoho GV které by mělo čiré boční sklo

Uživatelský avatar
DominikVF
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 27.12.2009 17:06

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od DominikVF »

ja som mal od výroby (asi ako každý) zatmavené - tónované predné bočné skla.. a ked som si dával fólie (na slovensku) dozadu.. tak mi ponúkli fólie aj na predné bočné... tak som si ich dal.. aj ked su to len priesvitné bez nejakého tónu.. ale zachytávajú UV žiarenie.. sa mi zdá, že trošku to viac zatmavilo sklo...než bolo predtým... STK som prešiel v pohode ..bez úplatku :-)
VW Tiguan 2,0 TDI 103kw, CFFB, 4x4, r.v.2013 /model 2014/

Uživatelský avatar
oizoMR
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od oizoMR »

DominikVF píše:ja som mal od výroby (asi ako každý) zatmavené - tónované predné bočné skla.. a ked som si dával fólie (na slovensku) dozadu.. tak mi ponúkli fólie aj na predné bočné... tak som si ich dal.. aj ked su to len priesvitné bez nejakého tónu.. ale zachytávajú UV žiarenie.. sa mi zdá, že trošku to viac zatmavilo sklo...než bolo predtým... STK som prešiel v pohode ..bez úplatku :-)
UV záření sklo nepropouští samo o sobě

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 29.10.2010 11:40
Bydliště: Přibyslav, Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od Miro_CZ »

alean: No úplně čirý nejsou, jsou trošku do zelena nebo co to je za barvu origo, ale napsaný to na nich není a tím pádem to nikdo nepozná když se na to dají fólie :) Jen to ale říkám, je mi to celkem jedno ;)

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 29.10.2010 11:40
Bydliště: Přibyslav, Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od Miro_CZ »

Tak jsem dneska jel kolem technický tak jsem se tam stavil se poptat na ty fólie jak to s nima je.
1) Nesmí bejt na předních bočních sklech pokud jsou tónovaný z výroby
2) Nemusí se hledat žádnej nápis TINTED ani nic podobnýho, od roku 2000 jsou prej tónovaný všechny skla na všech novejch autech!

Takže pokud nemáte známýho na technický tak předek nezalepovat ;)

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od Phob »

no a co jsem tady psal už asi 10přízpěvků zpátky?... úplně to samé...

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 29.10.2010 11:40
Bydliště: Přibyslav, Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od Miro_CZ »

Šlo o to, jak poznají že máš tónovaný okna a to jsi nijak nevysvětloval. Ale jak se ukázalo tak to vůbec neřeší a jakmile je auto novější než 2000 tak tam nesmí bejt.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od alean »

stanovisko MD k foliím
Ztemnění, kdy řidič není ve vozidle vůbec vidět, odpovídá propustnosti 15 až 20 % a je nad jakoukoliv pochybnost (tj. není nutno provádět optická měření), že takové zatemnění neodpovídá příslušným předpisům. Minimální propustnost je stanovena jako celková. Z toho jednoznačně plyne, že je nepřípustné použít ztemňovací fólie i s vyhovující propustností na zasklení, kde již bylo provedeno ztemnění jinou technologií.Pro srovnání uvádíme, že při ztemňování v prvovýrobě např. u vozidel tovární značky ŠKODA je využito maximální povolené hranice, toto limitní zatemnění se blíží při běžném pohledu sklu čirému.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od swenak »

Ono je to jako se vším, někdy je lepší nevědět a udělat to, pak můžete ze sebe alespoň dělat blbce věrohodně :-) Jinak, neumím si představit, jak by mně policie donutila si je sundat, nebo zaplatit na místě pokutu. Jednak na to nemají znalosti a u sebe ani přenosné měřiče a hlavně, musejí prokázat obecnou nebezpečnost takového jednání (tedy jízda s nalepenou follí), nebo vzniklou škodu na majetku státu, či soukromé osobě. Myslím, že před NSS by neuspěli, stejně jako když se řeší překročení rychlosti.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od alean »

jj všichni píšou jak tvrďáci a pak když je zastaví cajti sklopí uši a cálují :wink:

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od swenak »

Posledně jsem sice platil, ale chudáci ze mně docela museli šílet. Donutil jsem je, aby si zavolali toho trotla, co seděl u radaru, co mně změřil a ukázal mi fotku. Fotka to nebyla, ale ukázal mi to na displayi, řekl jsem, hmm, no, hezké, tak mi to běžte vypsat :-) Na základě toho jsem se nasrail a dohledal jsem si právě rozhodnutí NSS (Nejvyšsí Správní Soud) o tom, že samotné pořušení dopravního předpisu ještě neznamená porušení zákona a přestupek, který by měl vést k pokutě. Policie musí prokázat, že konaní způsobilo škodu a jakou, nebo bylo obecně nebezpečné.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 29.10.2010 11:40
Bydliště: Přibyslav, Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepení oken foliemi

Příspěvek od Miro_CZ »

swenak píše:Posledně jsem sice platil, ale chudáci ze mně docela museli šílet. Donutil jsem je, aby si zavolali toho trotla, co seděl u radaru, co mně změřil a ukázal mi fotku. Fotka to nebyla, ale ukázal mi to na displayi, řekl jsem, hmm, no, hezké, tak mi to běžte vypsat :-) Na základě toho jsem se nasrail a dohledal jsem si právě rozhodnutí NSS (Nejvyšsí Správní Soud) o tom, že samotné pořušení dopravního předpisu ještě neznamená porušení zákona a přestupek, který by měl vést k pokutě. Policie musí prokázat, že konaní způsobilo škodu a jakou, nebo bylo obecně nebezpečné.

Cože? To jako znamená, že když pojedeš někde 180 a oni tě změří, tak ti ještě musí dokázat že to bylo nebezpečný? A jak takový dokazování vypadá? :D

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“