Interierový vypínač do lišty k řadící páce

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
dwight.t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.04.2009 17:13

Interierový vypínač do lišty k řadící páce

Příspěvek od dwight.t »

Čau,
měl bych takový skromný dotaz...chtěl bych si do svého VW Golf V namontovat spínač který by zapadl do originální lišty a otvoru VW u řadící páky. V současnosti tam mám pouze Vypínání/Zapínání tuším že ASR a ostatní 3 pozice volné, chtěl bych spínačem Zapínat/Vypínat napájení pro další spotřebič ve voze...dodatečné osvětlení. Dotaz zní nevíte kde sehnat tento dvoupolohový spínač, který by šel zapojit společně s vnitřním osvětlením a měl i kontrolku o stavu (Zapnuto/Vypnuto).
Zkoušel jsem volat do Porsche-Brno na náhradní díly kde mi řekli že je možné objednat pouze vypínač se symbolem ASR nebo pro tlak v pneumatikách za skromnou cenu kolem 500kč.

http://i654.photobucket.com/albums/uu26 ... olf384.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://i654.photobucket.com/albums/uu26 ... olf432.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://i654.photobucket.com/albums/uu26 ... olf431.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

díky za info :)

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Interierový vypínač do lišty k řadící páce

Příspěvek od jozef.79 »

No.. 2 v poradi je na detekciu tlaku, 3 na predne snímače parkovacie napr. 4 je winter - zimný režim pre GTI alebo nejak tak.. tak si mozes vybrat ktoru poziciu obsadis, odporucam tu poslednu

A niesu to dvojpolohove vypinače ale tlačidla... takze ak chces urobit vlastne ovladanie nezavisle na RJ tak potrebuješ si vybobit este aj elektorniku ktorou prvym stlacenim zopnes obvod a druhym zasa rozopnes. Na nete toho isto vela najdes tak zbytocne by som ti nieco teraz hladal. Nasledne týmto vstupom mozes ovladat bud tranzistor, alebo priamo Rele na zopinanie obvodu, a detekciu zopnutia vyvedies spät na diodu ktora informuje o stave ON, odporúčam kupit posledne tlac. ktore isto nevyuzijes (aspon ja mam tu poziciu este volnu)

Neviem co na to chces dat, ale dodatočné osvetlenie by som riesil priamo cez RJ kde maš aj "diagnostiku" ale ... to uz vies ty.

ps. niekde som uz videl "manikov" ktorí do tlač integrovali priamo vypínač.. ale neodporúčam to.. radšej cez ten bistabilný obvod ako som napisal vyššie

dwight.t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.04.2009 17:13

Re: Interierový vypínač do lišty k řadící páce

Příspěvek od dwight.t »

to: jozef.79
dík za info,
oki obvod se spínáním relé by mi vyhovoval, to už nějak nabastlím, ještě ale otázka kde vzít ten spínač??
neznáš třeba nějaký vrakáč kde by se dalo takové tlačítko vymontovat? jinak nevím kde hledat...dát 500kč za origo z VW se mi nechce :)

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Interierový vypínač do lišty k řadící páce

Příspěvek od jozef.79 »

Jasne.. tazko najdes na vrakaci nieco na GV,

ja mam navyse jeden vypinač pre ASR (1.pozicia) co ti asi nepomoze..
a jeden pre parkovačky ale na OIIf ktory mi ostal z parkovačiek, ale ten na GV nejde.. len ak by si chcel robit nejake "specialne upravy"

napisal som to iba ak by niekto potreboval..

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“