Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

mbartok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 21.11.2007 00:37

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od mbartok »

Mam ameriku, predne svetla ubrane na 60% vykonu, maximalna spokojnost. Rozpraval som sa minule s policajtami o dennom svieteni a oni tym ze ludia maju rozne dorabky a prerabky a co ja viem co mi to vysvetlili nasledovne:
1. pri dennom svieteni staci pokial svietia svetla v predu, zadne nemusia.
2. pokial na denne svietenie svietia ine ako stretavacie svetlomety, musia tie po prepnuti na stretavacie automaticky zhasnut a musia sa rozsvietit aj zadne svetla.
3. na denne svietenie nesmu byt pouzite hmlove svetla pokial nefunguju ako v bode 2.

Mozno ze to nie je presne znenie ale v podstate toto na Slovensku kontroluju, nakolko ludia maju rozne dorabky, niektore homologizovane, ine nie a zakon to tazko vsetko vymedzi... Amerika toto splna, tazke vsetko v suchu...

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od alean »

mbartok kde jsi ubíral tu svítivost? díky

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od tornado1 »

long coding
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

mbartok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 21.11.2007 00:37

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od mbartok »

tornado1 píše:long coding
presne tak, len som bohuzial pozical kabel tak ti nemozem spravit screenshot toho bitu v kalkulacke dlheho kodovania. Uz si to presne nepamatam ale pokial mas nove VAG s ceskymi popismi tak to musis najst, da sa to tam normalne nastavovat... Sorry ze ti nemozem viac pomoct, bez kablu kalkulacku neotvorim...

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od alean »

ze se to dělá kodovaním to mi je jasné,mám taky nastavenou ameriku,ale nikde sem si nevšiml že jde změnit i svítivost .

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od jozef.79 »

Musis mat aspon 21 bit jednotku, a je to niekde na posledných bitoch..


mbartok> Otazka mal som tych 60% ale zdalo sa mi ze svetla cez den nevidiet pokial svietia.. ako sa na to pozeraš ty?

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od lubobo »

Kua chlapi, čo nenecháte svietiť tie svetlá normálne ,veď ide o & Vašu bezpečnosť :!:

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od jozef.79 »

kazdy si aktivuje to čo potrebuje, takze "neviem čo mysliš tou bezpečnosťou"

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od lubobo »

jozef.79 píše:> tornado

Kazda vec, ktoru pridavas do auta musi mat atest, konkretne pre denne svetla je to spominany certifikát.. to iba aby si ludia nedavali rôzne "vianočné svetla" ktore vidieť akurát v noci, kedy maju byť naopak vypnuté podľa zákona..

Takze denne svetla služia na viditelné označenie vozidla počas dna, a po zapnutí stretavacích svetiel musia vypnúť, tj je jedno či svietiš DRL svetlami alebo obyčajnými.. rozdiel je iba v spotrebe a "image" dolezite je neustale vidieť a byť videný..
:!:

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od lecram »

lubobo píše:
jozef.79 píše:> tornado

Kazda vec, ktoru pridavas do auta musi mat atest, konkretne pre denne svetla je to spominany certifikát.. to iba aby si ludia nedavali rôzne "vianočné svetla" ktore vidieť akurát v noci, kedy maju byť naopak vypnuté podľa zákona..

Takze denne svetla služia na viditelné označenie vozidla počas dna, a po zapnutí stretavacích svetiel musia vypnúť, tj je jedno či svietiš DRL svetlami alebo obyčajnými.. rozdiel je iba v spotrebe a "image" dolezite je neustale vidieť a byť videný..
:!:
som nepochopil o tom ateste, vsak to Americke svietenie je iba o tom, že sa automaticky po štarte rozsvieti a pri zatiahnutej ručnej brzde zhasne, jediny problem by mohli mat zelení mužíkovia, že pri tom nesvietia zadné svetlá, ale o tych sa predsa vo vyhlaške nehovorí, teda počas dňa takže načo atest, možno sa mylim...

Uživatelský avatar
duracell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 20.06.2008 06:38
Bydliště: SR, Malacky

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od duracell »

To som tu teda rozvyril tému. Jediná super vec toho všetkého je, že sa konečne dajú vypnút svetla bez toho,aby sa musiel vytiahnut klúč zo zapalovania
Golf V, 1.9 TDI

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od erik_1 »

Túto otázku upravuje zákon o cestnej premávke. Podľa neho musí mať motorové vozidlo rozsvietené stretávacie svetlomety alebo im na roveň postavené osvetlenie. Za nezníženej viditeľnosti môžu byť namiesto stretávacích svetlometov rozsvietené denné prevádzkové svietidlá.

Ďalej sa však nedozviete, čo sú to stretávacie svietidlá. Tu nám môžu pomôcť medzinárodné predpisy, ktoré sú nadradené slovenským, keďže sme sa zaviazali ich dodržiavať. Podľa nich sa o stretávacích svetlách dá hovoriť len v súvislosti so svietením dopredu.

Definície predpisu EHK OSN č. 48:

2.7.9. „Diaľkovým (hlavným) svetlometom“ sa rozumie svietidlo používané na osvetľovanie vozovky na veľkú vzdialenosť pred vozidlom.

2.7.10. „Stretávacím (tlmeným) svetlometom“ sa rozumie svietidlo používané na osvetlenie vozovky pred vozidlom bez toho, aby nepatrične oslňovalo alebo iným nevhodným spôsobom obťažovalo vodiča prichádzajúceho z opačného smeru alebo iných účastníkov cestnej premávky.

2.7.25. „Denným svietidlom“ sa rozumie svietidlo smerujúce dopredu slúžiace na zlepšenie viditeľnosti vozidla za jazdy cez deň.

2.7.14. „Predným obrysovým svietidlom“ sa rozumie svietidlo používané na označenie prítomnosti vozidla a jeho šírky pri pohľade spredu.

2.7.15. „Zadným obrysovým svietidlom“ sa rozumie svietidlo používané na označenie prítomnosti vozidla a jeho šírky pri pohľade zozadu.

To, čo na autách svieti vzadu, keď zapnete na aute svetlá, sú obrysové alebo parkovacie svetlá. Tie svietia vpredu aj vzadu. Obrysové svetlá sa pritom musia zapínať jedným zapínačom.

§ 32, zákon č. 8/2009 Z.z.:

(1) Vozidlo musí mať okrem prípadu uvedeného v § 34 ods. 4 počas jazdy rozsvietené stretávacie svetlomety alebo im na roveň postavené osvetlenie; to neplatí pre nemotorové vozidlo, ktoré musí mať rozsvietené svietidlá počas zníženej viditeľnosti. Za nezníženej viditeľnosti môžu byť na vozidle namiesto stretávacích svetlometov rozsvietené denné prevádzkové svietidlá, ak je nimi vozidlo vybavené.
Podľa medzinárodného predpisu Európskej hospodárskej komisie OSN však zapínanie diaľkových svetiel musí byť spravené tak, že sa zapnú až potom, čo svietia obrysové svetlá. Neplatí to len pre diaľkové ale aj pre stretávacie.

A preto, ak má vozidlo zapnuté stretávacie svetlá, podľa predpisov by mu mali svietiť aj zadné obrysové. Pre denné prevádzkové svietidlo to však neplatí. Môžete teda bez obáv jazdiť cez deň, za nezníženej viditeľnosti, s vypnutými stretávacími a obrysovými svetlami a zapnutými dennými svietidlami.

Mimochodom, predpismi nie je vylúčené, aby stretávacie a denné svietidlá mali na aute ten istý zdroj svetla.
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

jan83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 27.02.2008 19:33
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od jan83 »

... len tak mimochodom...
Vcera som videl v Kosiciach policajtov na golfe a svietili len v predu ;)

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Vypnutie svetiel ručnou brzdou

Příspěvek od Benne »

jan83 píše:... len tak mimochodom...
Vcera som videl v Kosiciach policajtov na golfe a svietili len v predu ;)
OT : Minule som videl policajta v policajnej fabii bez pasov, fajcil / ciga v ruke ktorou drzal volant/ a v druhej ruke mobil pri uchu,takze to asi neni relevantne co oni robia,bohuzial :(

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“