Vyduch vzduchu --Vyriesene

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Vyduch vzduchu --Vyriesene

Příspěvek od erik_1 »

Chlapi,

Taka vec sa stala, priatelka dala pucovat auto svojmu bratovi (interier) no a posral to.

Vyduch vzduchu v Golfe po lavej ruke vodica ( http://www.harikaarabalar.com/data/media/431/golf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ) vidite ten kvazi chromovy stelovak aby vzduch fukal doprava,dolava,hore,dole. Tak ten sa mu podarilo odsrat...cize mam teraz ten stelovak, tu cast co akoze nataca tie klapky a otazka na vas bratia. Ako to dat naspat do poriadku...da sa nejako lahko rozobrat alebo to zverit servisu?

Dakujem
Naposledy upravil(a) erik_1 dne 09.07.2010 17:53, celkem upraveno 1 x.
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyduch vzduchu

Příspěvek od SakoVerife »

to nespravis, protoze se ti zrejme rozlomila vnitri cast ve ktere drzi ten uchyt. Alespon u me tomu tak bylo. Objednava se cela mrizka a stoji cca 700-900Kc, coz se nevyplati. Pripadne se zkus podivat na vrakac atd. Myslimze by ti to taky vyslo levneji z VW v Polsku.


A ten kdo si to pujcil za to nemuze, obcas to odchazi i kdyz s tim hybes s nejvetsi opatrnosti :roll:

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: Vyduch vzduchu

Příspěvek od erik_1 »

Dakujem za odpoved....ale vnutro je cele...len sa to rozpojilo...ono to totiz pozostava z dvoch casti co su do seba zapojene...takze nic nieje zlomene...vsetko mam...len to potrebujem naspat nasadit...preto ma zaujima ako sa to da nedestrukcne vybrat porpipade inako zaonacit.

DIK
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

jan83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 27.02.2008 19:33
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Vyduch vzduchu

Příspěvek od jan83 »

Mne sa to stalo na vyduchoch vzadu na laktovej operke co su.
Vybrat a opravit sa to da. Tusim v navodoch tu na fore som vydel niekde navod, ako sa to vybera, skus pohladat.
vela stastia

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyduch vzduchu

Příspěvek od SakoVerife »

nechci te zklamat, ale bude to rozlomeny :lol: Je tu moznost ze se ale pletu...
Ty dve oddelene casti v sobe drzi pomoci takoveho "ozubeni" (spatne se to vysvetluje), na prvni pohled si toho nevsimnes. Ja se to taky snazil dat dohromady(nejen ja), po nejake chvilce me doslo, ze moje usili je zbytecne.

Pokud si to spravne pamatuji, tak potrebujes vyndat cely kus vydechu vzduchu. To se vyndava pomoci hrube sily(opatrne) a pak jiz musis vydech rozdelat opatrne, urcite tam je take nejake ozubeni, ktere je do sebe zaklapnute.

demontaz mas znazornenou tady Jak na to VW Golf V a Jetta.pdf kabina/demontaz ofuku spolujezdce. Radsi si ale sroubovak (pokud nemas neco lepsiho) olep paskou atd, at si nepodres neco.

EDIT: Jak na to VW Golf V a Jetta.pdf najdes v Golf 5 - Jak na to + rady + návody strana 4, to pdf ma 20MB.

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: Vyduch vzduchu

Příspěvek od erik_1 »

Ano , ano to pdfko uz mam davno...ale z obrazku je aspon pre mna zrejme ze sa to len podpaci a vysklbne vonku? Nic ine? Si myslim ze sa nic viac nezomilo...nevidim tam ziadne polamane plastove casti...len sa to podla mna rozpojilo...ale vsak uvidm ked cez vikend poobzeram lepsie.

E.
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Vyduch vzduchu

Příspěvek od Benne »

Hej, ten ofuk sa celý iba vypáči. Len opatrne ;)

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: Vyduch vzduchu --Vyriesene

Příspěvek od erik_1 »

Takze je to opravene...ako som predpokladal...ziaden ozubeny ani nijaky mechanizmus tam nieje...proste sa to len rozpojilo...ako tu na prilozenych obr.

Ruzova oznacuje kde sa to rozpaja...cervena na oboch ukazuje ze co do coho zapadne aby sa s tym dalo hybat doprava, dolava.

To hybatko pozostava z dvoch casti...ako som pisal vyssie..jednoducha mechanika...len troska horsie sa torozoberalo.

Obrázek


Obrázek

Chlapi dakujem ze pomoc a "povzbudenie" 8)
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyduch vzduchu --Vyriesene

Příspěvek od SakoVerife »

samozrejme gratuluji, uz si to presne nepamatuji.
Nicmene, nechybi ti nahodou jeste treti cast? Mas vyfocene pouze dve, pokud si to pamatuji spravne, tak mezi dvema soucastkami drzi ta treti, mrizky ofuku.

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: Vyduch vzduchu --Vyriesene

Příspěvek od erik_1 »

No neviem co presne myslis....ale na druhej fotke v pozadi je ta horizontalna mriezka ak myslis to....
Ja som chcel hlavne zdokumnetovat mechanizmus co a ako sa hybe doprava a dolava...pohyb hore, dole je zrejmy uz pri pohlade na vyduch.

Takze je to len to ucko na prvej fotke(cervene) zapadne do palicky (cervene na druhej foto). To je vsetko co navrhli nemecky inziniri :)
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
S7rny
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 02.09.2008 13:42
Bydliště: Žatec

Re: Vyduch vzduchu --Vyriesene

Příspěvek od S7rny »

To jsem z toho jelen ... Jak koukám na na "hejblátko" na prvním obrázku tak vidím že je jiné než jsem tam měl já,pokud si dobře pamatuji ... já měl na konci takové plastové pacičky... Také jsem to řešil a musel jsem pořídit nové :roll: Ted řeším středové ofuky .... také mám ulomené ty středy :( Nemohl by mi někdo napsat číslo dílu prosím ? Díky moc
současnost: VW PASSAT B8 2.0TDI 110kW :-)
minulost: VW PASSAT 3C 2.0TDI CR :-(
minulost: VW GOLF V 1.9TDI PD :-(

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vyduch vzduchu --Vyriesene

Příspěvek od swenak »

ja mel podobnej problem, u mne se tedy ulomila jedna ta zarazka, takze jsem to vterinakem slepil a bylo, jen nezapomente, ze uvnitr je jeste takovej malej plisek, ktery to pruzi, ja ho tam zapomel dat, ale nic moc to nevadi, jen to neni tak pruzici a pri posouvani do boku to nejde tak lehce, ale nicemu to nevadi...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“