Tempomat-vynechání činnosti při vysokých otáčkách

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
fr.jirous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 29.06.2008 16:40

Tempomat-vynechání činnosti při vysokých otáčkách

Příspěvek od fr.jirous »

Zdravím, mám možná poněkud zvláštní problém, na stránkách VW clubu jsem o tom nic nenašel.
Mám Jettu 1.6 75 kW a jde o to, že kdykoliv je auto ve vysokých otáčkách na 4stupeň (např. při předjíždění cca 4500 otáček na 4ku) , nejde potom tempomat až do doby než je dvakrát (jednou nestačí) vypnut a zapnut motor!!! Vypnutí tempomatu kolébkovým přepínačem a znovazapnutí nepomůže, stejně tak na mačkání jakýchkoli tlačítek nereaguje. Myslím, že na 3ce se to snad neprojevuje, i když popravdě si nevybavuji max. otáčky na 3ku jaké jsem měl, nižší rychlosti jsem ani snad nezkoušel nebo si nevšiml závadného chování tempomatu. Nevíte čím to může být??? Nestává se to moc často, jen když je motor trochu více vytočený na 4ku (na 5tku to nedělá určitě, můžu jet klidně 180 kmh, otáčky jsou dokonce kolem 5000 a tempomat lze stále zapínat a vypínat a tedy funguje). Auto má 2,5 roku/ 33 tis. km, bohužel už po záruce.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat-vynechání činnosti při vysokých otáčkách

Příspěvek od šimek »

Skoro jestli to není nějaká ochrana, ono tempomat se používá na udržení rychlosti, stálé, nejčastěji na dálnici, teda na 5 rych. stupeň, nikdy mě nenapdalo zapínat tempomat v tak vysokých otáčkách na jiný převod než je právě 5ka.

Uživatelský avatar
M.E.N.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 16.10.2009 09:08
Bydliště: Ostrava

Re: Tempomat-vynechání činnosti při vysokých otáčkách

Příspěvek od M.E.N. »

To je blobost, já tempomat používám i ve městě... od 2ky po 5ku... Je to super a konečně na táhlém úseku udržím těch magických 50 km/h. Závada bude stopro v elektrice nebo někde v komfortce. Na Leonu se mi stalo na dálnici ve 140 s tempomatem že auto cuklo, zhasl motor a zase naběhl a jelo to vesele dál... stalo se mi to 2x a nikdo nikdy nezjístil čím to bylo...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“