Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Migen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.10.2010 07:59

Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od Migen »

Zdravím všechny,
Mám následující problém s dvouzonovou automatickou klimatizací. Pokud nastavím po zahřátí motoru pro obě strany shodnou požadovanou teplotu (např. 25°C), tak mi na pravou stranu fouká odpovídající tepelně zpracovaný vzduch, ale na levou stranu mi fouká vlažný vzduch ve všech režimech (ofuk na nohy, ofuk skla, atd.). Jednoduše řečeno mi pravá strana topí víc jak levá. Když nastavím na obě strany 29,5 °C, tak pravá strana topí již hodně, z levé strany fouká mírně teplý vzduch. Tím chci říct, že teplota vzduchu opravdu závysí na nastavené hodnotě. Pokud nastavím požadovanou teplotu pro obě strany na (HI), tak mi obě strany topí naprosto stejně - z výduchů jde horký vzduch tak jak má. Chci se zeptat, čím by tohle mohlo být, napadá mě čidlo teploty pro levou stranu, nebo nějaká klapka. Nemá někdo tady podobný problém? Ještě musím dodat, že mám škodu octavii nikoliv golf. Na foru octavie mi nikdo není schopen poradit, proto jsem se dovolil obrátis sem. Předem moc děkuji za jakoukoli radu.

SpeedX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 03.06.2010 09:32

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od SpeedX »

Zdravím,
měl jsem něco podobného, když jsem koupil Golfa tak mi nějak blbnul ten digitální climatronic. Z pravé strany foukalo normálně, ale z levé strany foukal pořád horký vzduch. Ať jsem to přepínal s klimou nebo bez, režimy na okno nebo na nohy, pořád ta levá strana foukala horký vzduch a docela chabě to i foukalo. Tak jsem s tím skočil do servisu napíchnout na PC, byla tam seklá nějaká klapka, kterou ovládá motorek (údajně jich tam je na Golfu V několik těch motorků a klapek - co jsem slyšel). Byla tam chyba, tak to smazali a bylo to OK. Pak se mi to asi za 3 měsíce objevilo znovu, jsem myslel že mě klepne, nakonec se to po dalším nastartování uklidnilo, cvaklo v tom a je to OK. Takže spíše se ta klapka nějak sekne, je to celá elektronika, takže tomu může vadit i nějaký bordel a ta klapka se není schopná otevřít/uzavřít, bude to třeba vyčistit, ale na to je prej potřeba vymontovat polovinu palubovky, ale stejně jestli máš upečený nějaký motorek tak tě bohužel nic jiného nečeká :roll:

Jinak známý technik mi říkal že u Octavii I u digi. climatroniců je to prej jak na housenkové dráze, jednou to jede, pak zase nejede, pak to nějaký čas nejede a pak zase jo. Že s tím má problémy kde kdo. Tak nevím no. Tak snad ti to nějak pomůže :wink:

Migen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.10.2010 07:59

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od Migen »

Díky za ifno. Ja mam Octavii II r.v.08. V tvém případě to musela byt opravdu klapka, protože ti šel pořád stejnej horkej vzduch. Ja mam trošičku jinej problém, mě se jakoby teploty reguluje, ale jakoby byla posunuta tak o 5 stupnu dolu na té levé straně. Když měním požadovanou hodnotu, tak se mění i teplota vzduchu, a z toho usuzuji, že se klapka nějakým způsobem šteluje. Asi bych opravdu potřeboval na diagnostiku, ale to je zase 1000kč. Tak si ji asi raději koupim :)) Každopadně zatim diky za radu. Palubka se mi opravdu kuchat nechce:(

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od alean »

na některé klapky se dostaneš když demontuješ přihrádku spolujezdce,ale nejlepší by bylo napíchnout diagnostiku, zjistit jaké tam jsou chyby a pak udělat základní nastavení klapek,někdy to pomůže :)

Uživatelský avatar
KaZa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 03.10.2007 17:25

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od KaZa »

Přesně jako alean:diagnostika+zákl.nastavení a mělo by být po problému
Rabbit MkV

Migen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.10.2010 07:59

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od Migen »

Na diagnostice jsem byl asi před měsícem a pul a tohle je vysledek:
01-Motor -- stav: OK 0000
03-ABS brzdy -- stav: OK 0000
04-Snímač úhlu řízení -- stav: OK 0000
08-Klima/topení -- stav: OK 0000
09-Centrální elektrika -- stav: OK 0000
10-Asist parkování/řízení -- stav: OK 0000
15-Airbagy -- stav: OK 0000
16-Elektronika volantu -- stav: Nefunkční 0010
17-Přístrojová deska -- stav: OK 0000
19-CAN Gateway -- stav: OK 0000
37-Navigace -- stav: OK 0000
42-El. dveří řidiče -- stav: Nefunkční 0010
44-Posilovač řízení -- stav: OK 0000
46-Komfort systém -- stav: OK 0000
52-El. PP dveří -- stav: OK 0000
55-Reg. sklonu Xenonů -- stav: OK 0000
56-Rádio -- stav: OK 0000
62-El.LZ dveří -- stav: OK 0000
72-El.PZ dveří -- stav: OK 0000
77-Telefon -- stav: OK 0000

Myslím, že topení mi zlobylo již před touto diagnostikou. Dle vypisu je znát, že nebyla asi žadna zavada topení/klimatizace, ale člověk nikdy neví. Zakladní nastavnení "Reset" jsem provedl zmáčknutím ECON + ofuk na obličej. Klapky vrčely a asi se to nastavilo. V jednu chvili se mi zdalo, že je jedna hlučnější ale těžko říct. Každopadně doufam, že to nebude nějakou klapkou, ktera je nakde pod čidlem slunka, to by musela dolu palubka a to nene :)
Jinak nevim jak myslite připojení na diagnostiku + zakladni nastaveni. Je podmínkou to přiopjit, a případně smazat chyby a pak udělat zakladni nastaveni, nebo ne?

Zatim diky

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od alean »

nejlepší by bylo kdyby ti udělal někdo kompletní kontrolu systému klimy včetně akčních členů ,nevím odkud si tak si tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=98&t=134057
najdi někoho ze svého okolí a domluv se na diagnostice.

Uživatelský avatar
cada12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od cada12 »

jinak zakladni nastaveni klimatronicu jde udelat i bez pomoci VAG.
staci drzet tlacitko economy+foukani (primo myslim)cca 30secund a vsechny klapky se ti nastavi do zakladni polohy.
je tam vice vychytavek, staci zadat hledat climatronic a najdes.
jinak casto odchazi motorky...cena cca 400origo, ale pocitej s tim ze budes muset myslim sundat celou palubku, jen u spolujezdce by to mozna slo.

Migen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.10.2010 07:59

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od Migen »

Po další testování jsem přišel na tohle. Od 15.10 se mi to najednou vše rozjelo jak má, topí na obě strany atd. Ovšem až do dnes. Rano vpohodě topilo jak má, ale ted když sem jel domu z prace, tak zase leva strana topila mín:-D To je naposrání. Možna bych to viděl na nějakej špatnej kontakt u čidla, který měří teplotu pro ofuk řidiče. Jenže nevím kde to čidlo hledat:(

milano.p
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 31.08.2010 18:03
Bydliště: Ostrava

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od milano.p »

mám podobný problém na climatiku špatně topí strana spolujezdce

Uživatelský avatar
PeterPeto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od PeterPeto »

Mne tiez prestala kurit lava strana zo dna na den. Prava fuka teply vzduch OK.
Na soferovej strane mi zacne fukat telpy vzduch iba ked necham fukat vzduch z predu.
Ina kombinacia tlacidiel a vetracich otvorov pre docielenie tepla na mieste sofera neexistuje :(

Skusim teda to resetnutie klapiek cez tlacitka a uvidim.

Uživatelský avatar
maverick1
Profík
Profík
Příspěvky: 1113
Registrován: 12.11.2010 09:14
Bydliště: Kladno

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od maverick1 »

mně zase nefouká teplý vzduch z těch výdechů na středovém panelu.... aby to z nich aspoň trochu foukalo, musím přepnout jen na "ksicht" a zavřít výdech nahoru. I tak to ale fouká o dost slaběji než na stranách. Pokud zapnu ofuk např. ksicht + nohy tak ze středového panelu to nefouká skoro vůbec, jen po stranách....
VW Passat Alltrack B8 BiTdi

Uživatelský avatar
PeterPeto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od PeterPeto »

Tak skusal som to viackrat resetnut... klapky sa vzdy zacali jedna po druhej zatvarat, otvarat a nepomohlo ;(
Ma niekto schemu ako su tahane tie vzduchove potrubia v palubovke a kde su umiestnene klapky s motorcekmi, nech to cele nerozoberam.
Mozno je taky obrazok aj v ETKE. Moze to tu niekto prilozit?

Tento vikend by som sa do toho pustil.

Dakujem

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od alean »

:arrow:
Přílohy
Bez názvu.JPG

Migen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.10.2010 07:59

Re: Climatronic - špatně topí levá strana. Pravá strana OK

Příspěvek od Migen »

Už tu někdo vyřešil zmíněné závady? Mě to ted přez zimu fungovalo dobře, ale dnes mi zase netopila jedna strana. Pouze když jsem zapl na HI tak topila (z toho usuzuji, že klapky se hýbou). Možná bude chyba v čidlech teplot pro stranu řidiče. Tak nevím.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“