Osvetleni otevrenych dveri?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od laco laslo »

Dneska došel balíček z Číny. Lampičky vypadají solidně, kabeláž taky. Jak bude trochu čas tak se do toho pustím. Pokud to bude všechno v pohodě, tak jim asi ještě udělám obchod a koupím lampičky na osvětlení prostoru pro nohy.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od laco laslo »

Tak jsem se dneska vrhl na spolujezdcovy dveře abych zjistil, jestli to bude všechno pasovat a ztroskotal jsem na rozmístění pinů. Podle návodu by to mělo jít do pinu č. 18 a 19. jenže k těmto pinům nemám v jednotce dveří piny, kterými bych to propojil. Proto pokud by sem někdo ochotný napsal, na které piny to patří byl bych moc rád. Jinak to zkusím metodou pokusu a omylu. Jednotka by to měla být 1K0 959 702 E.

Tak mě to nedalo a ještě jednou jsem to rozhodil. Tornado tady psal něco o pinu č. 1, tak jsem na něho zkusil dát +, - jsem propojil na pin č. 4 a už to šlape. Jsem zvědavý co mě čeká u zadních dveří.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od Dusanbe »

JJ, je to PIN č.1 .. zadní jsem sám nerozchodil, co jsem ale četl, tak by na to měla být nějaká "lepší" komfortka, kde se dá nakódovat to svícení pro zadní dveře. Mrkni sem.

ale všechno záleží od roku výroby
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od laco laslo »

Dneska zkusím ty zadní dveře. V možnostech nastavení jednotky zadních dveří je varovné světlo v nabídce, nakódoval jsem to tak uvidím. Díky za odkaz. Kdyžtak dám vědět jak jsem dopadl.

Tak zatím bez úspěchu. Mám tam jednotku 1K0 959 704 C a nemůžu dojít na to, na jaké piny to zapojit. Nejde mi do hlavy, proč by to nemělo svítit, když v kódování možnost varovného světla je. Pokud někdo ví tak moc prosím o pomoc.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od laco laslo »

Takže další poznatky:
To video se dá použít akorát tak pro demontáž tapecírungu. Konektory a rozmístění pinů v nich je úplně jiné (alespoň u mého auta).
Spolujezdcovy dveře jsem napojil na pin 1 a 4 - to už jsem psal.
Dneska jsem se vrtal v řidičových dveřích a ejhle, tam je to zase jinak. Pin 1 je volný, ale 2 nebo 4, na které jsem chtěl připojit druhý pin lampičky, jsou obsazené. Takže jsem pro tuto lampičku použil pin 1 a z pinu 2 jsem vyvedl druhý káblík. V kombinaci s žádným jiným volným pinem to nefungovalo. Jestli je to po elektrikářsku správně netuším, ale funguje to.
A teď ty zkur.... zadní lampičky. Tam jsem si myslel, že to bude banalita. Podle videa to měly být piny 4 a 14. Čtrnáctka však byla obsazená, takže smůla. Pár z vás se mi snažili pomoct, ale prostě to nefungovalo.
Pak mě napadlo podívat se do passaťácké sekce, jestli to tam někdo nedodělával a narazil jsem na téma, ve kterém se řešil podobný problém co mám já. Také měli pin 14 obsazený. Po prolezení celého tématu jsem zjistil, že zadní lampičky neovládají dveřní jednotky ( alespoň u starších aut), ale komfortní jednotka. V passatu je ve dveřním sloupku už jakoby příprava- pin 9 - na který se lampička připojí. Samosebou jsem ho tam neměl. Proto jsem zkusil podívat se přes VAG do komfortky, jestli tam vůbec funkce zadních lampiček je a ona tam opravdu je.
Takže si myslím, že pokud natáhnu kabeláž od komfortní jednotky do toho Bsloupku a tím si "vyrobím" pin 9 tak by to snad mělo fungovat. V tématu bylo i schéma pro zapojení- sice pro passata, ale myslím si, že by mělo jít použít i pro golfa.
Každopádně dostat se ke komfortce znamená rozebrat půlku palubovky a nemluvím o tahání kabelů do sloupku.
Objednám nějaké piny, seženu kabel a zkusím to.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od tornado1 »

u passata se to tahá od komfortky pouze v případě že nejsou vzadu el.okna
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od laco laslo »

Tornado1: Jasně vždyť jsem psal, že u passata je to v tom sloupku vyvedené.
Jen by mě zajímalo, jestli to takto bude fungovat v golfu.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od tornado1 »

pokud máš vzadu el.okna tak ne
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od laco laslo »

Zkusím to tady zase trochu oživit, třeba někdo poradí.
Pořád tápu nad těma zadníma lampičkama. Na zahraničních fórech jsem našel nějaké informace o tom, že záleží na tom, jestli je jednotka zadních dveří 1., 2., nebo 3. generace. 2. a 3. generace jednotek zadních dveří osvětlení podporují, ale co první generace kterou mám v autě? Je nějaká možnost to dodělat? Tedy kromě napojení lampičky na mikrospínač v zámku. V komfortce to mám nakódované, jednotky zadních dveří kódování taky umožňují, tak už nevím jak dál. Zkoušel jsem i natáhnout to z komfortky, ale jak psal Tornádo, nefunguje to.
Do toho napojování na mikrospínač se mi moc nechce, ale zatím je to jediná možnost jak to rozchodit.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od HONEY »

laco laslo píše:Dneska došel balíček z Číny. Lampičky vypadají solidně, kabeláž taky. Jak bude trochu čas tak se do toho pustím. Pokud to bude všechno v pohodě, tak jim asi ještě udělám obchod a koupím lampičky na osvětlení prostoru pro nohy.
Jak dlouho to trvalo, než Ti přišli světla ?? Kolik to vyšlo na naše ?? A který si bral ???

Uživatelský avatar
keeper7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 12.11.2010 11:52

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od keeper7 »

Mne to prislo +-3 tyzdne. Ja som kupoval klasicke zo ziarovkami za 13$ ale to bola nejaka startovacia aukcia teraz su tusim za 26

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od laco laslo »

Bral jsem tyto http://www.ebay.com/itm/181177224255?ss ... 1497.l2649" onclick="window.open(this.href);return false; Už ani nevím, jak dlouho to šlo, protože v té době byly Vánoce tak to trvalo troch dýl. Na naše to bylo tuším 570 Kč nebo tak nějak. Jak píše Keeper je to + - tři týdny a zatím všechny nákupy bez problémů. Cena byla i s dopravou.
S tím zapojením nikdo neví?
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od HONEY »

Chtěl bych do nich jít, ale když to tady čtu asi by mi stačily přední.

Uživatelský avatar
mynick
Pilot
Pilot
Příspěvky: 866
Registrován: 14.04.2013 13:49

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od mynick »

Bude niekto objednavat? Mal by som zaujem...

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Osvetleni otevrenych dveri?

Příspěvek od laco laslo »

Namontováno, nakódováno a svítí :yahoo:
Přílohy
SL373947.JPG
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“