Schéma odtokových kanálků z panoramatické střechy

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Ludvig
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.11.2011 12:57

Re: Schéma odtokových kanálků z panoramatické střechy

Příspěvek od Ludvig »

Ahojte,

jeste se k tomuto problemu vratim.

Taky po destu mam ve predu mokre koberce a vidim kapky jak stekaji z Ackovych sloupku dolu na koberec.
Pred dvema rokama jsem tohle resil u zadnich odtokovych kanalku. Mel jsem cely prostor pro rezervu plny vody! a tak jsem oddelal v kufru (Golf Variant) bocni tapec a objevil jsem odtokove hadicky z panoramaticke strechy. Zjistil jsem, ze manzeta, ktera prochazi skrz kastli, je na konci ucpana (proste cast manzety, ktera trci ven z kastle do blatniku je zuzena a byla ucpana pilem, prachem atd...), a tak jak prselo, tak se hadicka zaplnila vodou a potom voda pretekala do interieru a stekala po tapecu az do kufru.

Ted mam podezreni ze to same je i u prednich kanalku. Jen netusim, kde ta hadicka usti do manzety skrz kastli? Kde se k tomu dostanu, abych manzetu mohl vyjmout procistit a znovu vratit? Musim demontovat sterace a pote ten cerny plast pod steracama abych se k tomu dostal? Nebo to pujde z interieru, nekde pod palubovkou?
Nechci abych neco rozebiral zbytecne. Ale kazdopadne projdu celou trasu hadicek, ktere pretesnim.

Moc dekuji za radu, uz me nebavi zamlzene auto zevnitr :-(

Lábus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.08.2015 20:46

Re: Schéma odtokových kanálků z panoramatické střechy

Příspěvek od Lábus »

Zdravím klubáky
Vlastním Golf V Variant Blumotion černé barvy s panoramatickou střechou rok výroby 2009.
Dva týdny teploty přes 30 stupňů a pak 24 hodin deště a ejhle zadní levá sedačka mokrá, podlaha taktéž a v prostoru pro rezervu přes 5cm vody. Inu podle tohoto tématu jsem se rozhodl že stropnice musí dolů. Stalo se a byla to vcelku pohoda :pleasantry: až na přední část.
Nemohu souhlasit s členem klubu VWexpert, který napsal "hold soudruzi s NDR zase něco nevychytali" protože každý jeden díl v tomto voze nese štítek a to i ten skrytý "vyrobeno v Mexiku", německé je jen to co jsem kvůli opotřebení vyměnil sám :blush: . No nic na plat je to, ale prekérka.
Ted mám vše odstrojeno a suším. Bílé koncovky na hadicích napojeny v pohodě ale na ty vývody v panoramě jdou úplně lehounce a stejně lehounce jdou i dolů tudíž se domnívám, že netěsní a i tudy mi voda teče. Máte někdo nápad čím to utěsnit aby to vydrželo i ty vysoký teploty co v tomhle místě během léta jsou a přitom v mrazech nepopraskalo?
Na oplátku pokud někdo potřebujete fotku či jinou informaci o tom co je nám skryto pokud je strop ustrojen neváhejte napsat. Když je stropnice dole rád pomůžu.

Smil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 27.05.2013 11:29

Re: Schéma odtokových kanálků z panoramatické střechy

Příspěvek od Smil »

Nateklo mi asi 10 litrů ke splujezdci vrchem. Moje rada je povolit dva šrouby v podběhu a vyčistit je. Lepit hadičky je nesmysl. Pokud podběh nepomuže, rozebrat sloupek A a podívat se jestli není skříplá nebo vypadlá. Odtoková díra je menší než hadice, takže pokud to má kam odtékat tak to nikdy nemuže stříkat vrchem.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“