výměna přístrojové desky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Smajda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 13.06.2009 21:58
Bydliště: Protivanov
Kontaktovat uživatele:

výměna přístrojové desky

Příspěvek od Smajda »

Zdravím,

nerad zakládám nové téma, ale pročetl jsem příspěvky i o výměnách polodotů za maxidoty a nikde jsem nenašel co potřebuju. jedná se mi o to že mi dělá bordel přístrojovka, pípá hladina oleje atd. potřebuju ji vyměnit za novou. nový budíky mám PINy taky nejsou problém, ale ve VISu je návod na GOLF IV/oct I, teď si nejsem úplně jistej jestli nemá GOLF V immo umístěny mimo budíky, tudíž bych nemusel při výměně budíků immo vůbec řešit. Popř bych ale potřeboval postup přizpůsobení k motorovce. Jsem z toho zmatenej.

Prosím tedy o radu kde je imo a zda-li ho budu vůbec řešit při výměně budíků, nebo jestli je postup stejnej jak u čtverky golfa. tudíž zadat novej PIN=LOGIN, Starej pin v přizpůsobení kanál 50. díky Radek
|Diagnostika vozů do rv. 2004 | Drobné elektromontáže a montážní práce |

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna přístrojové desky

Příspěvek od Phob »

Immo je v budících, je třeba přizpůsobovat...

Uživatelský avatar
Smajda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 13.06.2009 21:58
Bydliště: Protivanov
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna přístrojové desky

Příspěvek od Smajda »

a postup bys neměl? prosím prosím
|Diagnostika vozů do rv. 2004 | Drobné elektromontáže a montážní práce |

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: výměna přístrojové desky

Příspěvek od FandaTDI »

u G V to bude spíš ve 25-immo, jinak postup stejnej... (pak na minutu vypnout zapalování a v MB 081 můžeš zkouknout, jestli si to natáhlo VIN a IMMO-ID)
edit: a ještě je otázka, jestli má ten maxidot stejný signály (/pinout jednotky) jako ten polodot, samozřejmostí je kódování, příp. adaptace dle starších...

Trevor796
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 21.01.2018 12:36

Re: výměna přístrojové desky

Příspěvek od Trevor796 »

Zdravím, mám v plánu vyměnit budíky v mém Golf V 2007 s polodotem za novější ze Scirocco s bílým maxidotem. Prodejci uvádí, že tyto nové budíky nemají pin, ale mají imobilizér otevřený pro přizpůsobení. Jaký je tedy podrobný postup v tomto případě při použití VCDS (mám doma)? Díky.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna přístrojové desky

Příspěvek od tornado1 »

do tvého auta není možné tyto budíky přizpůsobit přes VCDS.. aby vše bylo správně a byl FUNKCNI IMMOBILIZER je nutné do budíků nahrát immo data tvého vozu - nelze přes VCDS. dále do klíčů dát nové čipy.. pokud to někde udělá jinak - například prodejce budíků tak vypíná immobilizér v rj motoru a už to tady bylo také napsáno.. není problém správně namontovat do vozu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Trevor796
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 21.01.2018 12:36

Re: výměna přístrojové desky

Příspěvek od Trevor796 »

Díky, takže by mi to musel udělat někdo jiný včetně výměny čipů v klíčích pokud chci aktivní imobilizér. Nebo co je k tomu tedy zapotřebí pro nahrání dat? Ještě se zeptám jak by to bylo v případě, že bych zůstal u původní verze budíků s červeným maxidotem místo polodotu?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna přístrojové desky

Příspěvek od tornado1 »

Ano neni problem to u mne přizpůsobit, červený se cip nemění a s vcds taky neudelas.. nutne opět přenést immo data
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Trevor796
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 21.01.2018 12:36

Re: výměna přístrojové desky

Příspěvek od Trevor796 »

Já všude nacházel, že to jde přes VCDS :O Jak na youtube tak i ve fórech, s tím, že se tam nahraje nový pin atd., nemluvím o načtení ujetých km. Takže teď se v tom úplně ztrácím..

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna přístrojové desky

Příspěvek od tornado1 »

no pokud máš auto starší než cca 06/2007 tak musíš znát oba piny - nových i starý budíků - nelze vyčíst přes VCDS.. pokud máš novější tak pouze online nebo někdo kdo na to má vybavení
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Trevor796
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 21.01.2018 12:36

Re: výměna přístrojové desky

Příspěvek od Trevor796 »

VIN: WVWZZZ1KZ7B100389, znovu opakuji, že prodejce uvádí, že tyto nové bílé budíky ze Scirocco nemají pin, ale imobilizér je otevřený pro přizpůsobení. Takže co všechno se musí zjistit a udělat kromě teda výměny immo čipů v klíčích?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna přístrojové desky

Příspěvek od tornado1 »

pro červené stačí vyčíst pin nových i starých a přizpůsobit immo, ujeté km, servisní intervaly... u bílých je nutné pro funkční immo nahrát immo data - speciální software a vyčtení eeprom a čipy.. bílé jsou jiná generace immo.. jinak už to napsat neumím

prodejce s Chomutova si může psát co chce, tak si je kup a uvidíš sám
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Trevor796
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 21.01.2018 12:36

Re: výměna přístrojové desky

Příspěvek od Trevor796 »

Díky, omlouvám se za zdržení...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“