Stěrače blbnou

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
JohnyStone
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.05.2013 10:51

Stěrače blbnou

Příspěvek od JohnyStone »

Ahoj,

z ničeho nic mi začaly špatně fungovat přední stěrače. Nejdřív to dělalo to (např, při jednom stírnutí - pravá páčka dolů), že stěrače vyjely tak do čtvrtiny, pak se zastavily a pak tak 3x - 4x poposkočily směrem nahoru. A pak nic, zůstaly viset na místě. Když jsem páčku zmáčknul znova, tak zajely dolů. Při tom poposkakování se i měnily otáčky, vypadalo to, jako že to odebírá fakt hodně, něco jako když třeba zavíráte víc oken najednou.
Jakoby zázrakem když začalo mrholit a já nic neviděl, tak začaly jezdit zase až nahoru (po prvním "prolomení virtuální bariéry" ve čtvrtině chodu, kde výrazně zpomalily), ale líně. Nahoru jedou pomaleji než předtím a někdy dokonce nejedou vůbec, jenom sebou cuknou dole v zaparkované poloze.

Jde mi o to co vyměnit. Nevíte, co by to mohlo být? Myslíte že je to motorek, co je pohání? Nebo jsou "zadřená" nějaká ložiska? Pojistky jsem kontroloval a zdají se ok.
Tohleto se musí vyřešit protože auto bez stěračů je k ničemu :D

Díky!

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Stěrače blbnou

Příspěvek od Woko_O »

Zkontrolovat táhla jestli nejsou zarezlý, případně rozhejbat, vyměnit.. Pokud budou OK tak asi už jen el. problém. Tzn. motorek, nebo páčka..

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

U mě to kdysi byla táhla. Nedají se promazat, takže výměna. Je to nějaký hliníkový výlisek. Pokud si správně pamatuji.

xazy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 05.09.2015 19:37

Re: Stěrače blbnou

Příspěvek od xazy »

Zdravím. Nechci zakládat nový téma, tak to přilepím sem... Dnes jsem se stal dalším majitelem Golfu V a už řeším nějaký maličkosti. V bazaru jsem to nějak nedal a až doma si všimnul, že šoférův stěrač je na okně výš než pravej. Tak jsem "setřel" a ejhle, i když je výš, tak ani zdaleka nedojede někam ke sloupku. Nemá někdo nějakou medicínu? Je to jenom špatně seřízený, zadřený nebo něco podobnýho? Zkoušel jsem to jen při zapnutým klíčku a světlost displeje docela kolísala, takže je možný, že je to přidřený, ale než se do toho pustím, budu rád za každou radu. Díky.

xazy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 05.09.2015 19:37

Re: Stěrače blbnou

Příspěvek od xazy »

Sorry, že jsem vám nedal šanci, ale už je hotovo. Táhla i s motorkem ven, poladit na hřídelce motorku a z5. Jako nový... :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“