Golf5 Variant problem s klimatizacou

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
joe32
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.07.2015 08:40

Golf5 Variant problem s klimatizacou

Příspěvek od joe32 »

Mám problém s klimatizáciu - nechladí. Keď stojím na mieste tak sa nezapne ani tá elmag. spojka, otáčky sú na cca 850, spotreba 0,5/0,6. Ale keď som šiel 120kmh tak ju to pravdepodobne zaplo, chladilo a spotreba na voľnobehu bola 1,0/1,1 + otáčky na 950-970. A ten ventilátor čo je pred kompresorom sa točil aj keď som stál na mieste takže ten je asi ok. Neviete čím to môže byť? Náplň doplnená pred mesiacom, hovoril, že to chvíľu trvá kým to bude fungovať naplno ale akosi nič, iba keď som šiel rýchlejšie :/

Uživatelský avatar
rolbar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf5 Variant problem s klimatizacou

Příspěvek od rolbar »

bude nejspíše vadní regulační ventil na kompresoru

Uživatelský avatar
Happy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf5 Variant problem s klimatizacou

Příspěvek od Happy »

Měl jsem podobný problém. Klima fungovala v úterý a na podzim, zkrátka jak se jí chtělo. Diagnostika nic neukazovala, jen na ní lítali otáčky kompresoru. Z nuly na 3000 a zase na nulu. Potom co jsem to různě proměřovali, jestli spína ventil a co ja vím co ještě začala bezchybně fungovat. Zkrátka prostříkej kontakty co jdou z kompresoru k třícestnému ventilu. Mě pomohlo verglování s kabelem. :-))

joe32
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.07.2015 08:40

Re: Golf5 Variant problem s klimatizacou

Příspěvek od joe32 »

Tak nakoniec som s tym bol v servise vymenili ten predny vyparnik ci chladic, ze bol uz deravy od kamienkov. Chvilku to slo v pohode asi tri dni potom zas tak ako predtym, takze zas cesta do servisu tam kontrolovali zevraj vsetko mozne (snimace, ..) ale ziadna zmena. Dnes som nasiel HVAC reset,
https://www.youtube.com/watch?v=h9lqvjg8wOY" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... ence-Guide" onclick="window.open(this.href);return false;
tak som ho spravil a MRAZI ako sialene. V tej reference guide je aj System Self-Test a tam vypisuje iO teda in Ordnung a keby bol vadny nejaky ventil tak by to tam napisalo ten spatny kod nie? No kazdopadne teraz to funguje a nejdem do toho rypat.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“