Nápis "SAFE" namísto odometru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
hatrson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.08.2015 16:44
Bydliště: České Budějovice, Brno

Nápis "SAFE" namísto odometru

Příspěvek od hatrson »

Zdravím,
tak měsíc zpátky se mi podařilo do zapalování strčit náhradní klíč bez imobilizéru. Motor samozřejmě hned po nastartování opět chcípl. Tak jsem špatné klíče vytáhl a vložil do zapalování ty správné. Od té doby ovšem vždy už při otočení klíče do první polohy zmizí z odometru počet ujetých km a zobrazí se nápis "SAFE". Auto startuje normálně, ale po celou dobu jízdy je tam tento otravný nápis. Dá se s tím něco dělat, když nemám kabel? Narazil jsem i na různé návody na zahraničních VW/Audi fórech (odpojení autobaterie, nějaké programovací sekvence imobilizéru atp.), nic ale nepomohlo.
Předem díky.

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápis "SAFE" namísto odometru

Příspěvek od Dusanbe »

Zkusit znovu přizpůsobit immobilizér. Případně do náhradního klíče mám čip, takže bys mohl mít další plnohodnotný klíč. Odkud si?
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

hatrson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.08.2015 16:44
Bydliště: České Budějovice, Brno

Re: Nápis "SAFE" namísto odometru

Příspěvek od hatrson »

Jsem z Č. Budějovic, studuju v Brně. Na netu jsem našel postupy pro přidání nového klíče ve VCDS. Je tohleto právě to přizpůsobení immobilizeru?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápis "SAFE" namísto odometru

Příspěvek od tornado1 »

ano, ale musíš znát pin immo.. ten není problém vyčíst
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

hatrson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.08.2015 16:44
Bydliště: České Budějovice, Brno

Re: Nápis "SAFE" namísto odometru

Příspěvek od hatrson »

Super, díky za info. PIN mám na štítku s náhradním klíčem, tak to nebude problém. Jestli je to vše, co potřebuju, zajedu za kamarádem s kabelem. Spíš mě překvapuje, že i s touto chybou immo/čipu jde auto bez problému startovat.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“