Handsfree

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
JandysT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.02.2015 00:36
Bydliště: Plzeň

Handsfree

Příspěvek od JandysT »

Ahoj lidi,
přečetl jsem spoustu diskuzí, přesto bych se rád poradil i zde. Vlastním VW JETTA 2008, rád bych si pořídil handsfree přes bluetooth pro iphone i android. V autě mám pravděpodobně rádio RCD310 (dohledával jsem podle obrázku) a nemám maxidot, ani multifunkční volant. Je mi jasné, že handsfree od Parrotu by můj problém vyřešilo, ale raději bych originál od VW. Vím, že v menu mého rádia jde zapnout bluetooth, ale není mi jasné, zda by nějakým způsobem šlo přes toto rádio handsfree zprovoznit. Prosím o radu, co je potřeba k zprovoznění handsfree. Případně nějakou cenovou kalkulaci.

P.S. Přidávám foto rádia i stropní konzole, u které mi není jasné, zda tam náhodou není příprava mikrofonu.

Děkuji všem za odpovědi
Přílohy
IMG_0314.JPG
IMG_0312.JPG

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Handsfree

Příspěvek od Ipanema »

Nejsem odborník, počkej na někoho, kdo ti zde odpoví a má s tím zkušenost. S tvým rádiem lze telefonovat, ale! Musíš mít multifunkční volant na přijetí/ukončení hovoru pro plnou kontrolu při telefonování. Když máš příchozí hovor, tak číslo/jméno volajícího vidíš jen na displeji mobilu a nebo na Maxidotu. Na rádiu se objeví nápis "PHONE" a přímo na rádiu RCD-310 hovor nepříjmeš.
Šlo by to možná nejlevněji obejít tak, že do tvojí vyfocené lampičky ze zvrchu přicvakne mikrofon (je tam takové místo, kde ty dírky jsou durch v plastu asi 4x1,5cm), kabel se povede do rádia zezadu. Budeš potřebovat (zřejmě jistě) řídící jednotku pod sedadlo spolujezdce, která bude mít BT modul. Příchozí hovor ale budeš muset příjmout na displeji mobilu. Před hovorem i během něho bude stále na rádiu nápis "PHONE". Nic víc. Tím jen vyřešíš, že nebudeš muset mít tel. u ucha.
Dražší varianta bude, když pořídíš rádio RCD-510 a tam na displeji uvidíš číslo volaného a na něm (navíc oproti tvému rádiu) také dotykové tlačítko pro přijetí hovoru.
Nejdražší variantou je, že (i ke svému rádiu) budeš mít multifunkční volant s tlačítky, vyměněný kabel pod volantem a novou podvolantovou jednotu. Plus stále tu novou řídící jednotku umožňující telefonovat (doporučuji chtít s funkcí A2DP. Pak můžeš přes BT poslouchat i písničky z mobilu podporující funkci A2DP) a k ní i ten skrytý mikrofon do vrchní lampičky.
Pak vše nakódovat, namontovat a hotovo. Nejlevnější varianta výjde na cenu možná od 4000,- a nejdražší bude atakovat i cenu 15000,-
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“