GOLF 5 problém so servom

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Majlo116
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 01.12.2013 11:57

GOLF 5 problém so servom

Příspěvek od Majlo116 »

Čauko, obraciam sa na Vás s radou o pomoc.
Pár mesiacov do zadu mi niečo búchalo na riadení, príčina bola voľa v riadení, ale ináč všetko pekne šlo. Nemal som v pláne to meniť, ale spravil som si geometriu lebo auto trocha ťahalo do strany. Dal som auto dole zo zdviháka a začala mi svietiť kontrolka volantu VAG ukázal 00573 snímač momentu riadenia. Nešlo mi do hlavy prečo sa to stalo práve po geometrii ale všade som sa dočítal že je to zlý snímač v riadení. Takže nakoniec som sa rozhodol vymeniť celé riadenie za repasované po nahodení krásne všetko šlo nič nebúchalo nič nesvietilo len ma ťahalo do strany, ale nenastavil som geometriu a takto týždeň jazdil. Po nastavení geometrie a prejdení cca 5 km sa objavila znova kontrolka volantu. Výsledok VAGU 00573 snímač momentu riadenia.
Neverím moc v náhody žeby obe riadenia mali tú istú chybu a v oboch prípadoch sa prejavila po nastavení geometrie. Nestretol sa s tým niekto, prípadne nemohol som niečo zle spraviť pri výmene riadenia alebo nastavení geometrie ? Skúšal som aj nastavenie uhlu riadenia ale to pomohlo len na 2 naštartovania.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: GOLF 5 problém so servom

Příspěvek od yessmen »

Pokud to "nové" řízení nebylo opravdu nové tak opravdu mohlo mít stejnou chybu a proto ho někdo vyndal...§
Věc druhá překontrolovat kabeléž konektory piny.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Majlo116
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 01.12.2013 11:57

Re: GOLF 5 problém so servom

Příspěvek od Majlo116 »

áno to je možné, ale nejde mi do hlavy to že kým nebola spravená geometria tak to šlo bez problémov

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: GOLF 5 problém so servom

Příspěvek od yessmen »

Nejspíš náhoda, ale tak při tý geometrii se to srovná a na ty tyče je vyvíjen jiný tlak/záběr nežli když se řízení namontuje bez geometrie a sedí tak "jak je zvyklé".

Ale řešit nové řízení je debilní, protože už se koupit nedá, jedině 3. generace s třema šroubama kde se musí zredukovat i kabeláž a správně nakodovat (vypnout snímač úhlu řízení).
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Majlo116
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 01.12.2013 11:57

Re: GOLF 5 problém so servom

Příspěvek od Majlo116 »

Len nemám inu možnosť , pretože pri dlhšej jazde mi servo úplne vypne :-/

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“