Problém s otevřením kufru Jetta

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Debi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.08.2012 04:42
Bydliště: Karviná

Problém s otevřením kufru Jetta

Příspěvek od Debi »

Zdravím. Na konci roku se u mé Jetty r. 2006 vyskytl s příchodem mrazů problem s uzavíráním kufru. Prošel jsem forum, ale nenašel jsem žádné řešení mého problému, tak se chci zeptat zdejšich zkušenějšich mechaniků, jak jej vyřešit než půjdu oslavit nový rok :drinks: K samotnému problému, dneska jsem ráno (-8,5 st) otevřel kufr klasicky dálkou a již jsem jej nemohl zavřít. Protože jsem musel jet do práce, tak jsem víkem kufru několikrát prudce bouchl až se kufr zavřel. Po nastartováni jsem zjistil, že mi na přístrojovce svíti kontrolka neuzavření zavazadlového prostoru. Protože jsem spěchal, tak jsem to dále neřešil, předpokládal jsem, že zámek zamrzl a když se oteplí, tak závada pomine :lol: To se ale nestalo a odpoledne, když jsem chtěl kufr otevřít, tak to nešlo. Zkoušel jsem to několikrát dálkačem, ale nic, až potom klasicky klíčem jsem kufr otevřel. Zámek jsem potom vymontoval rozebral, promazal, ale žádnou závadu jsem nezjistil, motorek v zámku po připojení k el. funguje, to jsem zkusil na baterce. Po namontováni zpět je konečny stav takový, že když klasicky dálkou odemknu auto, tak kufr nejde otevřít, když u zamčeného auta dálkou otevřu jenom kufr, tak se normálně otevře resp. odskočí, ale již nejde zavřit. Opět s víkem kufru musím několikrát bouchnou, aby se zavřel. Po zavřeni ale na přistrojovce svítí, že není zavřený. Když ale zámek potom otevřu klíčem a víko kufru opět zavřu, už s ním nemusím bouchat, tak kontrolka na přístrojovce nesvíti a zdá se být vše ok. Potřebuji poradit v čem může být závada. Myslím si, že by to mohlo být v el. a to buď v mikrospínači přímo v zámku nebo ještě ve spínači, který slouží k otevření víka kufru. Když jsem to píchnul na Vag, tak žádna závada nebyla zjištěna. Kdyby někdo věděl co s tím, tak budu vděčný za radu. Jinak vše vše nej v Novém roce.
Jetta 1,6i, 75kw - r.v. 2006

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

Možná je problém v kabelovém svazku? Řešil jsem nefunkční zamykání odemykání dveří řidiče atd a byly úplně rozlámané dráty. Někdy se otevřelo, fungovalo třeba X měsíců, ale bylo to čím dál horší.

Uživatelský avatar
Debi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 29.08.2012 04:42
Bydliště: Karviná

Příspěvek od Debi »

Když jsem to měl rozebrané tak jsem samozřejmě prohlédl i el. vedení k zámku a to se mi zdálo být jako nové. Dále si myslím, že kdyby byly el. kabely poškozené, tak by nešel kufr otevřít dálkačem prostředním tlačítkem, což jak jsem psal tak normálně funguje, ale potom už kufr nejde zavřit.

Odesláno z mého SM-N9005 pomocí Tapatalk
Jetta 1,6i, 75kw - r.v. 2006

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“