Dodělání EDS

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
cincila
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 18.05.2010 16:12

Dodělání EDS

Příspěvek od cincila »

Zdravím Vás kolegové,

nejdříve se omlouvám, že sem vkládám dotaz ohledně Octavie, ale předpokládám, že v Golfu V, to bude stejné nebo podobné jako u octavie.

O co se mi tedy jedná. Mám octavii 2.O tdi, r.v. 2005, moje okťa má pouze ABS a ASR, docela bych byl rád, kdybych měl EDS, ale co jsem tak letmo koukal, zjistil jsem, že EDS se dodávalo do aut, pouze v kombinaci s ESP. Takže buď prichází v úvahu dodělat komplet ESP (ale to je docela složité, protože bych musel dodělat mimojiné snímač natočení úhlu volantu, snímač podelného zrychlení, vyměnit jednotku ABS a mnoho dalších věcí) a přitom by mě by stačilo pouze dodělat (rozchodit) EDS. Nevíte tedy prosím náhodou někdo jak na to?jestli se jedná pouze např. o úpravu SW řj ABS? nebo je nutné dodělat i nějaké snímače(myslím to pouze v souvislosti s EDS)? Děkuji za odpovědi.

P.S. Tento dotaz jsem dal i na jiné forum, ale to pouze za účelem oslovení většího počtu čtenářů.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Dodělání EDS

Příspěvek od Shorty »

EDS by mělo být součástí ASR, jelikož pracují v součinnosti. Princip asi takovýto:

Poháněná přední náprava, rozdíl otáček mezi předními koly:
– do cca. 40 km/h provádí regulaci systém EDS pomocí cílených zásahů při brzdění, při vyšších rychlostech pak redukuje systém ASR točivý moment motoru.

Zdroj http://www.autolexicon.net/cs/articles/ ... fregelung/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

cincila
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 18.05.2010 16:12

Re: Dodělání EDS

Příspěvek od cincila »

Bohužel EDS není součástí ASR (tedy v případě Octavie 2).

Octavia 1 to tak má

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“