Altea TDi 77kw občas nejde nastartovat

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
dr.dzusik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 20.07.2010 20:46

Altea TDi 77kw občas nejde nastartovat

Příspěvek od dr.dzusik »

Předem se omlouvám že se jedná o Seata ale mělo by to být podobné.

moc bych Vás chtěl poprosit o radu ohledně mého problému na Altee r.v. 2005, tdi 77kw.
Stává se mi, že auto nastartuju a občas během cca 3-5 vteřin chcípne. zapnu opětovně zapalování a neproblikne žhavení. Až na několikátý pokus problikne a pak normálně nastartuje a auto jede v pohodě. Občas se mi také stane že když pustím zapalování, relátko sepne žhavení a vypne, když však hned nestartuju tak párkrát se mi stalo že žhavení opět zaplo a vyplo. Nebo se mi stane to že vše naběhne, ale když chci startovat tak motor točí jak když je vybitá baterka, pouze se překulí a nic.
Na diagnostice mi to vyhazuje pokud se to stane závadu - 19781 - power supply terminal 15
v motorovém prostoru jsem všechny kostry pročistil. vizuelně překontroloval svazek od boxu, pod baterkou až ke konektorům řídící jednotky. dokonce jsem natáhnul ještě jednu kostru od baterky přímo na motor. dal jsem nové relé 458 v pojistkovém boxu v motorovém prostotu. Nové relé 460 na BSG. také novou spínačku.
ted se mi stalo že se mi také rozsvítilo esp a napsalo to v adrese 03 chybu 01314
už si nevím rady.
Za všechny rady moc děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“