závada předních stěračů

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Yoss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.10.2014 13:03

závada předních stěračů

Příspěvek od Yoss »

ahoj,
mám golf V 1.9tdi 66kw a potřeboval bych poradit s předníma stěračema. když je zapnu, tak vyjedou cca do poloviny okna, pak sebou v cca vteřinovym intervalu třikrát cuknou a tim stírání skončí. přepnutím do dalších poloh stírání stěrače sjedou dolu, pak vyjedou opět do půlky okna, opět 3 cuky a taky konec. Na polohu vypnuto se vrátí správně dolů.. netušíte co s tím? předem díky za odpověd.
yoss.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: závada předních stěračů

Příspěvek od srotty »

Jsou dvě možnosti. Buďto máš zarezlé osky stěračů a nebo je v motorku v převodovce vazelina na kontaktech. Rozeber to odpoj táhla od motorku a hned budeš vědět,která je to varianta.

tajo7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 31.07.2017 07:24

Re: závada předních stěračů

Příspěvek od tajo7 »

Zdravím, zapojím sa do tejto témy. Neidú mi predné stierače a neviem si rady. Stierače sa mi trochu zasekávali na okne až sa úplne zasekli. Po rozobratí som zistil že bol zadretý mechanizmus stieračov, ten som rozobral a rozchodil, ale problém je s motorčekom ten mi neide.
Menil som poistku 31 pod kapotou, motorček aj tak neide. Skúšal som merať či ide prúd do motorčeka- IDE TAM. Rozobral som aj samotný motorček, po napojený samotného motorčeka bez plošáku motorček funfuje, tak detukujem že niekde bude chyba v tom plošáku. Napojil som to cez plošák a meral či vychádza prúd do motorčeka a nevychádza.

Tak som si zaobstaral druhý motorček z vrakoviska, ale ani ten mi nefunguje, tiež samotný motorček bez plošaku funguje ale s plošakom to neide. A sa mi to už zdá čudné, žeby som kúpil tiež motorček s odpáleným plošakom ? Alebo hľadať chybu niekde inde ?

Najlepšie by bolo aby som skúsil ten motorček na inom aute, ale nikoho v okolí nepoznám, kto by mi s tým mohol pomôcť.

Ďakujem za všetky rady
VW GOLF V 1,9TDI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: závada předních stěračů

Příspěvek od majrek001 »

a měříš to se zabouchlou kapotou a co diagnostika píše?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

tajo7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 31.07.2017 07:24

Re: závada předních stěračů

Příspěvek od tajo7 »

S otvorenou kapotou som to meral. Skúšal som ďalšie 3 motorčeky a ani jeden mi nešiel. Skúšal som ich aj pri zatvorenej kapote. Na diagnostiku som bol, ale nevyhodilo mi chybu.
VW GOLF V 1,9TDI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: závada předních stěračů

Příspěvek od majrek001 »

a vidí ten motorek diagnostika (nění tam chyby s místním Line)?

zkoušel jsem stěrače zapnout diagnostikou?

neukazuje kapota, že je otevřená i když ja zavřená?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“